Říjen 2015

Žádost o let zpátky

31. října 2015 v 1:57 10. měsíc
Takže, jak už určitě víte, neprodlužuji, takže mi nezbývalo nic jiného, než zažádat o let domů. Všechny kredity mám splněné, au-pair práci plním na 1 (si myslím), takže agentura mi zaplatí letenku zpátky.

Dneska 30. října jsem tedy zažádala o let domů. Můj poslední den tady je 4. ledna, takže mají 3 dny rezervu mi najít let, takže je možné že poletím 4. 5. nebo 6. ledna. Myslím, že ať už to bude jakkoliv tak můžu zůstat v rodině a když ne, tak už mi Florian a Thea řekli, že kdyžtak můžu zůstat u nich. Snad mi ho dají na 4., to bych byla nejradši.

Je to stejně prostě šílené, že ještě nedávno jsem se těšila, když jsem dostala let do USA a teď už zase letím zpátky. Já hlavně doufám, že mi dají přímý let New York - Praha, protože opravdu nechci přestupovat a čekat. Chci domů....

__________________

Jinak zítra je Halloween jeden z velkých amerických svátků - článek po víkendu. A já s kamarády ho jedeme oslavit do New Yorku. Ze svého kostýmu jsem naprosto nadšená, snad ještě make-up se mi povede, tak jak si představuju. Jinak nejvtipnější na tom je, jak je to kostým na jeden den, vlastně jednu noc a já na něm utratila....nechte mi to spočítat...okolo 4 tisíc, prostě to fakt stojí za to :D zabookovali jsme si hotel v New Yorku, protože hned v neděli Anna běží maraton, takže jí musíme podpořit. Články o mém víkendu budou po neděli.

asi tři tečky

26. října 2015 v 3:09 Prodloužení
Jak tenhle článek nazvat a co do něj napsat pro mě je skoro nemožné. Někdo si bude myslet, že jsem blázen, někdo to pochopí a někomu to bude jedno. Začnu asi takhle: Au-pairování se nedá škatulkovat, každá au-pair je jiná, každá rodina je jiná a když se to dohromady, tak to funguje na 100%, nefunguje vůbec a nebo se v tom tak nějak brodíš, přežíváš a střídají se ti dobré chvilky a špatné. Dny, kdy máš chuť odjet domů a dny, kdy to tu nejvíc miluješ.

Já jsem o au-pairování tak dlouho přemýšlela a tak růžově jsem si to předstovala, že když jsem sem dorazila, tak jsem si pořádně sedla na zadek. Teď, teď jsem na sebe hrozně pyšná. Doma jsem byla ten typ člověka, co když se mu něco nelíbilo nebo nešlo, tak s tím prostě skončil. Když jsem přiejela, zrovna 2x jednoduché jsem to neměla, ale postavila jsem se k tomu, vydržela a doufala že se to zlepší nebo že si zvyknu a že jsem si zvykla.

Myšlenka o prodlužování ve mě vyvolávala pocit, že si tohle můžu zkusit znova a lépe, zkusit tak, jak jsem si to představovala. Ono to však neni tak jednoduché....napsala jsem si o prodloužení, jasné že moje rodina nebyla 2x nadšená, ale jak mi moji rodiče řekli, chtějí abych byla šťastná a to kdekoliv. Stejně jsem stále přemýšlela, zda mi to za to stojí. Poté jsem přišla na to, na co jsem přišla (stále o tom nechci psát) a zjistila jsem, že šance na nalezení té rodinky, kterou bych si já asi představovala je už takřka nulová. Agentura Cultural Care mě oznámila, že si zvýším šance tím, že přidám další státy a nezůstanu jen u Kalifornii a tak jsem tak udělala. Od té doby co jsem to udělala jsem přemýšlela, zda mi opravdu stojí za to, být tu další rok u rodiny třeba v Arizoně, kde nikde nic není, i když bude třeba ta nejlepší rodina na světě (to nebude, to je ta moje doma <3)

Je mi 20 a možná by se další rok jen tak ztratil, ale taky už můžu být doma a něco začít budovat. Začít se trochu věnovat budoucnosti, leč všechno tady je krásný, domů se stejně jednou vrátit musím. Chybí mi domov, chybí mi tanečák, chybí mi kamarádi, chybí mi normální život.

Takže nevím jestli jste to ze článku vycítili, či ne, ale oznamuji, že dnes jsem posala email do agentury o tom, že jsem si to rozmyslela a prodlužovat nebudu.

Je mi úplně jedno, jestli si o mě myslíte, že jsem blázen, ale nikdo pořádně nevidí do toho, jaké to tu mám, ani moje rodina, ani vy. A tohle je moje rozhodnutí a já jsem s ním spokojená..

Miami, Florida - říjnová dovolená

24. října 2015 v 20:55 10. měsíc
Jak já se těšila, jako malé dítě a konečně nastal pátek a já vyrážela směr Miami a Florida.

Ráno mě host dad ovezl na nádraží a v 9:40 jsem tedy vlakem jela do New Yorku. Je hned několik možností jak se dostat na letiště a já si vybrala asi tu střední cestu a to za 17 dolarů autobus, který vyjíždí hned od nádraží a rozváž po všech terminálech.

Na terminál 2, ze kterého mé letadlo odlétalo jsem dorazila asi ve 12, takže do 2:50 jsem se docela načekala a hlavně Kristý se kterou jsem jela si na sobotu nevybrala zrovna nejlepší cestu a zvolila metro, které v sobotu nejezdí tak často, takže přes security procházela tak v 2:30. Jinak mě krásně vzali mýdlo, šampon a voňavku, protože já blbka zapomněla, že nemůžu mít tekutiny přes 100 mililitrů :(

Let probíhal v pohodě a ty 3 hoďky utekly rychle na letišti v Miami jsme tedy přistáli okolo 6 hodiny. Další hodinu jsme strávily hledáním autobusu, který nás dopraví k našemu hostelu.


Nechci psát moc dlouhý článek, protože opravdu neni co psát - válely jsme se na plážy, válely jsme se na hostelu a protože jsme chudé au-pairky tak jsme se stravovaly ve Walgreens a jedly jsme jen sandwiche :) Asi uděláte nejlépe když se kouknete na fotky a snad se brzo dostanu k videu. (i když mi stále nejde zvuk).

V úterý jsme si udělaly menší výlet do centra Miami a upřímně to za moc nestálo. Miami mě prostě neoslnilo a představa, že bych třeba byla au-pair na rok tam, děkuju nechci. Na druhou stranu, chtěla jsem mít dovolenou, při které si odpočinu a že při téhle se mi to extra povedlo.

FOTKY UŽ NAJDETE V GALERII
Jinak kdo mě ještě nesleduje, tak ať začne :)
snapchat: dee123cz

Pumpkin blaze /16.10/

24. října 2015 v 20:55 10. měsíc
Ještě než přidám článek z Miami, tak se chci vrátit ke čtvrtku 16. října, den před odletem na Miami, kdy se konal můj říjnový meeting s koordinátorkou a tentokrát to tedy stálo za to, tedy i za článek a za ten lístek za 20 dolarů.

Meeting se konal ve městě Croton-on-Hudson, které se nachází tak 25 minut od Chappaquy (kde bydlím). Cesta utíkala rychle, jen dostat se z dálnice na parkoviště nám zabralo tak 15 minut, šílené. Já jela s Florianem a Theou a tam jsme tedy čekali na ostatní a společně jsme se pustili do pumpkin blazu, což bych přeložila jakože ... :D jdeš a všude po cestě kolem tebe jsou dýně :) musíte se podívat na fotky a pak pochopíte .)

Celé album naleznete TADY.Jak mě tohle prodlužování strašně ubíjí?

15. října 2015 v 18:55 Prodloužení
Jak mě tohle prodlužování strašně ubíjí?

Takže, ano vím, že jsem vybíravá a to že jedinou destinaci, kam chci je Los Angeles mi asi zrovna milion šancí nedává + to že chci děti 8 a starší tu šanci ještě snižuje a když k tomu přidáte referenci od mojí HM, tak se to rovná asi nulové šanci na získání rodiny.

Lokace:
Hned 3 den v matchingu jsem si to změnila na Los Angeles+ San Francisco a rodinky jsem od té doby ze SF měla 3/4, ale s ani jednou to nebylo to pravé ořechové. To pravé ořechové se u mě rovná Los Angeles. Já vím, že SF je krásné a určitě je tam toho dost co dělat, ale přijde mi, že v Los Angeles je toho daleko víc a hlavně LAje uprostřed, jako New York na východě, takže se dá snadno cestovat do San Diega, Grand Canyon nebo do Las Vegas. (* v Burbanku je úžasná taneční škola, takže bydlet tam, to by byl pro mě splněný sen. A ruku na srdce, kdo by nechtěl strávit rok v LA.

Věk dětí:
Po roce stráveném (skoro roce) se čtyřeletou medůzou, kterou teda miluju, ale že mi dává občas zabrat, jsem si řekla, že je čas na změnu a proto chci starší děti 8 a více - prostě školní věk. Ale rodinky žádné, takže včera jsem si to chtěla změnit, že prostě od novorozence nahoru a že uvidím, kam se dostanu. Přes noc jsem o tom přemýšlela a nakonec jsem to změnila na od 1 roku.

Nechci být náročná, ale zase už mám jeden rok za sebou a znám své potřeby. Doufám, že s tou změnou s věkem dětí si pomůžu. Dneska je to už 7 dní co nemám na profilu rodinu a trochu se začínám bát. Na to najít rodinu mám měsíc a pár dní a trochu se bojím, že se taky může stát, že ji nenajdu nebo ji nenajdu v LA a potom se tedy musím zase začít ptát sama sebe, jestli chci rok strávit někde jinde nebo jet domů.

Takže mi přejte štěstí, držte palce. K tomu všemu jedo do Miami, tak doufám, že když se nějaká rodinka objeví, wifina bude fungovat, ať si teda můžu zavolat, ale to přeskakuji. Upřímně jak se znám, pokuď nebudu mít rodinu do úterý, tak to změním i na SF, i když prostě se mi moc nechce....To je ještě horší, než když jsem seděla doma v ČR a hledala rodiny, protože mi tak bylo jedno kde skončím (i když jsem chtěla New York), byla jsem tomu otevřená, ale teď už nechci.

Jak si au-pair v USA užívá víkend volna.

12. října 2015 v 17:17 10. měsíc
Když mi rodinka oznámila, že na víkend odjede do jejich nového letního domku, tak jsem byla šťastná jako blecha, protože není nad to si užít barák sama pro sebe. Po koupání jen tak v ručníku přeskočit do pokoje (normálně se strachuju, že mě uvidí HD a při mém štěstí mi ten ručník ještě upadne), můžu spát déle (přijde mi divné spát tu třeba do 10) a tak nějak se tu můžu volně pohybovat :D ALE po pravdě jsem doma zas tolik času nestrávila.

Takže v pátek rodinka odjela okolo 6té hodiny a do 8 jsem čekala na Annu a Floriana až budou mít volno, aby mohli přijet. Společně jsme pak koukali na film Zkažená úča, povídali si a tak se prostě bavili. Jelikož u mě nikdo nemůže spát :( jsme se ve 2 hodiny začali přesouvat do Anny domu, která shodou okolností byla doma taky sama. Měla jsem napsat pomalu přesouvat, protože ve 2 hodiny jsme začali objíždět Chappaqu a Pleasantville a hledali jsme Halloweenské dekorace na barákách. A že nic moc :(. K Anně jsme se dostali okolo 3 hodiny a spát jsme šli tak ve 4, ale že ve třech spát na jedné posteli byla sranda :D takže nakonec jsme usínali kolem 5.

V sobotu už jsme vstávali kolem 9, protože Flo musel jet domů, protože pracoval :(. S Annou jsme jely k nám a v 11 jsme jely do White Plains, protože jsem si chtěla koupit lodičky a kozačky, protože moje se tak trochu rozpadají. Nakonec jsem si koupila krásné černé lodičky od Steveho Maddena (moje asi nejoblíbenější značka bot v USA - už mám třetí pár). No nejsou skvělé?

Ani ty peníze mi za to nebolí utratit :D poté jsme jely ke mě a "hrály" si na kadeřnictví. Kdo mě tak sleduje a ví kdo je Anna, tak to je ta, co má ty dredy. No, tak už je nemá, protože jsme je ostřihaly :) a já si obarvila konce na růžovo.

Před / Po

V 7 dorazil do Flo, udělali jsme si rychlou večeři a v 9 vyrazili do White Plains, kde Amanda, naše australská kamarádka slavila narozeniny. Měla to v kulečníkovém baru (chápete co myslím). :) a byla to paráda. Nejsem na to nějaký expert, ale Kevin (z Německa) mi dal pár tipů a jak to pak šlo :D haha. Tatí, byl bys na mě pyšnej :) až přijedu domů, tak ti to ukážu :D haha

Neděle byl jasná - New York City. Jelikož jsme všichni byli unavení, tak jsme nakonec jeli vlakem až v 1:44. Flo si koupil podzimní bundu, Anna šla k holiči - takže dva hlavní body splněné a pak jsme jen šli do Central Parku, kde je to na podzim teda parádní, opravdu krása. Nic zajímavého jsme teda nedělali, takže není moc co psát. Domů jsem dorazila okolo 8, trochu pokecala s HP co se vrátili ve stejnou dobu jako já a pak jsem šla do pokoje a spát :)


Byl to velice náročný víkend, ale náročnější týden mi teprv začne :) ale už v sobotu letím na Floridu :) a dovolená, kterou opravdu potřebuju může začít.

Jinak kdo mě ještě nesleduje, tak ať začne :)
snapchat: dee123cz

Další au-pairky

8. října 2015 v 1:21
Lucka v Brookylnu, New York- dlouhacestadousa.blogspot.cz
Katka v Saratoga Springs, New York - aupairkatka.blogspot.com
Naty na Long Islandu, New York - nattytravelusa.tumblr.com
Iva v New Rochelle,New York - ivuscinamericandream.blog.cz

Vesničanka v USA - vesnicankavusa.blogspot.com

Nicoletta v Brentwoodu, Kalifornie - thenicolettadiaries.blog.cz
Theira v San Diegu, Kalifornie - theira-to-usa.blogspot.cz
Terka v San Diegu, Kalifornie - terezkainusa.tumblr.com
Eva ve Walnut Creek, Kalifornie - kevinavevelkemsvete.blogspot.com
Nati ve Woodland Hills, Kalifornie - nati-v-usa.blogspot.com

Eliška ve Fairfaxu ve Virginii - journeyofmine.blog.cz
Míša v Arlingtonu ve VIrginii - mosuska.wordpress.com
Tereza z Arlingtonu ve Virginii - dreamsofamerica.blog.cz
Katka z McLean ve Virginii - risk-je-zisk.blogspot.cz

Stephanie z Cohasset v Massachussets - stephanie-au-pair.blogspot.com
Lenka z Wayne v Pensylvánii - loverlyusa.blogspot.cz
Žanet v Chicagu v Illinois - zanetaupairvusa.blogspot.cz
Verun v Allen v Texasu - travelwithlove.cz
Petra ze Spring v Texasu - zukdousa.blogspot.co.uk
Verun ve Piano v Texasu - verrunasdream.blog.cz
Karolína ve West Bloomfield v Michiganu - sajmonobjevujesvet.com
Niki v Honolulu na Hawaii - the-niki-diaries.blog.cz

VIDEO VLOGY
James - youtube kanál

Rodinky pro druhý rok (au-pair v USA) a

7. října 2015 v 2:30 Prodloužení
Rodina č. 1 - Menlo Park, Ca - svobodná matka, děti holka 7 kluk 9, 60 minut od San Francisca - hledat pro první rok, byla bych nadšená, hledám pro druhý a nadšená moc nejsem. Neříkám, že vypadali špatně, ale prostě už teď tak nějak vím, co hledám a rozhodně to neni pracování o víkendu, a jízda do SF 60 hodin je taky dost, protože jízdenka zrovna levná taky nebude (teď platím 20 dolarů a je to dost). HM jsem napsala, že se omlouvám, ale že si nemyslím, že jsme super match - nic špatného na nich nebylo, jen jsem vůbec z toho jejich profilu nebyla nadšená a taky jsem nechtěla matchnout hned z první, potřebuju mít na výběr. Rodina už si mi odstranila, tak snad brzy dostanu na profil novou.

Rodina č. 2 - Santa Barbra, CA - dvě děti 6 a 3. Lokace úžasná, ale já jsem psala Cultural Care, že chci děti 8 a starší, tak nevím co se stalo. Už jsem rodině napsala, že se omlouvám, ale že chci děti starší, prostě už jednu zkušenost s prckem mám a teď chci něco jiného. Stále čekám až si mi smažou z profilu, jelikož já můžu rodinu mazat až po 24 hodinách - ale vzhledem k tomu, že si mi ještě nesmazali a už je to 22 hodin, tak to vypadá, že to budu já, kdo je bude mazat.

Rodina č. 3 - Sausalito, CA, holky 8 a 6, deset minut od San Francisca, vlastní auto, pokoj s vlastní koupelnou. Moc se mi líbí a taky jsem jim to napsala, tak snad se ozvou. Bohužel tři dny bez ozvání si mi odstranili :(

Rodina č. 4 - Berkeley, CA, holka 9 a kluk 6, 45 minut (v zácpě) od San Francisca, vlastní auto, vlastní barák v zahradě. Rodina vypadá hodně dobře, děcka mají hodně aktivit, takže hodně řízení, nejsou malé, ale ani velké. Oba rodiče pracují, byla bych už 7 au-pair, takže ví jak to chodí. Pracovala bych a dost, rozhodně těch 45 hodin (tady pracuju tak 30), ale zase děti už jsou velké, ale alespoň se nebudu nudit. S HM už jsem v kontatku jen se snažíme najít čas na skypování, přece jen já pracuju, ona taky a ještě do toho máme 3hodinový posun.

Výlet na Niagáry / Trip to Niagara Falls

5. října 2015 v 18:10 9. měsíc
V pátek jsem se probudila se zazvoněním budíku v 7 ráno, jelikož Anna (z Německa) už mi vyzvedávala v 7:30, aby jsme stihly vlak v 7:50 směr White Plains, kde nás vyzvedával autobus v 8:50. Samozřejmě měl autobus zpoždění, ale co, už jsme byly totiž na tak natěšené, že vyrážíme na Niagáry a že máme po dlouhé době zase volno, že nám to zas tak moc nevadilo (no, kdyby nebyla taková zima, tak nám to asi nevadí vůbec).

Takže cesta trvalo okolo 8 hodin, v tom teda počítám i přestávky. Pustili nám i filmy The Longest Ride a Aloha, takže to utíkalo. Pár au-pairek zůstávalo na americké straně, a to hlavně holky ze Jihoafrické republiky nebo Mexika, protože do Kanady potřebují víza a třeba co vím, tak jedna holčina zaplatila 110 dolarů za žádost o víza a žádost byla zamítnutá. Naštěstí většina z nás tento problém neměla. Poté co jsme holky vysadily na americké půdě, přes Rainbow bridge (český název: Obloukový most) jsme přejeli na kanadskou stranu, prošli jsme kontrolou, dostali jsme razítko do pasu a asi tak dalších 10 minut jsme jeli na hotel. Na pokojích jsme byli po čtyřech: já, Anna (z Německa), Jenn a Cherokee (z Austrálie). Na pokoj jsme teda dorazily okolo 6-7 hodiny a to jediné co jsme udělaly je, že jsme se připravily jít se podívat na vodopády, protože to je proč jsme sem přijely :D takže jsme se pár holek sebraly a vyrazily. V noci na ně z mostu svítí světla, takže jak jsme říkaly opravdu kouzelné. Bohužel ani iphone ani gopro moc dobrý fotky v noci nebere, ale snažila jsem se to alespoň trochu zachytit. Poté jsme šly zpět na hotel, připravit se na večer, protože se plánovala jít na párty :) jelikžo co, ano v Kanadě se smí pít od 19, takže hurá hurá, můžu tady pít, ale že v klubech bude takhle prázdno nikdo nečekal, takže jsme prošly 3 kluby a bar a nikde nikdo :( takže okolo 12 jsme se vrátily zpět na hotel a šly spát (ehm...chtěly), jen naše spoubydlící CH měla menší párty, takže jsme zalehly až okolo 2)
Sobota - ráno jsme měly budíček v 9, protože jsme si musely vyzvednout lístky na Cave of the Wind tour (procházíš pod/vedle vodopádů) a Maid of the Mist (tour na lodi k vodopádům), za které jsme si zaplatily 26 dolarů a chtěly jsme v 9:30 jít s první skupinou. Musely jsme zase přejít na americkou stranu, takže zase kontrola, ale všechno v pohodě. Na Maid of the Mist jsme dostaly modré pláštěnky a už se šlo. Byla to paráda, dostat se takhle blízko k vodopádům, protože je naprosto neuvěřitelné jak je ten proud vody tak silný a kolik vody tam proteče. No paráda, samozřejmě i skrz pláštěnky jsme byly neuvěřitelně mokré, ale co ještě nás čeká Cave of the Wind, který byl ještě lepší. Procházíte totiž po červených můstkách pod/vedle vodopádu a jelikož bylo větrno, je to spíš že procházíte vodopád :D ale paráda, byly jsme ještě víc mokré, ale stálo to za to. (Dneska večer se budu snažit udělat video, tak to uvidíte sami).

s Annou
z Maid of the Mist
po Maid of the Mist

Jelikož jsme byly šíleně morké, rozhodly jsme se přejít zpátky do Kanady a jít na hotel se vykoupat, jinak skončíme po tomhle víkendu nemocné. Po koupely jsme váhaly jestli máme jít do Skylon Tower, což je věž s restaurací + vyhlídkové patro (jestli používám správné české slovo) nebo Wheel (ruské kolo). Nakonec vyhrála věž, protože je blíž k vodopádům, takže uvidíme lépe. A opět, rozhodně těch 11 dolarů za to stálo, protože jsme tak měly úžasnej výhled na vodopády. V 7 už jsme měly sraz s dalšíma holkama v Hard Rock Café (restaurace) - já si dala výborného lososa s br. kaší a zeleninou a samozřejmě koktejl (když už teda můžu v Kanadě pít). Na závěr jsme se jen procházely po městě, které je tak turistické až to bolí. Je to takové menší Las Vegas. :) nakupily jsme suveníry a šlo se na hotel.

V neděli se odjíždělo už ráno v 9, takže jsme jen ráno vstaly, nasnídaly, dobalily a vyrazily na autobus. Naštěstí nikde žádná zácpa, takže jsme se do White Plains dostaly okolo 6, v 6:27 nám jel vlak do Chappaquy.
____________________

A to je závěr mého článku, někdy tenhle týden čekejte video. Jinak s rodinkama se zatím moc nehýbám, stále jsem na čísle 3, od čtvrtka nic, tak snad dneska se mi nějaké objeví na profilu. Snad se vám líbí nový design stránky. Vím, že to není žádná paráda, ale už jsem se na tu růžovou nemohla koukat :D

Jinak kdo mě ještě nesleduje, tak ať začne :)
snapchat: dee123cz