6 měsíců v USA

5. července 2015 v 21:24
Dnes je to přesně 6. měsíců co jsem přistála na letišti JFK v New Yorku a zahájila svůj au-pair život. Neuvěřitelně to uteklo. Zažila jsem tu chvilky, kdy jsem byla nejšťastnější osobou na světě, ale samozřejmě také chvilky, kdy jsem se chtěla sbalit a jet domů. Vidím na sobě obrovskou změnu a až dorazím domů, tak jí určitě uvidí ostatí - jednoduše jsem dospěla.

Věci, které mi nebavily nebo nešly, s těma jsem prostě skončila. Byla jsem zvyklá mít maminku za zadkem a věděla jsem, že ona to kdyžtak vyřeší. Nebyla jsem sama sebou - a to je jedna z věcí, za kterou jsem neskutečně ráda, že mi Amerika naučila, tady nemám potřebu se přetvařovat, když se mi něco nelíbí tak to prostě na plnou pusu řeknu. Nejsem už ta malá holka, za kterou ostatní museli mluvit, ne, mám vlastní pusu a umím se ozvat. Neskutečným způsobem jsem se osamostatnila, protože tady co si neuděláš, tak nemáš. Vím kdo jsem a co v životě chci.

Neskutečně si to tady užívám, snažím se každý týden jet do New Yorku. Byla jsem v Jižní Karolíně. Navštívila jsem Washington D.C. - viděla jsem Bílý dům. Potkala jsem Clintnovy (bývalého prezidenta a možná budoucí prezidentku). Vyrazila jsem do Chicaga. Za dva týdny jedu do Philadelphie. V sprnu jedu do Bostonu a se svojí rodinkou na dva týdny do plážového domku na Cape Cod. Na podzim jedu na Niagáry a do Kanady. V lednu pojedu do Los Angeles, Las Vegas, San Franciska, uvidím Grand Canyon. A tohle všechno, všechny ty vzpomínky, mi už nikdo nikdy nesebere. Cestuju si po Státech, plním si své sny. Vidím věci, které jsem dřív viděla jen na fotkách.

Samozřejmě, že se mi stýská po kamarádkách, po tanečáku, po rodině, po normálním životě. Každý skype s našima si říkám, jak bych ráda byla doma a prostě jen zažila takový ten normální den. I když jsem za poslední tři roky moc doma nebyla, jelikož ze školy jsem jela rovnou na tanečák. Chybí mi takový ty dny, kdy rodiče přišli z práce a my jen tak u kafe seděli, tatí četl noviny a já a mamina řešily, co zas nového u nás na vsi. :) nebo když jsem neustále chtěla zpívat a mamina mi musela poslouchat :D - karaoke jo to u nás doma jede. Chybí mi moje ségra, která i přes všechny ty hádky je moje velká ségra a já jí mám moc moc ráda. Chybí mi moje neteř, která je prostě neskutečný sluníčko rodiny a já se nemůžu dočkat až jí vezmu třeba do zoo nebo do kina.

Kamarádi - za 6 měsíců jsem potkala neskutečný počet lidí a pár z nich patří k mým nejlepším kamarádům. Erwin mi občas lezl na nervy, ale když odjížděl tak mi ukápla slzička a když se po třech měsících opět ukázal u mých dveří, byla jsem šťastná jako blecha. Angelo, Thais, Gabi - to jsou další skvělí kamarádi. Thea a Anna jsou moje vrby, kterým říkám všechno, bez nich bych to tady vůbec nedávala. Jsme každá jiná (jen na nás kouknětě), ale přesto všechno nám to skvěle funguje. Až se vrátím, tak Thea ode mě bude bydlet 11 hodin a Anna asi 4, ale já opravdu doufám, že si alespoň jednou za rok najdeme čas a sejdeme se. Moc mi budou chybět.

6 měsíců přede mnou a já se je budu snažit užívat na plno. Miluju to tady, ale už se těším až se vrátím do svého normálního života. Jsem ráda, že jsem si svůj sen splnila a nikdy toho litovat nebudu.

Pokuď tenhle článek čte někdo, kdo o au-pairování přemýšlí, ale neni si 100% jistý - jděte do toho!!! Splňte si svůj sen. Nebudu lhát neni to všechno úžasný - hlavní součástí toho je práce a narazí se na rodiny, které nejsou perfektní. I já mám pár věcí, které bych na své rodině vyměnila, ale v závěru i to je život - nic není perfektní, nikdo Vám nic nestrčí pod nos zadarmo, ne všechno bude podle vašich představ. Jděte do toho, protože litovat toho nebudete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | 8. července 2015 v 20:09 | Reagovat

Andy, máš na fb zprávu v sz, děkuji a užívej :)

2 Barbora Barbora | Web | 13. července 2015 v 13:59 | Reagovat

Tohle je motivační článek!
Kdybych nejela studovat do zahraničí, tak do au-pair v usa hned jdu! Možná o tom budu uvažovat po škole.  Nebo třeba si splním sen USA během povinné stáže... No prostě doufám, že si to splním jako ty.

Užívej!

Tvá B.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama