Září 2015

Oficiálně v matching

25. září 2015 v 18:57 Prodloužení
Tři dny zpátky jsem dostala oficiální email o tom, jak jsem přijata do matchingu na druhý rok, ale hned včera mi moje HM oznámila, že něco podělala, když jim posílala referenci, takže proto nemám rodiny, tak se nemám bát, že budu v matchingu snad druhý den a taky že jo...Ode dneška jsem tedy oficiálně v matching...
.... a hned budou následovat články o rodinách (snad jich nebude moc, ale už Vám můžu říct, že k té první nejedu).

Prodlužuji, co potřebuji?

23. září 2015 v 18:11 Prodloužení
Vyplňit prodlužovací přihlášku
  • Délka - na jak dlouho - 6, 9 nebo 12
Prokázat, že mám splňěno 6 kreditů nebo 72 hodin
  • Nahrát certifikáty na profil (1/2 - druhý certikát dostanu 4. října)
Zaplatit za 367 dolarů za prodloužení
  • Můžu zaplatit déle
Profil
  • stát a město - můžu si vybrat, kam bych ráda - takže Kalifornie (nejlépe Los Angeles)
  • můj au-pair rok(co jsem dělala s dětma, s rodinou, jaké další poznatky jsem získala, jak trávím volný čas)
  • řízení (budu si muset udělat americký řidičák, jelikož mezinárodní řidičák, platí jenom jeden rok)
  • kontakt
  • dopis (napsat proč chci zůstat a zase popsat můj au-pair rok)
  • fotky
  • video

Suprise, suprise...prodlužuji.

21. září 2015 v 16:52 9. měsíc
Takže dámy a pánove, je to asi tak týden co jsem si tu tak psala článek o tom jak přemýšlím ZNOVU o prodlužování, ale nakonec jsem ho nezveřejnila, protože jsem si chtěla prostě 100% přijít na to, co chci dělat. Mluvila jsem s kamarádama, psala si plusy a mínusy, řešila jsem to se ségrou.

Ve čtvrtek jsem se sešla s Annou a Theou (moje dvě největší kamarádky, s Annou jsem přiletěla ve stejný den a začaly jsme plánovat cestovní měsíc) a řešily jsme co podniknem. Thea jede domů, protože si chce vydělat peníze, pronajmout byt, než začne studovat. Anna má možnost jít pracovat do Paříže na 6 měsíců a pak začít v září školu. A pak došla řada na mě a co mě čeká v těch 6 měsících. Ano, můžu se vrátít k tancování a najít si brigádu na 6 měsíců, ale taky tady můžu na 6 měsícu zůstat, našetřit, procestovat, poznat více nových lidí, nových míst, užít si. Když jsem si dala plusy a mínusy k sobě, vyšlo mi to jasně ZŮSTÁVÁM.

V sobotu mi moje ségra strašně pomoha, protože mi řekla, ať nejsem blázen a zůstanu v USA, protože to co zažívám tady, doma zažívat nebudu. A je to pravda, mám to tady ráda a nechci prostě končit. Sama sobě jsem si nalhávala jak se těším domů, ale nebyla to prostě pravda.

Takže bude se snažit tenhle týden zažádat o prodloužení, předělat přihlášku, natočit nový video a snad se brzo dostanu zas do matchingu a budu hledat rodiny.

Co je na druhém roce super, že si můžete vybrat lokaci (budou vám posílat i jiné, ale můžete mít na profilu, co chcete), takže já vybírám Kalifornii (nejlépe Los Angeles). A chci starší děti, tak 8 a víš.

To je překvápko co, takže blog rozhodně končit nebudu, spíš se ho ještě budu snažit vylepšit a psát články častěji - hlavně teď budu psát určitě častěji, jak postupuju s hledánm rodiny pro druhý rok. Jak já tomu nemůžu uvěřit, ale tak moooc se těším.


Mám dostudováno.

21. září 2015 v 3:28 9. měsíc
Jak určitě víte, součástí au-pair pobytu je, že musíte splnit určité hodiny či kredity studiem - je to tedy 72 hodin nebo 6 kreditů. A já mám dnešním dnem dostudováno. Rodina Vám musí přispít 500 dolarů a většinou se do toho dá vejít, záleží na tom kde jsem.

Já jsem se rozhodla nejdříve vzít lekci angličtiny, protože jeden z důvodů proč jsem přijela bylo zlepšení angličtiny. Vzala jsem si lekci konverzace a gramatiky na Manhattanville College, což je asi 20 minut ode mě. Lekce stále 180 dolarů a získala jsem 1,5 kreditů=20 hodin. Bylo to příšerný, nudný, nic jsem se naučila, ale mám v ruce certifikát, že jsem studovala na americké vysoké angličtinu, takže...:)

Samozřejmě další kredity jsem chtěla získat trošku zábavnějším studiem, takže jsem si vybrala tzv. travel class = tři neděle jsem musela jít do školy v Harlemu a sedět tam od 10 do 16 hodin a učit se o historii Niagarských vodopádů, ale to nejlepší na tom je, že v závěru a vlastně součástí kurzu je výlet na Niagáry. Tento kurz mi dá 4,5 kreditu a stálo to 480 dolarů.

Dnes jsem tedy měla poslední lekci a musím říct, že to strašně uteklo a tedy 2-4. řína jedu na Niagáry, na které už se tedy těším (+ malé nevýznamné plus: v Kanadě se může legálně pít od 19, takže si klidně můžu dát víno a legálně :D)

Jinak chci napsat, že brzy (zřejmě zítra, pro Vás tedy ve středu) tady budu mít takové překvapení :) tak snad se Vám bude líbit, protože mě se teda začíná líbit a to hodně :)

Sledujte mě, kde můžete
snapchat: dee123cz

Další týden v životě au-pair

13. září 2015 v 1:30 9. měsíc
Tak mi ta má cácora začala chodit zase do školy, samozřejmě v úterý byl první školní den a šlo se jen na hodinu, takže jsem pracovala od 10 do 18:30 a měla jsem toho teda dost. Samozřejmě jsem den vyplnila playdate s au-pairkama, nejdřív se Samirou (Německo), její holka chodí s mojí do třídy a pak ve 3 se jelo k Anně (Německo) a jejím 3letým dvojčatům. Bylo úterý, takžec jasné, že jsem jela do kina - ve společnosti They (Dánsko), Flo a Anny (Německo). Jelo se na No Escape a docela dobrý - takovej fajn akční/drama film, ale kdybych to neviděla, tak se asi taky nic nestane.

Středa jsem pracovala od 12 do 6:30, protože pozor celý září je školka na 3 hodiny, takže od 9 do 12. Jela jsem malou poprvé vyzvednout a byla úplně v pohodě. V 2:30 k nám dorazila malý učitelka na rozvoj motoriky, tak jsem měla na hodinku pauzu.

Čtvrtek jsem pracovala od 12 do 6:30, jela jsem malou vyzvednou, jely jsme domů na oběd a ve 3:30 jsme jely k Marcovi na playdate, protože jeho kluk chodí s malou do školy a zatím moje nej. playdate z týdne, protože děcka si hrály sami a nás moc nepotřebovaly. Domů jsme přijely asi v 5:30, takže jsme se jen najedly a už jsem jí předala. Večer se jelo, jak jinak než do Starbucksu :)

Pátek jsem měla volnej, s tím, že jsem jen vyprala prádlo a nakoupit potraviny jsem nemusela, protože host parents nakoupili v pondělí. Jela jsem na oběd s Marcem, Samirou, Flo (Německo) a Theou do naší oblíbené restaurace na palačinku. Poté jsme jen já, Marc a Samira jeli do Starbucksu a kdo mě sleduje na snapu, tak ví, jak crazy to tam bylo, protože skončilo škola a 9letý holky/,kluci (tak 40) přišlo na kafe. Funny....no pak jsem sama jela do White Plains, protože jsem chtěla do MIchaelse (papírnictví) nakoupit nějaké blbůstky, ať s malou můžeme vyrobit podzimní výzdobu v herně a něco na halloween a do Marshalla jsem jela koupit knížku, kterou jsem vyhlídla v Bostonu pro malou k narozeninám. Za 2 týdny jí jsou 4. A našla, takže jsem byla nejšťastnější. Když jsem procházela kolem kabátů MK or CK, tak jsem měla docela problém jeden nekoupit, ale já jsem silná osoba, která to nepotřebuje a jen jsem kolem nich prošla (zkoukla cenovku) a šla dál :D. Snažím se teď šetřit 100 dolarů týdně a on když ten kabát je za 150, tak to je docela problém.

Večer v 8 se jelo do Cheesecake factory do White Plains na večeři, kde jsem prostě nevěděla co si dát, takže na mě všichni čekali asi 10 minut, poté co si už objednali :D prostě jsem chtěla br. kaši / těstoviny / pizzu / lososa / sandwich - a dohromady to jaksi nejde. Nakonec zvítězila br. kaše a kuřecí plátek obalovaný v parmežánů. V 10 jsme se přesunuli do baru v Pleasantville - je to takový typický studentský bar, protože ve městě je Pace univerzita, takže jen studenti. Bylo to docela fajn :) řekli jsme že další pátek jdeme znovu (to jsem nevěděla, že budu pracovat, že). Domů jsem dorazily v půl 3 - to je poprvé co jsem přišla po půlnoci (ráno mi jen hm řekla, ať jim napíšu sms, když vím, že přijdu po půlnoci).
Thea

já a Marc

Marc, já a Flo


Sobota alá dnešek - ráno byl měsíční meeting - sesešli jsme se v parku na bagel (taková houska). Potkala jsem češku co je tu 2 měsíce a vůbec jsem o ní nevěděla. Ve 3 jsem začala pracovat a ještě teď pracuju a budu pracovat do 11.


Zítra mám zase školu, už jdu jen zítra a příší týden a pak už 2-4. října Niagáry - jupí jen. Po škole plánuju jít s Annou (co se mnou chodí do školy) a Marcem se kterým se potom sejdeme,jít na Sochu svobody, protože jsem tam ještě nebyla.


Dneska jsme taky s Kristý z ČR, co s ní jedu do Miami bookly hostel, takže hurá- letenky koupení, hostel booklej - teď už jen letět. Stále nějak nemůžu uvěřit, že tam letím. Miami bylo jedno z míst, které jsem prostě moc moc chtěla navšítvit.

Sledujte mě, kde můžete

snapchat: dee123cz

Za 114 dní mi začíná travel month.
Za 145 dní jsem doma.

Brazilský den v New Yorku /6. září 2015/

7. září 2015 v 4:37 9. měsíc
Ráno v 9:30 mě vyzvedla Amanda (Austrálie) a jely jsme na nádraží, kde jsme čekaly na Angela (Brazílie). Společně jsme poté z Grand Central (nádraží) vyrazili na 46. ulici, kde se konal brazilský festival plný jídla a hudby.

V rámci brazilského dne vystoupili na pódiu brazilské hvězdy jako Paula Fernandes, Fábio Jr., Durval Leleys a Olodum.

Ochutnala jsem brazilské jídlo: Pastel = což je usmažené těsto a uvnitř je maso nebo sýr. A pak ještě jedno což jsem zapomněla název, ale vypadalo to jako koule :) těsto, sýr a uprostřed maso.

Chelsea Market a High Line v New Yorku/5. září 2015/

7. září 2015 v 4:35 9. měsíc
V sobotu jsem se já, Thea a její sestřenice Iben, která na dva týdny přijela, Andreas (Dánsko), Flo (Německo) rozhodli vyrazit do New Yorku. Z Grand Central jsme se metrem svezli na Union Square, kde následovala menší zastávka ve Forever 21 na nákupy :D jsem na sebe pyšná, protože jsem si nic nekoupila :D pak se pokračovala do dánského obchodu Flying Tiger, ve kterém můžete koupit samé cool věci (pozn. najdete ho i v Praze a stojí za to).

Další zástavkou našeho výletu byl Chelsea Market, což je v podstatě budova, ve které naleznete spoustu věcí, ale především restaurace. Prostě spoustu jídla :D a poté menší obchůdky se šperky, knihami ...a potom tam je umělecký koutek, kde místní prodávají své oblečení, šperky a další...

Poslední zastávkou byla slavná High Line Park, což je park vytvořený na staré železnici. Prošlo jsme nahoře pár ulic a poté jsme sešli dolů a začali směřovat ke Grand Central, samozřejmě s pár zastávkami v obchodech :D

Výhled z High Line

Když jsem dorazila domů, tak jsem rychle jela do Targetu koupit zelené tričko na Brazilský den a poté mě čekala rozlučková večeře s Iben, která letěla v neděli domů.
BTW. večer jsem pracovala od 7:30 do 11.