Dovolená začíná..aneb prvních pár dní strávených v New Yorku

15. června 2015 v 5:11 | Dee |  6. měsíc
Ve čtvrtek ve 3, tedy spíše ve 4, kdy moje rodina opustila náš dům, začala moje dovolená, kterou jsem už opravdu potřebovala. Bohužel jsem už v 7 musela jet do školy, takže jsem si toho volna moc neužilan Naštěstí to bylo jen na půl hodiny, protože v 8 už mi začínal měsíční au-pair meeting, který se konal v obchodě s frozen yoghurt (přeloženo jakože zmražený jogurt, ale je to v podstatě zmrzlina). Se dvěma kamarádka jsem poté jela ke mě domů a asi do 11 jsme si povídaly.


V pátek byla na Netflixu premiéra třetí série mého oblíbeného seriálu Orange is the New Black - takže jsem plánovala koukat, ale Thais (z Brazílie) mě pozvala do bazénu a to samozřejmě neodmítá. Takže do 12 jsme se cákaly v bazénu a konečně jsme si mohly začít užívat teplé dny v New Yorku. Poté jsme s holkama jely do supermarketu, kde jsem nakoupily pár věcí na večerní "párty", která se konala u mě doma. Večer jsme si moc užili, hezky jsme si pokecali a bavili se s hrou Heads Up od Ellen Degeneres (moderátorka tv show).
Připravená sledovat Orange is the New Black
A nakonec koupačka...
Sobota - pro mě začala v 8:30, kdy jsem vstala, připravila se a jela na nádraží, potkat se s Larou a Michelle (z Německa) a nováčkem Priscyllou (z Francie). S holkama jsme šly na místo, kde spadly dvojčata. Původně jsem plánovaly jít do nově otevřené obzervatoře v One World, ale byla tam šílená fronta, takže jsme to vzdaly. Poté následovala cesta na trajekt, který odplouvá z Battery Parku a pluje okolo Sochy svobody na Staten Island. Nám šlo samozřejmě o to, že trajekt je zadarmo, bohužel je na něm šíleně lidí, takže vyfotit se se Sochou je nemožný, takže se opravdu vyplatí zaplatit 30 (a více) za loď, která Vás na ostrov dopraví. Po cestě jsme narazily n a Abercrombie and Fitch (můj druhý nej. obchod tady - po Urban Ouffiters) a samozřejmě tam měly slevičky, takže by byl zločin nenakouknout. Koupila jsem si krásnou mikču za 25 a černé džíny pozor zlevněné z 90 dolarů na 18 - nechte to tam, že jo :) takže jsem zase platila kolem 45 dolarů....chudák můj účet :( Laře bohužel nebylo dobře, takže jsme si to ani moc neužívaly, ale rozhodla se pokračovat v cestě. Další plánovaná zastávka byly trhy v Brooklynu, bohužel zavírali ve 4 a hodinky ukazovaly 3:30, takže to moc nemělo cenu. Cestou zpět jsme se prošly po Brooklyn Bridge, kde jsme se setkaly s Annou (z Rakouska). Lara a Michelle poté jely domů a my s Annou šly do nově otevřeného H&M a do obchodního domu Manhattan..v podstatě jsme jen čekaly, až se setmí, protože jsme chtěly jít na Times Square. Zapomněla jsem říct, že Priscylla nás opustila ve 4, protože měla v 6 začít pracovat a i když jsme jí několikrát říkaly kam má jít, měla internet v mobilu a v postatě jsme jí odvedly na metro, tak se ztratila!! A domů nedorazila a Michelle nám volala, že nikdo neví kdo je!!! Naštěstí se nic nestalo, jen nestihla vlak a dorazila domů v 7. Po dalších menších nákupech jsme tedy šly na Times Square, kde jsme samozřejmě nafotily pár fotek a poté šly na vlak domů.
Incident s policií: Na facebooku už jsem něco zmínila, takže co se stalo. Domů jsem dorazila v pořádku a když jsem šla spát, tak jsem zapla alarm a zkontrovala jestli jsou dveře zamčené a ty do zahrady nebyly, takže jsem je já chytrá otevřela a spustila tím alarm. Hned mi volali z firmy od které máme alarm a ptaly se jestli je vše ok. Tak jsem jim vysvětlila, že jsem au-pair, jenže po mě chtěli heslo, které já samozřejmě neznám. Řekli, že mi věří a že to nechají být. Za dalších deset minut přijela policie!!!! Tak jsem otevřela (celá rudá, uklepána) a říkali, že dostali hlášení o alarmu, tak že to kontrolují, tak jsem znovu pověděla svůj příběh o tom, že pro rodinu pracuju a jen že jsem blbá otevřela dveře poté, co jsem zapla alarm. Napsali si moje jméno, datum narození a číslo a popřáli mi dobrou noc. Naštěstí mi teda věřili, ale upřímně jsem měla nahnáno :) takové dobrodružství na závěr :)

Neděle - Ráno jsem jela pro Theu a Annu (z Dánska a Rakouska) a společně s Julii (z Polska) a Robyn (z Jihoafrické republiky) jsme jely do New Yorku - směr zápas Mets (New Yorský baseballový tým). Na hodinku jsme se rozdělily, protože půlka chtěla do dánského obchodu a druhá na trhy. Znovu jsme se daly dohromady až na stadiony, který O MŮJ BOŽE je parádní. Poté co nám tam jeden kluk vysvětlil všechny ty pravidla, tak jsme si to začaly postupně užívat. Samozřejmě v přestávkách kamera náhodně najížděla na diváky nebo probíhala Kiss cam (což známená, že kamera zajede na dvojici, i když k sobě třeba nepatří a mají se políbit). Fakt jsem si hru užila a řekla jsem holkám, že klidně půjdu znova. Mets nakonec vyhrály 10 - 8 :) takže paráda. Také jsme byly svědky pár home-runů.
Připravené na cestu na stadion


Na stadionuProtože nás po těch dvou dnech nožky opravdu bolely a Thea jela na narozeninovou párty, tak jsme se rozhodly jet domů všechny. Odvezla jsem Annu domů, Theu na párty a já doma koukala zase na pár epizod OITNB a rozhodla se napsat článek.


Fotky jsou na rajčeti, na facebooku, na instagramu...přidám taky videa na facebook, takže koukněte tam a kdo ještě nelajknul stránku na FB tak honem honem, ať máte informace z první ruky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama