Listopad 2015

Black Friday v Americe.

30. listopadu 2015 v 3:25 11. měsíc
Black Friday aneb Černý pátek se už pomalu dostává do Evropy, ale tady v Americe je to určitě největší. Obchody mají 50% slevy a lidé opravdu nenakupují po delší dobu a čekají právě na Black friday. Jak si na youtube můžete najít lidé se perou o televize, čekají ve frontách od 4 od rána. Šílenství.

Já jsem se tahání o věci chtěla vyhnout, takže Target (něco jako naše Tesco) jsem vzala velkým obloukem, i když jsem měla takovou trošku chuť tam jet a koupit si sluchátka Beats, protože je měli zlevněné na 100 dolarů, ale nakonec jsem to vzdala.

S Charlotte (z Německa) jsem se rozhodla jet do nákupního centra Palisades (30 minut ode mě). Upřímně ty slevy nebyly až takové. Koupila jsem si v New Yorkerku šaty a náhrdelník, v Guessu peněženku (moje kráska už se rozpadá) a řetízek. V obchodě jsme však strávili kolem 4 hodin, ale opravdu NIC MOC :(

Když jsem dorazila domů moje kamarádka Anna (z Rakouska) už měla volno, takže jsem jí ještě vytáhla do White Plains (15 minut) a koupila jsem si ještě pončo v Garage, zlevněné na 15 dolarů a byla jsem šťastná jako blecha.

Dorazila jsem domů okolo 7 a měla jsem opravdu dost :D ale můj den nebyl u konce, moje kamarádka Anna (z Německa) slavila 19. narozeniny a rozhodla se je oslavit večeří v čínské restauraci, kde vaří přímo před Vámi no paráda (video mám na instagramu). Zalehla jsem ve 12 totálně mrtvá.
Amanda, Samira, Anna (oslavenkyně), Kevin, já a Charlotte


Galerie, Instagram, Facebook
snapchat: dee123cz

Jak jsem oslavila svoje první Díkuvzdání?

30. listopadu 2015 v 2:58 11. měsíc
Díkuvzdání pravděpodobně patří k největším svátkům v Americe. Celá rodina se sejde u jednoho stolu, poví si za co je vděčná tenhle rok, sní se krocan a další fůra jídla, všichni jsou plní a rádiem začínají znít vánoční písničky....ale všechno popořadě.

Jak už jsem se zmínila. Díkuvzdání je v Americe velká věc. Poprvé se svátek slavil v roce 1621, kdy Pilgrimové děkovali za Bohu za úrodu a sklizeň v uplynulém roce. Svátek tady v Americe slaví všichni, ať už v Boha věří, či ne. Nákupy a přípravy jídla trvají už měsíce dopředu. Pamatuju, že někdy na konci října moje HM dělala jablečnou přesnídávku na Díkuvzdání a uskladňovala ji v mrazáku. Prosím pěkně, moje rodina si dokonce pořídila třetí mrazák, aby bylo jídlo kam usnadit. Tohle pondělí už měla host mom připravený list, co který den bude vařit. Nejvíce se u nás však vařilo ve středu a ve čtvrtek, v samotný den Díkuvzdání.

Já jsem pracovala od 9 do 4, s tím, že v 9 začínál Průvod k Díkuvzdání, pořádaný obchodním domem Macy's, který je rozhodně největším průvodem v Americe. V průvodu je možno vidět nespočet vozů (např. pirátská loď, Bow Bridge z Central Parku z ledovou plochou, samozřejmě nesmí chybět vůz, který vypadá jako krocan). V průvodu vystupuje několik slavných osobností (Shawn Mendes, Mariah Carey, skupina Panic! at the Disco, Train, Sofia Carson, Andy Grammer), před Macy's domem diváci mohli vidět krátká vystoupení z Broadwayských muzikálu), vystoupily také středoškolské nebo univerzitní kapely. A samozřejmě nesmí chybět obří balóny: Angry Birds, Snoopy, McDonald, veverka z Doby ledové...). Vysílání trvalo tři hodiny a my si to neskutečně užili. Potom jsem vzala malou a jely jsme na tři hodiny do parku, aby HP mohli vše dopřipravit. Když jsme dorazily domů, tak jsem malou převlékla, učesala, posadila před televizi a sama se šla převlíct.

Poté se začala sjíždět rodina: babičky, dědečkové, prababičky, strejdové, bratranci. U stolu se nás sešlo 13. A co že se tedy podávalo za jídlo: jako první přišla dýňová polévka s kaviárem, dále už to bylo na každém: krocan (z trouby nebo z grilu - ano měli jsme 2 obrovské krocany), brusinkový džem, jablčená přesnídávka, sladké brambory s marshmallow, náplň do krocana (kterou moje rodina do krocana vůbec nedává, ale vaří zvlášt), která se skládá ze slaniny, kukuřičného chleba a víte že ani nevím (upřímně, moc mi to nechutnalo, tak jsem se ani po tom co v tom je nepídila), něco jako naše bábovka a růžičková kapusta. Jako dezert se potával ořechový koláč nebo jablečný koláč s vanilkovou zmrzlinou. Jelikož tohle bylo moje první a poslední Díkuvzdání, chtěla jsem opravdu vyzkoušet všechno jídlo, ale po jídle jsem byla tak plná, že mi ani dobře nebylo. Všichni odjely kolem 9 hodiny domů, já pomohla sklidit ze stolu a šlo se spát nebo teda já šla.

Jak jsem šla na Broadway muzikál v New Yorku.

23. listopadu 2015 v 3:49 11. měsíc22. listopadu se rozhodně může zapsat k mým nejoblíbenějším dnům, protože jsem si splnila další věc, kterou jsem si tady v New York chtěla splnit a to, že jsem se zašla podívat na pravý Broadwayský muzikál a za to, že jsem měla šanci zajít na Chicago, o kterém jsem snila, co jsem sem přijela je ještě lepší. Ale nechte mi k tomu dojít....


Neděle pro mě začala velice brzo, protože jsem vstávala už v 6:30, protože jsme se do New Yorku rozhodly jet vlakem v 7:44, protože my chytrolínky, jsme si myslely že stánek TKKS je otevřený od 8 a on byl až od 11, takže jsme klidně mohly jet déle, ale co. Jo, ještě bych měla říct, že TKKS je stánek na Times Square, kde se dají zakoupit zlevněné lístky na muzikál ten den.

Po příjezdu na Grand Central jsme se vydaly do Brooklynu na bagel, což prostě nevysvětlím lépe, než že je taková houska s dírou uprostřed. Bagel tam je ale speciální, protože je barevený, jako duha, k tomu jsem zvolila obyčejný krémový sýr (dá se k tomu třeba dát jahodový sýr, nutelový sýr, burovkový, ale taky třeba tuňák, zelenina...). Upřímně, žádná sláva, bylo to prostě divné, takže jsem snědla jednu půlku a druhou vyhodila jako zbytek. Úplně jsem zapomněla napsat, že tam jsem se potkala s They sestrou a snoubencem, kteří do New Yorku přijeli na dva týdny a 2. prosince se tady v City Hall budou brát.

Naše cesty se poté rozešli, oni šli na High Line a my (já a Anna) jsme šly čekat do fronty na lístky na muzikál, jak už jsem zmínila. Měly jsme na výběr, ale já tak trochu jasně věděla, že chci na Chicago, protože jsem na to chtěla jít, co jsem věděla, že sem pojedu a taky je to nejdéle hraný muzikál v Americe, tak to musí být sakra dobré. Muzikálů se hraje několik, ale naše top 3 byla Chicago, American in Paris a Finding Neverland s Matthewem Morrisonem (z Glee), ale nakonec to vyhrál moje vysněné Chicago. Neplatila jsem nic :D haha...no k narozeninám v březnu jsem dostala 100 dolarový poukaz od rodiny, takže jsem ho konečně využila. Lístek nakonec stál jen 70 dolarů, což je paráda.

S Annou jsme se tak poflakovaly okolo, zašly na oběd, na mojí oblíbenou MISO polévkua tuňákovou bagetu..mňamka.

CHICAGO - bylo parádní. Já ani nevím co k tomu napsat, prostě mám jen jedno slovo a to PARÁDNÍ. Úplně všechno bylo parádní herci, tanečníci, na pódium je orchestr, takže můžete vidět i je, naše sedadla - vše. Odnáším si i super kelímek s nápisem Chicago a fotkou hlavní protagonistky. Chtěla jsem jen colu o přestávce a bylo mi to nalito do tohodle kelímu za POZOR!! - 10 dolarů - trošku dražší cola za 250 Kč :D

Poté jsme, další POZOR! šly po Times Square do Disney obchodu a kdo si to na kole kolem nás neprofrčel - herec Owen Wilson (můžete ho znát třeba z filmu Nesvatbovi). Nejlepší bylo, že první jsme se všimly jeho parádního kola a až pak jeho :D sranda

V Disney storu jsem koupila dárek pro neteř a dokoupila dárky pro mojí malou tady k Vánocům. Poté jsme se potkali s Barčou a Flo (ČR, Německo) a šli na vlak, kde na nás čekal Erwin a Amanda (Rakousko a Austrálie).

Galerie, Instagram, Facebook
snapchat: dee123cz

Příští týden je Díkuvzdání, takže bude rozhodně nějaký článek o tom, pracuju ten den od 9 do 4 a pak celá rodina přijede na večeři. V neděli jedu do New Yorku a jdu zase do Broadway dance center a možná brusit do Central Parku.

Pátek v New Yorku - toulání se v NYC, Broadway Dance Center

14. listopadu 2015 v 22:27 11. měsíc
Pátek jsem měla volný, takže jsem se rozhodla vyrazit do New Yorku.

Ráno jsem tedy v 10:40 vyrazila vlakem směr NYC a poté směr Broadway Dance Center (tanečním centrum Broadway), kde jsem se musela zapsat na jednu lekci (více dole). Poté jsem šla směr Times Square do Footlockeru (prodejna z obuví), protože snažím se sehnat AirMaxy a prostě tady ve WP už je nemají, teda ty co chci. Z Fka mi poslali do Nike Town u Central Parku, takže jsem sedla na metro a jela tam v Nike townu mě poslali zpět na Times Square to Champ (další prodejna z obuví). Co myslíte? Měli je? NE, že je mám objednat z internetu, že už je na obchodě nemají. Paráda, jelikož jsem z toho byla velice vytočená, rozhodla jsem se utrácet někde jinde. Sedla jsem zas na metro a jela jsem na Herold Square a zašla si do Victoria's Secret a koupila si nový spodní prádlo (no 7 za 27 neberte to) a další legíny. 70 dolarů a já byla spokojená jak ta blecha. Ve Forever 21 jsem si koupila naušnice a v H&M tričko.

Asi 2 a půl hodiny jsem strávila ve Starbucksu s čajíčkem a knížkou a čekala na Pavlí (česka), až bude mít volno a budeme se moci sejít. V 7 jsme se teda sešly na Times Square a společně zašly na pizzu k večeři a v 8 jsme se vydaly směr Broadway Dance Center. Kdo neví, tak doma tancuju v taneční skupině E.B.T.S v Nýřanech, tak proto se tak k tanci mám. Zapsaly jsme se ráno na lekci k Sheryl Murakami, která dělá choreografie pro Beyoncé a za "Who Run the World" byla oceněná cenou VMA.

No prostě je to hvězda. A dámy a pánové byla to naprostá paráda, už jen když jsem tam vešla a uvědomila jsem, že tu tancovat do jedné z nejlepších tanečních škol na světě a prostě v New Yorku, plním si své sny. Ano, mohla jsem už jít dřív, ale nebyly na to finance a chtěla jsem cestovat po USA, to už jsem si splnila, takže teď mám dva měsíce na plnění toho tanečnho snu. Nemohla jsem uvěřit, že tam opravdu jsem. Na lekci nás bylo strašně moc, spousty holek a tak 15 kluků a i přesto, že styl Sheryl je opravdu sexy, nevadilo jim to (ne všichni byli gayové) :). Lekce trvala hodinu a půl a teda já byla mrtvá. Měly jsme menší pauzičky, když jsme byly rozděleni na skupiny, ale proč sedět, když mám jen hodinu a půl vše pochytat, takže jsem vždycky tak markýrovala po stranách. Bohužel video z lekce bohužel nemám, ale mám tu chorošku, tak TADY je link.

Potom mě čekal běh na nádraží, protože jsem musela stihnout vlak ve 11:05 a že mi to dalo zabrat, ale zvládla jsem to :D

Fotky z putování NYC najdete v galerii.

Galerie, Instagram, Facebook
snapchat: dee123cz

Jo a asi jsem při tom běhu viděla herečku, zpěvačku Jennifer Hudson, ale 100% si tim jistá nejsem :D

O týdnu v životě au-pair

14. listopadu 2015 v 19:03 11. měsíc
Už dlouho jsem nenapsala nějakej článek z týdne, tak jeden napíšu teď. Tenhle týden byl velice volný, moc jsem se nenapracovala :) upřímně, občas je to ale nuda nemít nic na práci...

Pondělí - jsem měla volno, malá je totiž ve školce do 12, pak má od 1 gymnastiku a ve 4 už má piáno a moje HM jí ráda vozí na koníčky = volno pro mě. Byla jsem doma, jen výlet do Targetu, pro dárek (viz. úterý)
Úterý - pracovala jsem od 2 do 6. Ve 3 jsme jely na playdate k Anně (z Německa) a byly jsme tam do něco málo po 4 a když jsme dorazily domů, tak malá koukala na pohádky, udělala jsem jí večeři a měla jsem padla. Nastala však rychlovka, protože už v 6 mě vyzvedávala Barča (ČR) a Thea (Dánsko) a jelo se k Florianovi (Německo) domů, jelikož slavil 20. narozeniny. Na večeři ještě dorazil Marc (Německo) a později Amanda (Austrálie) a Angelo (Brazílie). K večeri se podával řízek, br. kaše a salát. Po 10 měsích něco co přípomínalo řízek, ne byl to řízek, jen já radši kuřecí :D a na závěr přišel dort se zmrzlinou (mňam). Rozbalil dárek a že by byl 2x nadšenej se říct nedá :D Flo má rád Star Wars, tak jsme mu udělali takovej balíček: batoh (dobře to jsme možná šli trochu mimo jeho styl), hrníček a čokolády se Star Wars. Po večeři jsme šli koukat na film a výběr padl na Pretty Women :) domů jsem se dostala po 11

Středa - se u nás slavil Veteran's Day, takže malá neměla školku, takže jsem pracovala od 9 do 6:30. Naštěstí ji HM přihlásila na gymnastický tábor, který byl od 9:30 do 12:30, já jsem tam jen musela být, ale mají wifi, takže jsem si vzala počítač a rychle to uteklo. Když jsme dorazily domů, tak jsme se najedly, hrály si a ve 4 jsme jely na piáno, které bylo v pondělí zrušeno. A hned jak jsem měla padla, tak se jelo do Starbucksu.

Čtvrtek - jsem pracovala od 2 do 11. Vyzvedla jsem malou ze školky, měla terapii a pak se jelo hned na playdate. Chůva toho druhého dítěte je z Turecka, takže jsme si popovídaly jaký je to rozdíl ve výchově, stylu života mezi Evropou a Amerikou, takže to i rychle uteklo. Doma jsme si pak chvilku hrály a byla večeře. HM malou vykoupala, uložila a odešla a já jen zůstala doma a pracovala teda do 11.

Pátek - o tom bude článek zvlášť, protože jsem byla v New Yorku

Sobota - pracuju od 5 do 12, protože moje HP mají nějakou super fancy večeři

Neděle - volno a co bude je ve hvězdách

Na závěr se chci pochlubit s novýma botkama - růžovejma Timberlandama, který jsem chtěla co jsem sem přijela, ale tak na ně nějak pořád nebyly finance, ale tenhle týden jsem prostě neodolala.

Galerie, Instagram, Facebook
snapchat: dee123cz

Neděle v New Yorku - 5. listopad

14. listopadu 2015 v 18:39 11. měsíc
Tak Vás zase po delší době zdravím. Úplně jsem zapomněla napsat článek o minulé neděli, kterou jsem strávila s Florianem (Německo) a Barčou (ČR) v New Yorku. Ono zas tak moc neni o čem psát, protože v podstatě jsme se jen prošli od Grand Central (nádraží), kolem New Yorské knihovny a Bryant Parku, kam už namísto travnaté plochy umístili kluziště. Po páté avenue jsme si to šlapaly k Empire State Building, do Starbucksu (taková pravidelná zastávka - jestli mi bude něco hooodně chybět v ČR, tak to bude Starbucks :D).

Došly jsme na Herald Square, kde se nachází Macy's (obchodní dům), H&M a Victoria's Secret. A jasně, že jsme nakonec skončili u nakupování. Zašly jsme tedy jen do Viktorky a já si koupila nové legíny, protože už jsem jedny opravdu potřebovala. :) poté jsme si šly nahoru na Times Square, kde jsme se potkali s Amandou (Austrálie) a Kevinem (Německo). A jelikož mi nebylo zrovna 2x dobře, něco jsem asi zřejmě špatného snědla, rozhodla jsem se s nima jet domů.

To byla moje super neděle :) koukněte na fotky, co jsem nahrála do galerie :) a za chvilku Vám napíšu článek o pátku v New Yorku.
Galerie, Insagram, Facebook

snapchat: dee123cz

Proč jedu domů?

5. listopadu 2015 v 2:29 10. měsíc
Travel month = cestovní měsíc

Takže každá au-pair má ukončení programu možnost zůstat v USA jeden měsíc navíc a využít ho k cestování. Proč nejedu? Je to složitejší, ale ve zkratce. Hned jak jsem matchla s rodinkou na východu bylo mi jasné, že svůj cestovní měsíc strávým na západu. Ale to jsem byla ještě doma a myslela jsem si jak plat 195,75 dolarů týdně bude úžasné. Jela jsem sem hlavně s tím, že procestuju USA a z takové menší části se mi povedlo. Viděla jsem toho dost, více než za celý svůj život a že jsem si to užila.

První půl rok padly peníze na cestování po východu, nákupy, obědy. V srpnu jsem si řekla, že je čas začít šetřit, i když tady šetřit se dá opravdu špatně :) . V říjnu mě čekala Kanada a Miami a jasné, že tam padly veškeré peníze, protože jsem si myslela, jak budu prodlužovat a že zas tolik peněz potřebovat nebudu. Nakonec jak víte, tak neprodlužuju. Zbývá však posledních 8 týdnů a já si je chci pořádně užit a nesedět doma na zadku. A on takový měsíc cestování po západu zrovna nejlevnější není. Potřebovala bych minimálně okolo 2 tisíc dolarů.

Jsou tu věci, který si chci koupit, chodit na lekce v new yorku, vůbec jet do new yorku neni pro mě nejlevnější, chci chodit na obědy, bavit se s kamarádama.

A i když jsem se vždycky na travel month a objevování západu těšila, neni všem dnům konec. Nikde neni psáno, že už se do USA znova nepodívám. Aktuálně jsem tak natěšená domů, že mě to až tak mrzí.

Jinak kdo mě ještě nesleduje, tak ať začne :)
snapchat: dee123cz

Let zpět do ČR

4. listopadu 2015 v 15:58 10. měsíc
Thea dostala let do Dánská pár dní zpátky a Anna se zmínila včera, tak jsem se koukla na profil a bylo to tam: 5. ledna 2015 ve 21:35 letím z New Yorku směr Praha, s menší zastávkou v Londýně. Co je skvělé, že letím vlastně na noc, takže se krásně vyspím v letadle a zas takovej šok z časového posunu to nebude, protože je mi už teď jasné, že od Silvestra toho moc nenaspím.

Dneska večer si promluvím s rodinou, protože můj poslední den tady je 4. ledna, tak se musím zeptat, jestli tady vůbec můžu ten jeden den na víc zůstat. Myslím, že problém tam nebude, protože nová au-pair přijíždí až 9. ledna.


Takže 5. ledna opuštím Spojené státy, ale snad ne na dobro. Dny se krátí a už zbývá jen 62 dní a to je hrozný. Bude mi to chybět, ale už se tak strašně moc těším domů, že to stýskání snad brzo přejde. Nejvíc mi samozřejmě budou chybět kamarádi, které jsem tu potkala, ale zase nebydlí na konci světa. Anna je ode mě asi 4 hodiny, k Theae pojedu do Dánska asi v únoru, když to vyjde a holky přijedou zase v březnu do Čr. Nějak to zvládneme :)

Jak má kamarádka běžela New Yorský maraton.

2. listopadu 2015 v 5:01 10. měsíc
Běžet maraton, 42 km v New Yorském maratonu byl sen mé kamarádky Anny z Rakouska už hodně dlouho a konečně si ho díky svému au-pair pobytu prožila. Maraton doběhla v úžasném čase 5 hodin 11 minut a 5 sekund. Byla prostě nejlepší, hlavně pro nás, ale teď zpátky na začátek.

Ráno jsme se probudili okolo 9 hodiny, Anna začínala běžet v 11 hodin, takže času jsme měli dost, protože jsme plánovali fandit na 17. míly. Zašly jsme si s Theou na snídani, když byla zadarmo :D no za tu cenu, ještě aby ne....Okolo 12 dorazily Tina, Anny kamarádka z Rakouska, která jako au-pair pracuje v Bostonu a v 1 hodinu jsme se rozhodli vyrazit směr metro a 17. míle - 77 ulice a 1 avenue. Když jsme tam došli tak Anna byla asi na 15 ulici, takže jsme měli čas, netušili jsme však, že Anna poběží na druhé straně (mi stáli na levo a ona běžela na pravo), takže nás proběhla a vůbec nás neviděla. Zatraceně :( do toho Marc který v New Yorku nespal, nás chudák naháněl snad po celém New Yorku, ale když mi jsme prostě zase museli někam jít dál, aby jsme jí viděli. Do toho Theu začaly bolet kolena (trpí na ně), takže jsme se snažili chytit taxíka - jak je možné, že v New Yorku, který je pořád plný žlutých taxíků, dneska prostě nikde žádnej. Nakonec asi po 15 minutách jsme ho teda chytli a vzal nás na 24. míly, kam teda o pár minut dorazil Marc a už se mohlo fandit.

Nakonec k nám Anna doběhla a jak nám všem tekly slzy (dobře, klukům ne), ale jak já jsem na ní byla pyšná a jak jsem byla pyšná na to, že moje kamarádka běží a doběhne maraton a že si splní svůj sen. Nechtěli jsme jí zdržovat, takže jsme se rozloučeli: Bež Anno běž a šli k cílové rovince. Anny čas byl 5 hodin 11 minut 5 sekund. Paráda, chudák moje malá, byla po tom celá hotová, ale tak nedivím se. Vzali jsme si metro, vyzvedli jsme věci v hotelu, jeli na nadraží a jeli domů.


Chtěla jsem ještě napsat jak mě celkově maraton hrozně dostal. Ať už přes tu atmosféru: protože každý fandí každému, fanouškové prostě stojí okolo a podporují běžce - viděla jsem jednoho čecha :D a i mi zamával, když jsem jak divá křičela GO CZECH REPUBLIC :D GO GO GO ČESKO. Až k těm lidem, kteří to běží: viděla jsem slepé běžce, kluka na vozíčku, kterému jiný běžec pomáhal, viděla jsem dceru a tatínka běžet spolu, 80letého pánu, běžce bez nohy, ruky. Ale prostě běží, jdou si za svým cílem, nehledě na čas, nehledě na okolí. Ne jednou jsem si dneska pobrečela, prostě to pro mě bylo strašně silné. Nic nemá hranice. NIC - všechno můžeš, jen se toho nesmíš bát a jít si zatím.


FOTKY UŽ NAJDETE V GALERII
Jinak kdo mě ještě nesleduje, tak ať začne :)
snapchat: dee123cz

Jak jsem oslavila svůj první Halloween po americku?

2. listopadu 2015 v 4:16 10. měsíc
Halloween je jeden z těch větších amerických svátku, který se také pomalu dostavá do světa, ale určitě to neni takové velké jako tady. Rodiny začaly zdobit domovy a zahrady tak dva týdny zpátky. Někdo zdobí ve velkém: pavučiny po celé zahradě, falešné náhrobní kameny, kostlivci, duchové, pavouci obrovské velikosti a někdo v malém a hodí jednu dýni před dveře. Moje rodina to řeší s výzdobou asi takovou zlatou střední cestou. Máma pověšená světélka ve tvaru pavučiny a zelené pavouky na ní, svítící duchové zapíchnuté v záhonu a dýně. Nic extra, ale stejně jsem ráda, že alespoň náš domov svítí, když se vracím večer domů, je to prostě takové hezké.

Já jsem na Halloween dostala volno, původně to mělo být že budu "pracovat" a půjdou se svojí holkou "Trick-or-Treat"= volný překlad - Žebrat o sladkosti u sousedů, ale nakonec jsem tenhle víkend dostala jako volný víkend na listopad. S Theou, Line (Dánsko), Flo (Německo) a Barčou(ČR - ano mám novou českou kamarádku :D, se kterou mluvím anglicky :D haha) jsme si pronajali pokoj v hotelu, abychom se tam mohli už odpoledne připravit a nemuset se vracet domů, protože už zase v neděli Anna (z Německa) běží maraton (další článek...)

Nakonec jsme na pokoj dorazily ve 2 a já se hned začala připravovat, protože to co jsem si vymyslela opravdu jednoduché nebylo. Takže začala jsem s vlasama, to mi teda pomohla skvělá Barča. Po vlasech jsem si začala zakrývat obočí a připravovat krvavé rány. Následovalo nové "naštvané" obočí (díky B :* ), nalepování karet na tělo s falešnou kůži (kterou jsem zakoupila za 3 dolary, ale že to vypadalo odporně), která nakonec stejně nedržela, takže jsem skončila s lepidlem. Na závěr super růžové rtíky.

Poté přišla na řadu krev, je přece Halloween tak ať je to trochu strašidelné. Červenou barvou jsem vytvořila čárky, aby to vypadalo jako po souboji s kartama, přidala falešnou krev, dodělala oči, nalepila řasy a bylo hotovo.

Jak už někdo možná vytušil, šla jsem za Alenku v Říši divů, která je teda po bitvě s kartama. Thea šla za Srdcovou královnu, Flo šel za Klouboučníka a Anna za králika. Byla jsem taková divá skupina. Line šla za upírku a B za Sněhurku.


Se svojí skupinkou jsme z hotelu vyrazili okolo 6 hodiny směr West Village, kde se konal New Yorský Halloweenský průvod a kde na nás čekali další: Amanda (Wonderwomen), Angelo (napůl ohořelý), Kevin (Batman), Anna (Minnie), Charlotte (Pocahontas) a Andrea (upírka) a Marc (který říká, že byl za komika, ale trochu jsme si dělali srandu, že je to jak neštovice). Po chvilce se naše skupiny tak nějake rozešli a já zůstala s tou skupinou, která se k průvodu chtěla připojit, takže jsme si to šlapali asi dalších 10 ulic dolů a jasně že jsme se do průvodu dostali a jak jsme si to užívali. Marc měl trochu upito, takže mě chytl za ruku a behali jsme od lidí k lidem, co drželi foťáky, telefony, kamery a říkal: Chcete naší fotku? A lidi blázni, nás fotili o 106 :D ježiš jak mi se u toho nasmáli, připadala jsem si jak patnáctiletá, ale jak já jsem se bavila. K tomu na ně vždy křičel, jak to musí přidat na instagram či facebook s hastagem # brad_and_angelie_are_still_in_love (Brad a Angelina se stále milují), nevím proč zrovna říkal, že jsme jak Brangelina, ale to už je jedno. Prostě byla sranda, ale všechna sranda jednou musí skončit, takže naše skupina se vydala směr nádraží, protože vetšina jela dolů a já jsem se po cestě sešla s Flo a Barčou a šli jsme na hotel, kam později dorazila Thea s Line.
Pár fotek na závěr, více dám do galerie. Večer to byl prostě parádní a já si ho maximálně užila.

FOTKY UŽ NAJDETE V GALERII
Jinak kdo mě ještě nesleduje, tak ať začne :)
snapchat: dee123cz