Další řádky z mého au-pair života

15. května 2015 v 16:03 |  5. měsíc
Tak už jsem Vám taky dlouho nenapsala článek z mého au-pair pracovního života, pořád píšu články z mých skvělých výletu do New Yorku, ale bohužel život au-pairky má i jiné stránky...a ty zas tak skvělé nejsou :) (většinou to jde).

Pondělí - moje pracovní doba začala ve 2 hodiny, kdy jsme se v podstatě jen odebraly do auta a už jsme jely do terapeutistického centra, kam jezdíme každé pondělí. Hodinky jsem na ní čekala v čekárně. Jako každé pondělí jsme jely na zmrzlinu: malá jako vždy vanilkovou s barevnýma posipkama a já jako obvykle karamelovou. Poté jsme jely domů: sypaly třpytky na papír (její nová nejoblíbenější činnost). V 6 hodin sešla host mum domů, udělala jí večeři a já se přesunula do svého pokoje, protože mi ten den nebylo vůbec dobře a už jsem tam zůstala.

Úterý - Stejné pracovní doba jako v pondělí od 2 do 6:30, jen vyjímka s tím, že úterky malou vyzvedávám. Ve 2:30 nám začínala hodina umění (dobře umění je velké slovo - prostě kreslení a vyrábění) v místní knihovně. Ve 3:30 to skončilo a my se přesunuly do dětského centra WeeZee, kam chodím ráda 1) skvěle se tam zabíjí čas 2) mají roztomilý zaměstnance :D. V půl 6 jsme dorazily domů, následovala večeře. Poté jsem vzala auto a s Theou a novou au-pairkou z dánska jsme jely do kina na Hot Persuit s Reese Whiterspon a Sofiou Vergarou - super film, fakt jsem se zasmála.

Středa - Vstala jsem v 6:45, protože v 7 mi začíná pracovní doba. Malá vstala po 7, rodiče si ji vzali do ložnice a asi v 7:30 sešli dolů, tak jsem je následovala. Hm jí dala snídani, já si nasypala své cerálie a rodiče odešly (hm do fitka a hd do práce). Koukla jsem s malou na pohádku, oblékla ji a v 8:45 jsme jely do školky. Hned jsem chvátala domů, protože v 9:10 už mi vyzvedávaly holky a jely jsme do fitka. Po fitku jsme jely do supermarketu, kde jsme šla do své oblíbené uličky, kde mají evropské produkty...a dneska jsme s holkama narazily na Kinder Bueno - tak jsme neodolaly (a práce z fitka je mi na nic). Potom jsme skypovala s rodičema a ve 3 začala pracovat. Počasí se pohoršilo, tak jsme zůstaly doma: vzaly jsme vodovky a dělaly obrázky, poté jsme si hrály na Elsu z Ledového království (to budeme hrát i v létě), zatímco Hm seděla v jídelně u stolu..Po páté hodině odjela pryč - malá koukala na pohádku, zatímco jsem dělala večeři (btw. dneska se mi hm ptala, jestli umím udělat vajíčko na tvrdo - jako vážně????) - malá chtěla hranolky a kuřecí kousky - lehká prácička. Před 7 jsme šly nahoru: dala koupel, přečetly jsme pohádky (asi 4) a šla spát. Já hlídala až do půl 10, než se rodiče vrátili z večeře.

Čtvrtek - Jsem pracovala od 12 do půl 7. Ve 12 jsem jela malou vyzvednout, udělala jsem oběd (dobře chtěla vajíčko na tvrdo, salám a mrkev - takže jsem jí to naskládala na talíř). Sama jsem si udělala sandwich. Hrály jsme si a ve 2:30 přišla její učitelka ze školky, se kterou dělá různé cviky na procvičení motoriky. Ve 3:30 jsme jely do parku, kde jsem měla playdate s Thais (brazilka) a jejím klukem. V 5 jsme jely domů, zase jsem si hrály (btw. nesnáším dětstkej twister). Poté se na večeřela a já šla do pokoje. V 8 jsem jela pro otce na nádraží, navečeřeli jsme se (citrónové těstoviny!!!) a svojí host mum jsem se zeptala, jestli se mnou chce koukat na film Wild, který jsem si půjčila v knihovně a řekla, že jo. Takže jsme do čtvrt na 12 koukaly na film.

Pátek - Dneska začínám pracovat od 3 do 11 do večera. Dopoledne jedu vrátit film do knihovny a půjčit nový na dnešní hlídací večer, s Theou (dánka) poté jedu na oběd do naší oblíbené palačinkové restaurace. Pracuju od 3, ale vůbec nevím co bude, nejspíš zůstaneme doma, protože počasí se zkazilo. Host dad odjel na před-svatební párty jeho bratra do Las Vegas (jdu na svatbu příští měsíc) a host mom jede na večeři se svojí kamarádkou do New Yorku.

Sobota - Na tu se těším jak malá holka. V New Yorku je totiž taneční festival, průvod ulicemi s různými styly tance + workshopy zadarmo (rozhodně jdu na dancehall a waack) - už se taaak těším. A potom večer od 6 začíná jízda lodí + párty od naší agentury Cultural Care, na kterou jsme si s holkama koupily lístek. Určitě přidám v neděli fotky a videa. V neděli pracuju od 5-11 a dopoledne jdu na Pitch Perfect 2 . Prostě fajnový víkend.

A ještě taková poznámečka k hokeji: netušila jsem, že bude tak těžé sledovat tady hokej, ale mám pocit že mistrovství světat tady nikdo neřeší! Zápasy v televizy prosě nemáme (dobře když hraje amerika tak to vysílají) a to máme asi 100 sportovních kanálů. Stránky české televize samozřejmě v Americe nefungují. Takže, první zápas, který jsem sledovala (protože jsem měla volno) bylo Česko-Německo, zápas zrovna nic moc (mám ráda takový ty agresivní zápasy), ale o co mi jde, že jsem sledovala zápas Česko-Německo s polským komentářem, ale bylo mi to nějak úplně jedno, hlavně že jsem sledovala hokej. Stáhlej sem si taky aplikaci do telefonu, takže při pracovní době, jsem se občas mrkla...pšt...a včera byl ten zápas nejvtipnější - mamina mi psala na whatsappu stav, já nenápadně sledovala jak to vypadá...a musím prostě napsat, že Jágr je třída. Zápas s Kanadou nevím nevím, když všem střílí branky jak o závod, ale upřímně, s Finama jsem tomu taky moc nevěřila, takže nic neni ztracený..a jestli ten Plekanec fakt přijede, tak by to mohla být parádní pokoukaná, bohužel já jsem v New Yorku, ale pak to zpětně určitě zkouknu.

Ještě menší poznámečka: včera jsem večer koukala na sestřich a normálně jsem brečela, když dal Jágr druhou branku :)

Omlouvám se za své nudné povídání o au-pairování (a poznámečky, ale já se chtěla vypsat), jen jsem si říkala, že už jsem dlouho nepsala o svém pracovním týdnu. V neděli slibuji záživnější článek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama