Další týden jako au-pair

25. května 2015 v 4:57 |  5. měsíc
Další týden v mém au-pairském životě je za mnou...a další týden přede mnou

Pondělí jsem si zajela s holkama do fitka. Pracovala jsem od 2 do 6:30.

Úterý jsem pracovala od 2 do 6:30. Ráno jsem s Annou jela do knihovny pro film Teorie všeho, s tím, že ho u ní doma zkoukneme, ale nějak nás nezaujal, takže jsme ho viděly asi tak 30 minut. Ve 2:30 malé začínala poslední hodina "umění" v knihovně a ve 3:30 už mi začínalo playdate v kids u (dětské centrum s průlezkama). Domů jsme dorazily před 6, navečeřely jsme se. V 7 už mi vyzvedávala Lara (německá au-pair) a jely jsme spolu do Manhattanville College, kde nám začínala první hodina. Ani nevím jestli jsem to jsem psala, ale přihlásila jsem se na první kurz (jako au-pair se musí splnit určité kredity (6) nebo hodiny (72). Já si vybrala Angličtinu - gramatika a konverzace - dá mi to 20 hodin (1,5 kreditu) a stálo to 185 dolarů. Na léto plánuju jenom Gramatiku a to mi dá 40 hodin (3 kredity) za 420 dolarů a na podzim si musím vzít další 1,5 kreditový. Rodiny přispívají 500 dolarů, což znamená, že hodně peněz za školu půjde z mé kapsy. Doma jsem si říkala, super dají mi 500 dolarů na školu a teď jsem tady a najít něco, abych se do toho vešla, je fakt nemožné.
Ve středu jsem pracovala ráno od 7 do 9, s tím, že jsem malou vezla do školy. Odpoledne jsem začala ve 2 a pracovala do 6:30.

Čtvrtek jsem pracovala od 12 do 6:30. Zajela jsem pro malou do školy, doma jsme se na obědvaly, pohrály a přišla její učitelka, která s ní procvičuje motoriku. Poté jsme jely na playdate k Thais (brazilská au-pair) domů, kde si děcka hrály asi do 6. Domů - navečeřet a v 7 jsem jela pro Laru a jely jsme do školy. Lekce máme úterý a čtvrtek od 7:30 do 9.

Pátek byl můj poslední pracovní den. Juhůůůů...miluju pátky, protože začínám ve 3 a moje HM vždy ve 4 odjíždí do NYC, kde má později večeři s HD, takže jsme doma sami a to jsem prostě nejradši, protože nikdo mi nestojí za zádama. Hrály jsme nějaké hry, vytvářely obrázky (malá miluje vodovky), pak jsem udělala večeři, vykoupala malou a uložila ji. Já pak koukala na film a samotná šla spát, když rodiče v 11 dorazili.

Víkend (takže au-pair má jeden víkend volna povinný, samozřejmě moje kamarádky mají volný víkend pořád. Jen já obvykle pracuju v sobotu). Tenhle víkend je již druhým v květnu, kdy mám volno. V neděli jsem dostala volno, protože HM slavila narozeniny a tak nějak mě nepotřebovali + pozvaná na nějaký oběd nebo něco jsem nebyla, takže jsem si udělala své plány.

Sobota jsem s Theou (dánská au-pair) vyrazila do města West Nyack, kde je obrovskej nákupák. Uvnitř je dokonce hřište s obrovským horským kolem. ŠÍLENÝ!!!! Zašly jsme na oběd do Cheescake Factory - kde jsem si dala ceasar salát a neodolaly jsme a jako dezert jsme si daly karamelový cheesecake. Samozřejmě, že jsme zase utrácely jako divé, i když si říkáme jak přestaneme. Zkoušela jsem si naprosto úžasné boty u Steveho Maddena, ale prostě nevím co tady v Americe mají za číslování, ale jejich 10 mi byla velká, 9 malá a 9 a půl neměli. :( dokonce jsme dostaly i kartičky se slevama na 25% nebo kup jedny a druhý za 50%, ale prostě když mi ta bota není :(((( tak jsem to obrečela. Ale netrvalo dlouho a v Cotton On jsem si koupila zlaté balerínky a pozor ve slevě za 5 dolarů....no neber to, jsem se tam měla vrátit ještě pro jinou barvu :) a taky jsem koupila úžasný tepláky se srdíčkama. V Hollisteru jsem koupila dvě tílka - černý a růžový. A ve sportovním jsem si koupila Nike legíny, ze kterých mám největší radost.

Potom jsme jely k Thee, kde jsme koukaly na filmy (Jak blázni spěchají a Škola rocku), navečeřely jsme se s její host rodinou, přičemž mě pozvali na barbeque v pondělí (na Memorial day).

Neděle - moje HM slavila narozeniny, ale jelikož mi nikam nepozvali (kromě tůry do parku - což fakt dík ne), tak jsem si udělala vlastní plány. V 12:50 nám začínalo kino - Tomorrowland (kravina, vyhozené peníze), takže jsem vzala auto a jela pro Theu a Mariu (další holčina z Dánska) a společně na to vyrazily. Poté jsme jely do Choptu (restaurace, kde mají pouze saláty), naobědvaly jsme se a jely k M domů, kde jsme koukaly na Top Gun. Ano, upřímně uznávám, že se považuju za filmového blázna, jelikož v kině jsem tu byla asi tak 30x a ve volném času koukám na filmy....jen taková poznámečka. V 8 jsme jely do Starbucsku pro kafčo, kde jsem prostě dala 5 dolarů (starbucks mě tu oškubá), za ale úžasný frapučíno s karamelem...mňamky mňamky...

Jen tak na zasmání, rozbil se mi zip od overalu, takže jsem takhle prochodila odpoledne (naštěstí mi M půjčila svetr, jinak by to vypadalo celý den takhle.

V pondělí se tu slaví Memorial Day, ráno jdu se svojí rodinou a s Theou na průvod, který je tady v naší ulici a možná uvidím jednoho z Clintnů. Loni dorazila Hilary. Poté budu pracovat od 1 do 5. A po páté pojedu k Thee rodině na to jejich barbeque.

Sledujte mi na FB, instagramu...často přidávám. Jinak kdyby Vás cokoliv zajímalo nebo jste chtěly článek, tak mi můžete napsat na andrea.kantovaa@gmail. Jinak pohledy stále posílám, zítra posílám další várku, takže pokuď máte zájem o pohled z New Yorku, tak mi jen napište Vaši adresu a já Vám ho domů pošlu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 houdička houdička | E-mail | Web | 25. května 2015 v 5:56 | Reagovat

Tý jo.. s tou školou si mě překvapila.!! To u nás jsem úplně v pohodě sehnala 6 kreditů za 189 dolarů.! Pěkně vás tam oškubávaj.! ://

2 Dee Dee | Web | 26. května 2015 v 16:16 | Reagovat

[1]: fakt jo? Tak to je mazec - tady je jeden kurz, kde se dá sehnat 6 kreditů za 500 dolarů, ale ten se mi absolutně časově nehodil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama