Před-před-poslední týden mého au-pair roku

21. prosince 2015 v 18:21 |  12. měsíc
Předem chci říct, že tenhle týden se ani nedá moc nazvat pracovní, protože pracuju dohromady 16, 5 hodin a to au-pair může pracovat 45 hodin. Je šílené, že je to opravdu před-před-před-poslední týden. A teď co se teda dělo a dít bude.

Pondělí - jsem měla volno. Ráno mě v 10 vyzvedla Anna a jelo se k Theae, která musela hlídat štěně, takže musí být doma. Tam jsme byly asi do 1 a i si tam daly oběd. Tady se opravdu naučíte jíst zvláštní kombinace - měla jsem rýži s masovými koulemi a omáčkou, něco jako naše rajská. Zvláštní, ale ne tak chutově divné. Poté jsem byla doma až do 5:15, kdy mě Thea vyzvedla s dětma a jelo se na karate. V 6:30 jsem byla doma a začala se připravovat na můj poslední au-pair meeting. Přijdo mi to jak před měsícem, kdy jsem jela na své první, na basketballovou hru a nikoho neznala a teď jsem se upřímně cítila stejně. Přišlo mi, že nikoho neznám, jen tu svojí skupinku. No nemá cenu se teď se někým seznamovat, když jedu za pár dní domů. V 7:30 mě vyzvednul Erwin, Marc a Thea a jelo se teda na bowlingovou párty do vedlejšího města - Mt. Kisca. Byla to...ehm....nuda :D ne, docela to šlo. Hráli jsme bowling, kterej absolutně neumím, takže jasně že jsem prohrála :D ale co....k večeři byla pizza a salát. Pár lidí upeklo něco z jejich zemí, tak bylo zajímavé to zkusit, ale neni nad české linecké :)
Úterý - kamarádka Barča má narozky, takže jsem s Thou a Annou jely do Party City (šílenej obchod, kde mají ale nejlepší věci ,když někdo slaví narozky) a koupily jsme jí velkej balón s Happy Birthday, pak na připnutí Polib mě, mám narozky! a korunku. Poté jsme jí v Tj Maxxu koupily krásný pyžamo a ve Starbucksu hrníček. Pracovala jsem od 2 do 6, měla jsem do 6:30, ale požádala jsem jestli můžu jít 6, protože Baruš dělá narozeninovou večeři, na kterou jsem pozvaná. A taky sem se zeptala jestli můžu příjít ve 12, protože mám večerku do 10:30 a pohoda. Malou jsem teda jela vyzvednout ve 2. Ve 3 jsme jely na playdate k Anně, jako každé úterý. V 5 jsem jí posadila před telku a v 6 jsem teda jela. K večeři nám Baruška navařila svíčkovou s knedlíkem - jaká mňamina. Potom jsme dostali zmrzlinový dort. Okolo 8 jseme jeli do baru na karaoke a pořádně si užívali a zpívali. Domů jsem dojela po 12 :) musím využít, že mám prodlouženou večerku.
Středa - ve středu ráno jsme se sešli ve Starbucksu, aby jsme si rozdali dárky. Dělalali jsme Secret Santa (=tajný Santa), protože nás je prostě hodně a nikdo nemá na to kupovat dárek všem. Takže každý si před týdnem vytáhl jednu osobu a musel koupit dárek max. 10 dolarů. Já si vytáhla Charlotte a koupila jsem jí sklenici na které je Vacation Fund, kam může šetřit na dovolenou. Nakonec což bylo vtipné je, že Charlotte si vytáhla mě a já jsem dostala klíčenku s písmenem A (jestli to je to slovo) :D a jablíčkovej eos. Odvezla jsem Marca domů a málem bourala do jeho Host mom, která se přiřítila na příjezdovou cestu jako uragán. Naštěstí vše ok, zabrzdila to. Bláznivé. Malou jsem vyzvedla ve 2. Ve 2:30 měla terapii, takže jsem měla volno do 3:15, pak jsme dělaly pár obrázků, hrály hru, koukaly na nový seriál Shimmer a Shine, konečně něco nového pro mě. :D Udělala jsem jí večeři a měla jsem padla. V 7:40 jsem jela vyzvednou HD na nádraží a měly jsme večeři.
Čtvrtek - ráno jsem jela k Anně s Theou a Erwinem, že budeme poslouchat desku Adele co dostala, ale bohužel se jí rozbil přehrávač na desky :( takže Adele nám zněla pouze z telefonu. K obědu jsme si dali bagel, jely se odvést cookies to školy Anny host dítěte, protože je zapomněla a ve 12 už jsem jela domů. Konečně mi přišel dárek, co mám pro host family, tak jsem ráda, že jsem i odchytla poštáka já, takže vůbec nemají o ničem tucha. Je parádní, po vánocích dám fotku. Pracovala jsem od 2, s tím, že jsem hned jela na playdate. Ještě poznámečka...dneska lilo jako z konve a jedinej den, kdy si zapomenu klíče s čipem od školky :D takže jsem si hezky počkala v dešti na jiného rodiče. Naštěstí to byly tak 2 minutky. Po playdate jsme jely domů, malá koukala na jak jinak než Shimmer a Shine. Udělala jsem jí večeři a Hm to přebrala na koupání a uspání a já pracovala poté do 10, kdy rodiče jeli na večeři.

Pátek - jsem měla volno a byla naplánovaný road trip na letiště, kde Florian (z Německa) vyzvedával svojí rodinu, která si udělala vánoční výlet do New Yorku a Marca jsme zase vezli na letiště, protože jel navštívit rodinu do Německa. Cesta tam byla fajn, cesta zpátky horší, chytli jsme zácpu to zaprvé a zadruhé rodinka jaksi nemluví anglicky, takže se bavili německy a já tam jen posedávala. Ale co :D potom jsem byla doma asi do 8, kdy mě vyzvedla Thea a jelo se k Angiemu na domácí párty. Dorazili další kamarádi a my si ten večer moc moc užili. Ps. americký pivo opravdu neni dobrý :D
Sobota - domů jsem přiejla asi v 10, protože jsme u Angieho spali a byla jsem doma skoro celý den, až v 7 jsem jela k Theae, která pracovala, ale mohla si někoho pozvat. S děckama jsme koukali na Mimoňe a když šli děcka spát, tak jsme si povídali asi do 11 a pak jsem jela domů.

Neděle - chtěla jsem psát článek zvlášť, ale napíšu to sem, protože neni moc o čem psát. Do New Yorku jsem jela vlakem v 10, kolem 12 jsem se šla přihlástit na lekce do Broadway Dance Center a pak jsem se jen flákala po okolí a hledala něco na Silvestra, bohužel bez úspěchu. První hodina mi začínala ve 3 - street dance do 4:30 a pak jsem měla jednu od 6 do 7:30 - hip hop. Chytla jsem vlak v 8:21 a kolem 9:15 jsem byla domů. A že jsem to byla pěkně unavená, takžejsem lehla a spala :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anet Anet | 21. prosince 2015 v 18:34 | Reagovat

Ahoj, můžu se zeptat, plánuješ nějaky články po příletu do ČR? Strašně by mě zajímalo, jaky to je po příletu atd. Myslím si, že o tom snad ani nikdo blog nemá nebo o tom aspon nevím. A mám strašně ráda tvoje články, takže bych o ně nechtěla přijít i když by byli třeba jednou za xx :D

2 dadainka dadainka | Web | 22. prosince 2015 v 13:22 | Reagovat

Super fotky :-)

3 Endííí Endííí | 24. prosince 2015 v 4:20 | Reagovat

[1]: určitě napíšu něco i po příletu...ještě to musím s blogem nějak vymyslet :D

4 Jenna D. | jennadewan-tatum Jenna D. | jennadewan-tatum | Web | 26. prosince 2015 v 14:33 | Reagovat

Jéé ty fotografie josu tak krásné jde vidět, jak moc si užíváš života fakt super!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama