Jak jsem oslavila svoje první Díkuvzdání?

30. listopadu 2015 v 2:58 |  11. měsíc
Díkuvzdání pravděpodobně patří k největším svátkům v Americe. Celá rodina se sejde u jednoho stolu, poví si za co je vděčná tenhle rok, sní se krocan a další fůra jídla, všichni jsou plní a rádiem začínají znít vánoční písničky....ale všechno popořadě.

Jak už jsem se zmínila. Díkuvzdání je v Americe velká věc. Poprvé se svátek slavil v roce 1621, kdy Pilgrimové děkovali za Bohu za úrodu a sklizeň v uplynulém roce. Svátek tady v Americe slaví všichni, ať už v Boha věří, či ne. Nákupy a přípravy jídla trvají už měsíce dopředu. Pamatuju, že někdy na konci října moje HM dělala jablečnou přesnídávku na Díkuvzdání a uskladňovala ji v mrazáku. Prosím pěkně, moje rodina si dokonce pořídila třetí mrazák, aby bylo jídlo kam usnadit. Tohle pondělí už měla host mom připravený list, co který den bude vařit. Nejvíce se u nás však vařilo ve středu a ve čtvrtek, v samotný den Díkuvzdání.

Já jsem pracovala od 9 do 4, s tím, že v 9 začínál Průvod k Díkuvzdání, pořádaný obchodním domem Macy's, který je rozhodně největším průvodem v Americe. V průvodu je možno vidět nespočet vozů (např. pirátská loď, Bow Bridge z Central Parku z ledovou plochou, samozřejmě nesmí chybět vůz, který vypadá jako krocan). V průvodu vystupuje několik slavných osobností (Shawn Mendes, Mariah Carey, skupina Panic! at the Disco, Train, Sofia Carson, Andy Grammer), před Macy's domem diváci mohli vidět krátká vystoupení z Broadwayských muzikálu), vystoupily také středoškolské nebo univerzitní kapely. A samozřejmě nesmí chybět obří balóny: Angry Birds, Snoopy, McDonald, veverka z Doby ledové...). Vysílání trvalo tři hodiny a my si to neskutečně užili. Potom jsem vzala malou a jely jsme na tři hodiny do parku, aby HP mohli vše dopřipravit. Když jsme dorazily domů, tak jsem malou převlékla, učesala, posadila před televizi a sama se šla převlíct.

Poté se začala sjíždět rodina: babičky, dědečkové, prababičky, strejdové, bratranci. U stolu se nás sešlo 13. A co že se tedy podávalo za jídlo: jako první přišla dýňová polévka s kaviárem, dále už to bylo na každém: krocan (z trouby nebo z grilu - ano měli jsme 2 obrovské krocany), brusinkový džem, jablčená přesnídávka, sladké brambory s marshmallow, náplň do krocana (kterou moje rodina do krocana vůbec nedává, ale vaří zvlášt), která se skládá ze slaniny, kukuřičného chleba a víte že ani nevím (upřímně, moc mi to nechutnalo, tak jsem se ani po tom co v tom je nepídila), něco jako naše bábovka a růžičková kapusta. Jako dezert se potával ořechový koláč nebo jablečný koláč s vanilkovou zmrzlinou. Jelikož tohle bylo moje první a poslední Díkuvzdání, chtěla jsem opravdu vyzkoušet všechno jídlo, ale po jídle jsem byla tak plná, že mi ani dobře nebylo. Všichni odjely kolem 9 hodiny domů, já pomohla sklidit ze stolu a šlo se spát nebo teda já šla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 A A | 2. prosince 2015 v 13:21 | Reagovat

Díkůvzdání je jen připomínka zabíjení nevinných lidí a americké kolonializace. Jeden z dalších odporných amerických svátků bez špetky respektu. Ale co jiného od Ameriky čekat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama