Studium v USA

24. června 2015 v 17:24 |  6. měsíc
Jednou z částí au-pair pobytu je studium. Jelikož jako au-pair máme vízum J1, což je vlastně studentské výzum, musíme splnit určité kredity na amerických univerzitách. Je to přesně 6 kreditů nebo 72 hodin. Host rodiny přispívají 500 dolarů, což je zdá jako hodně, ale kolikrát to ani nestačí.

Já jsem plánovala splnit si všechny kurzy studováním angličtiny, protože přiznejme si, že když budu vlastnit certikáty z amerických univerzit, vypadá to dobře na životopisu, ale moje plány se rychle změnili.

Někdy kolem března jsem začala po internetu hledat univerzity v okolí a jejich kurzy. Musela jsem vše taky přizpůsobit mému rozvrhu, takže nakonec zvítězil kurz Gramatika a Konverzace na soukromé Manhattanville College, která se nachází asi 20 minut ode mě. Kurz to byl dvacetihodinový s možností získat 1,5 kreditu a se všemi poplatky to vyšlo na něco málo přes 200 dolarů. (165 dolarů - kurz, 20 dolarů registrace, 20 dolarů knížka). Do kurzu se měli hlásit au-pair s levelem angličtiny 6 až 7, což je hodně vysoko. Jenže se ve třídě se objevily holky, které se neuměly pomálu ani představit, takže nás jen zpomalovaly.

Do školy jsem chodila každé úterý a čtvrtek od 7:30 do 9 večer, takže už jsme tam skoro všechny usínaly. Postupně jsem zjistila, že je to vlastně jen kurz, který si musíš odsedět, protože domácí úkoly jsme dostávaly, ale nikdo je nedělal a nikoho to nezajímalo. Některé holky se v hodinám bavily, byly na telefonu a učitelka na to nic. Takže v závěru jsem už to taky neřešila. Zmeškala jsem dvě lekce, takže jsem musela napsat dvě dvoustránkové eseje na témata Životní lekce a Osud, které učitelka vlastně ani nečetla a já jsem s nima psala asi 3 hodiny!! Včera jsem dostala certifikát, že jsem ukončila studium a byla jsem fakt ráda, že je to za mnou. A co že mi ten kurz angličtiny dal? NIC (možná nové kamarády). Plánovala jsem si vzít další kurz angličtiny v létě, ale došla jsem k závěru, že to nemá vůbec cenu, jelikož mi to po jazykové stránce nedává vůbec nic.

Kredity však splnit musím, jelikož se říká, že když je nebudu mít, tak agentura neplatí letenku domů, takže radši si to splním. Už mám však vymyšleno, co udělám proto, abych získala ten zbytek kreditů. Nevím jestli je to ve všech částech Ameriky, ale tady v New York City na jedné z univerzit nabízí tzv. travel class (volně cestující hodiny), což známená, že si odsedíte 4 hodiny, 3 neděle v měsící a pak na závěr kurzu jedete na víkend do určitého města (Toronto, DC, Philadelphia, Boston a Chicago). Chtěly jsme si s kamarádkama vzít tu lekci, kdy se jede do Phily, ale bohužel mojí host rodině se nehodí datum, takže to vypadá, že pojedu znova do DC. Tenhle cestující kurz mi dá 4,5 kreditu, takže dohromady budu mít 6 a mám vše splněno.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 UsA-bOy UsA-bOy | E-mail | Web | 15. července 2015 v 14:59 | Reagovat

Parádní blog. Pokračuj v psaní! :)

2 Kania Kania | 4. srpna 2015 v 9:08 | Reagovat

Taky jsem přemýšlela o studiu za čárou. Co tahle Amerika, nemáte někdo zkušenosti? Slyšela jsem v Praze že je nějaká novinka JKconsulting..?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama