Květen 2015

Jak jsem oslavila Memorial Day.

26. května 2015 v 16:16 5. měsíc

Včera, v pondělí 25. května jsem "oslavovala" americký svátek Memorial Day (=připomenutí padlých ve válkách). Ráno jsem se s rodinkou nasnídala (palačinky), po deváté přijela Thea a všichni jsme šli na konec naší ulice, kde začínal průvod. Na průvodu jsme mohli vidět veterány, hasičskou jednotku, záchranářskou jednotku, skauty, fotbalisty města, studenty základní a střední školy, kteří hráli na různé nástroje a další.....na co jsem se hlavně těšila: každý rok přichází na průvod jeden z Clintonů - Bill (bývalý prezident) nebo Hilary (možná budoucí prezidentka) a letos přišli oba. Bohužel fotku s nima nemám, protože tam bylo milion lidí. :( ale už jen to, že jsem je viděla, tak jsem byla spokojená.

Po průvodu jsme šli všichni domů, naobědvali jsme se (sandwiche) a já od 1 pracovala. Do 3 jsme byly v parku, ale jelikož mi malá usínala na houpačce, tak jsme to zabalily a šly domů - četly jsme knížky a hrály hry. Před 5 mě pustili a já jsem jela k Thee na rodinnou grilovačku.

Měly jsme kuře, grilovaný ananas, kukuřici, těstovinový salát a zeleninový salát. Mňamka...V 7 se to zabalilo a mi s Theou jsme šly koukat do pokoje na film.

Na fotky z průvodu se můžete podívat na FB.

Další týden jako au-pair

25. května 2015 v 4:57 5. měsíc
Další týden v mém au-pairském životě je za mnou...a další týden přede mnou

Pondělí jsem si zajela s holkama do fitka. Pracovala jsem od 2 do 6:30.

Úterý jsem pracovala od 2 do 6:30. Ráno jsem s Annou jela do knihovny pro film Teorie všeho, s tím, že ho u ní doma zkoukneme, ale nějak nás nezaujal, takže jsme ho viděly asi tak 30 minut. Ve 2:30 malé začínala poslední hodina "umění" v knihovně a ve 3:30 už mi začínalo playdate v kids u (dětské centrum s průlezkama). Domů jsme dorazily před 6, navečeřely jsme se. V 7 už mi vyzvedávala Lara (německá au-pair) a jely jsme spolu do Manhattanville College, kde nám začínala první hodina. Ani nevím jestli jsem to jsem psala, ale přihlásila jsem se na první kurz (jako au-pair se musí splnit určité kredity (6) nebo hodiny (72). Já si vybrala Angličtinu - gramatika a konverzace - dá mi to 20 hodin (1,5 kreditu) a stálo to 185 dolarů. Na léto plánuju jenom Gramatiku a to mi dá 40 hodin (3 kredity) za 420 dolarů a na podzim si musím vzít další 1,5 kreditový. Rodiny přispívají 500 dolarů, což znamená, že hodně peněz za školu půjde z mé kapsy. Doma jsem si říkala, super dají mi 500 dolarů na školu a teď jsem tady a najít něco, abych se do toho vešla, je fakt nemožné.
Ve středu jsem pracovala ráno od 7 do 9, s tím, že jsem malou vezla do školy. Odpoledne jsem začala ve 2 a pracovala do 6:30.

Čtvrtek jsem pracovala od 12 do 6:30. Zajela jsem pro malou do školy, doma jsme se na obědvaly, pohrály a přišla její učitelka, která s ní procvičuje motoriku. Poté jsme jely na playdate k Thais (brazilská au-pair) domů, kde si děcka hrály asi do 6. Domů - navečeřet a v 7 jsem jela pro Laru a jely jsme do školy. Lekce máme úterý a čtvrtek od 7:30 do 9.

Pátek byl můj poslední pracovní den. Juhůůůů...miluju pátky, protože začínám ve 3 a moje HM vždy ve 4 odjíždí do NYC, kde má později večeři s HD, takže jsme doma sami a to jsem prostě nejradši, protože nikdo mi nestojí za zádama. Hrály jsme nějaké hry, vytvářely obrázky (malá miluje vodovky), pak jsem udělala večeři, vykoupala malou a uložila ji. Já pak koukala na film a samotná šla spát, když rodiče v 11 dorazili.

Víkend (takže au-pair má jeden víkend volna povinný, samozřejmě moje kamarádky mají volný víkend pořád. Jen já obvykle pracuju v sobotu). Tenhle víkend je již druhým v květnu, kdy mám volno. V neděli jsem dostala volno, protože HM slavila narozeniny a tak nějak mě nepotřebovali + pozvaná na nějaký oběd nebo něco jsem nebyla, takže jsem si udělala své plány.

Sobota jsem s Theou (dánská au-pair) vyrazila do města West Nyack, kde je obrovskej nákupák. Uvnitř je dokonce hřište s obrovským horským kolem. ŠÍLENÝ!!!! Zašly jsme na oběd do Cheescake Factory - kde jsem si dala ceasar salát a neodolaly jsme a jako dezert jsme si daly karamelový cheesecake. Samozřejmě, že jsme zase utrácely jako divé, i když si říkáme jak přestaneme. Zkoušela jsem si naprosto úžasné boty u Steveho Maddena, ale prostě nevím co tady v Americe mají za číslování, ale jejich 10 mi byla velká, 9 malá a 9 a půl neměli. :( dokonce jsme dostaly i kartičky se slevama na 25% nebo kup jedny a druhý za 50%, ale prostě když mi ta bota není :(((( tak jsem to obrečela. Ale netrvalo dlouho a v Cotton On jsem si koupila zlaté balerínky a pozor ve slevě za 5 dolarů....no neber to, jsem se tam měla vrátit ještě pro jinou barvu :) a taky jsem koupila úžasný tepláky se srdíčkama. V Hollisteru jsem koupila dvě tílka - černý a růžový. A ve sportovním jsem si koupila Nike legíny, ze kterých mám největší radost.

Potom jsme jely k Thee, kde jsme koukaly na filmy (Jak blázni spěchají a Škola rocku), navečeřely jsme se s její host rodinou, přičemž mě pozvali na barbeque v pondělí (na Memorial day).

Neděle - moje HM slavila narozeniny, ale jelikož mi nikam nepozvali (kromě tůry do parku - což fakt dík ne), tak jsem si udělala vlastní plány. V 12:50 nám začínalo kino - Tomorrowland (kravina, vyhozené peníze), takže jsem vzala auto a jela pro Theu a Mariu (další holčina z Dánska) a společně na to vyrazily. Poté jsme jely do Choptu (restaurace, kde mají pouze saláty), naobědvaly jsme se a jely k M domů, kde jsme koukaly na Top Gun. Ano, upřímně uznávám, že se považuju za filmového blázna, jelikož v kině jsem tu byla asi tak 30x a ve volném času koukám na filmy....jen taková poznámečka. V 8 jsme jely do Starbucsku pro kafčo, kde jsem prostě dala 5 dolarů (starbucks mě tu oškubá), za ale úžasný frapučíno s karamelem...mňamky mňamky...

Jen tak na zasmání, rozbil se mi zip od overalu, takže jsem takhle prochodila odpoledne (naštěstí mi M půjčila svetr, jinak by to vypadalo celý den takhle.

V pondělí se tu slaví Memorial Day, ráno jdu se svojí rodinou a s Theou na průvod, který je tady v naší ulici a možná uvidím jednoho z Clintnů. Loni dorazila Hilary. Poté budu pracovat od 1 do 5. A po páté pojedu k Thee rodině na to jejich barbeque.

Sledujte mi na FB, instagramu...často přidávám. Jinak kdyby Vás cokoliv zajímalo nebo jste chtěly článek, tak mi můžete napsat na andrea.kantovaa@gmail. Jinak pohledy stále posílám, zítra posílám další várku, takže pokuď máte zájem o pohled z New Yorku, tak mi jen napište Vaši adresu a já Vám ho domů pošlu.


Dance Parade v New Yorku /16.5.)

18. května 2015 v 4:02 | Dee |  5. měsíc
Na sobotu jsem se strašně těšila, protože od 1 hodiny se konal v ulících New Yorku Dance Parade aneb Taneční průvod, s doprovodným programem - vystoupení + workshopy, kterých jsem se zúčastnila, tak jak jsem plánovala a večer od 7 se konala výlet lodí s párty od mojí agentury Cultural Care.

Takže ráno jsme se vlakem vydaly do New Yorku (já, Thea a Anna) a z 42 ulice sešly na 19, kde průvod začínal + na té samé ulici otevřeli obchod Flying Tiger (který je i u nás v Praze), což je dánský obchod, kde mají různé věci (od doplňků do domu, tak sešity, kryty na telefon....). Nakoupily jsme a sešly pár ulici dolů, ať máme dobrej výhled.
Průvod byl skvělej, moc není co popisovat - koukněte na fotky na rajčeti - ...ve 3:30 začínal workshop dancehallu s Rickem Longem, kterého jsem se samozřejmě zúčastnila. Už jsem jeho videa viděla na youtube, jen mi mrzí, že učí středy - a to já bohužel pracuju, takže ani nemůžu zajít na další :( byl skvělej, já si to strašně užila, protože jsem zase po dlouhé tancovala a byla ve svém živlu. Další workshop, kterého jsem se zúčastnila byl s Princess Lockeroo, která učila waack - čekala jsem trochu víc, dělala jen základní pohyby. Pak nastalo rychlé převlékání na záchodech :D a metrem jsme jely zpět na 42 ulici a šly do přístavu, ze kterého odplouvala loď plná au-pair (540 lístků se prodalo).

Loď byla skvělá, seznámila jsem se s pár novýma au-pairkama a au-pairama, hlavně s Dánska, jelikož Thea nás představovala všem. Nejlepší zážitek máme, když jsme potřebovaly na záchod a samozřejmě dívčí byly totálně zaplňěné a na pánských nikdo nebyl. Tak jsme šly tam a když jsme byly v kabinách, tak někdo přišel. A Thea říká: Ahoj, promiň, že jsme tady, jak se jmenuješ, od kuď si :) tak jsme se seznámily s klukem z Anglie. Anna mi zapíná overal a do toho přišel další kluk, tentokrát ze Švédska :D no prostě sranda. Takže rada - HOLKY, když se chcete seznámit s klukama, jděte na pánské :D. Loď nás vzala kolem Manhattanu, takže jsem měla úžasný výhled na New York + na Sochu svobody.
Loď připlula zpět do přístavu v 10 hodin, jelikož šíleně lilo, tak jsme sedly na autobus a jely na Grand Central. Dostaly jsme hlad, tak jsem šly do nejbližšího Mekáče. Domů jsme jely v 11:25. Z nádraží jsme si musely vzít taxík, protože pro nás nikdo nemohl jet a auto jsme z jistých důvodů nemohly vzít....domů jsem dorazila po půlnoci..

Den to byl úžasnej, video už nahrávám na youtube a fotky najdete na rajčeti.

Další řádky z mého au-pair života

15. května 2015 v 16:03 5. měsíc
Tak už jsem Vám taky dlouho nenapsala článek z mého au-pair pracovního života, pořád píšu články z mých skvělých výletu do New Yorku, ale bohužel život au-pairky má i jiné stránky...a ty zas tak skvělé nejsou :) (většinou to jde).

Pondělí - moje pracovní doba začala ve 2 hodiny, kdy jsme se v podstatě jen odebraly do auta a už jsme jely do terapeutistického centra, kam jezdíme každé pondělí. Hodinky jsem na ní čekala v čekárně. Jako každé pondělí jsme jely na zmrzlinu: malá jako vždy vanilkovou s barevnýma posipkama a já jako obvykle karamelovou. Poté jsme jely domů: sypaly třpytky na papír (její nová nejoblíbenější činnost). V 6 hodin sešla host mum domů, udělala jí večeři a já se přesunula do svého pokoje, protože mi ten den nebylo vůbec dobře a už jsem tam zůstala.

Úterý - Stejné pracovní doba jako v pondělí od 2 do 6:30, jen vyjímka s tím, že úterky malou vyzvedávám. Ve 2:30 nám začínala hodina umění (dobře umění je velké slovo - prostě kreslení a vyrábění) v místní knihovně. Ve 3:30 to skončilo a my se přesunuly do dětského centra WeeZee, kam chodím ráda 1) skvěle se tam zabíjí čas 2) mají roztomilý zaměstnance :D. V půl 6 jsme dorazily domů, následovala večeře. Poté jsem vzala auto a s Theou a novou au-pairkou z dánska jsme jely do kina na Hot Persuit s Reese Whiterspon a Sofiou Vergarou - super film, fakt jsem se zasmála.

Středa - Vstala jsem v 6:45, protože v 7 mi začíná pracovní doba. Malá vstala po 7, rodiče si ji vzali do ložnice a asi v 7:30 sešli dolů, tak jsem je následovala. Hm jí dala snídani, já si nasypala své cerálie a rodiče odešly (hm do fitka a hd do práce). Koukla jsem s malou na pohádku, oblékla ji a v 8:45 jsme jely do školky. Hned jsem chvátala domů, protože v 9:10 už mi vyzvedávaly holky a jely jsme do fitka. Po fitku jsme jely do supermarketu, kde jsme šla do své oblíbené uličky, kde mají evropské produkty...a dneska jsme s holkama narazily na Kinder Bueno - tak jsme neodolaly (a práce z fitka je mi na nic). Potom jsme skypovala s rodičema a ve 3 začala pracovat. Počasí se pohoršilo, tak jsme zůstaly doma: vzaly jsme vodovky a dělaly obrázky, poté jsme si hrály na Elsu z Ledového království (to budeme hrát i v létě), zatímco Hm seděla v jídelně u stolu..Po páté hodině odjela pryč - malá koukala na pohádku, zatímco jsem dělala večeři (btw. dneska se mi hm ptala, jestli umím udělat vajíčko na tvrdo - jako vážně????) - malá chtěla hranolky a kuřecí kousky - lehká prácička. Před 7 jsme šly nahoru: dala koupel, přečetly jsme pohádky (asi 4) a šla spát. Já hlídala až do půl 10, než se rodiče vrátili z večeře.

Čtvrtek - Jsem pracovala od 12 do půl 7. Ve 12 jsem jela malou vyzvednout, udělala jsem oběd (dobře chtěla vajíčko na tvrdo, salám a mrkev - takže jsem jí to naskládala na talíř). Sama jsem si udělala sandwich. Hrály jsme si a ve 2:30 přišla její učitelka ze školky, se kterou dělá různé cviky na procvičení motoriky. Ve 3:30 jsme jely do parku, kde jsem měla playdate s Thais (brazilka) a jejím klukem. V 5 jsme jely domů, zase jsem si hrály (btw. nesnáším dětstkej twister). Poté se na večeřela a já šla do pokoje. V 8 jsem jela pro otce na nádraží, navečeřeli jsme se (citrónové těstoviny!!!) a svojí host mum jsem se zeptala, jestli se mnou chce koukat na film Wild, který jsem si půjčila v knihovně a řekla, že jo. Takže jsme do čtvrt na 12 koukaly na film.

Pátek - Dneska začínám pracovat od 3 do 11 do večera. Dopoledne jedu vrátit film do knihovny a půjčit nový na dnešní hlídací večer, s Theou (dánka) poté jedu na oběd do naší oblíbené palačinkové restaurace. Pracuju od 3, ale vůbec nevím co bude, nejspíš zůstaneme doma, protože počasí se zkazilo. Host dad odjel na před-svatební párty jeho bratra do Las Vegas (jdu na svatbu příští měsíc) a host mom jede na večeři se svojí kamarádkou do New Yorku.

Sobota - Na tu se těším jak malá holka. V New Yorku je totiž taneční festival, průvod ulicemi s různými styly tance + workshopy zadarmo (rozhodně jdu na dancehall a waack) - už se taaak těším. A potom večer od 6 začíná jízda lodí + párty od naší agentury Cultural Care, na kterou jsme si s holkama koupily lístek. Určitě přidám v neděli fotky a videa. V neděli pracuju od 5-11 a dopoledne jdu na Pitch Perfect 2 . Prostě fajnový víkend.

A ještě taková poznámečka k hokeji: netušila jsem, že bude tak těžé sledovat tady hokej, ale mám pocit že mistrovství světat tady nikdo neřeší! Zápasy v televizy prosě nemáme (dobře když hraje amerika tak to vysílají) a to máme asi 100 sportovních kanálů. Stránky české televize samozřejmě v Americe nefungují. Takže, první zápas, který jsem sledovala (protože jsem měla volno) bylo Česko-Německo, zápas zrovna nic moc (mám ráda takový ty agresivní zápasy), ale o co mi jde, že jsem sledovala zápas Česko-Německo s polským komentářem, ale bylo mi to nějak úplně jedno, hlavně že jsem sledovala hokej. Stáhlej sem si taky aplikaci do telefonu, takže při pracovní době, jsem se občas mrkla...pšt...a včera byl ten zápas nejvtipnější - mamina mi psala na whatsappu stav, já nenápadně sledovala jak to vypadá...a musím prostě napsat, že Jágr je třída. Zápas s Kanadou nevím nevím, když všem střílí branky jak o závod, ale upřímně, s Finama jsem tomu taky moc nevěřila, takže nic neni ztracený..a jestli ten Plekanec fakt přijede, tak by to mohla být parádní pokoukaná, bohužel já jsem v New Yorku, ale pak to zpětně určitě zkouknu.

Ještě menší poznámečka: včera jsem večer koukala na sestřich a normálně jsem brečela, když dal Jágr druhou branku :)

Omlouvám se za své nudné povídání o au-pairování (a poznámečky, ale já se chtěla vypsat), jen jsem si říkala, že už jsem dlouho nepsala o svém pracovním týdnu. V neděli slibuji záživnější článek.

Můj den v Central Parku

10. května 2015 v 4:12 | Dee |  5. měsíc
V sobotu jsem já a Thea (dánsko) nastoupily na vlak směr Grand Central, hlavní nádraží v New Yorku. Poté jsme metrem přejely do oblasti zvaná Tribeca, kde jsme zašly do dánské restaurace s názvem Copenhagen. Já jsem si objednala jejich známý chléb, na kterém, upozorňuji na kterém byly brambory, ředkvčiky, slanina a smažená cibulka - bylo to opravdu dobré, jen by mi v životě nenapadlo jíst brambory na chlebu. Thea, jako znalkyně, si objednala rovnou dva takové chleby, jeden s lososem, druhý s jinou rybkou a brabory v omáčce. Na závěr objednala dánský čokoládový dort (čokoláda-sušenky) - mňamka. Poté jsme sešly pár ulic dolů na Franklin Street, kde má apartmán Taylor Swift a tak jsem se u něj vyfotila (ano, jsem hrozná, já vím, i Thea se mi smála).

Poté jsme zase sedly na metro a svezly se až na Columbus Circle u Central Parku, prošly park a došly až do Zoo, bohužel Alex a Gloria (z Madagaskaru) nás nevítali :( našli se tam lachatni opičky, medvědi, tučnáci, baby tygříci...Poté jsme šly do dětské zoo, kde měly krávu, prasata, kozy a ovce a poslední zastávkou bylo 4D kino, kde hráli zkrátcenou verzi filmu Rio (o modrém ptáčkovi).

Na závěr jsme si sedly na lavičku a asi tak půl hodiny jen pozorovaly lidi a docela to bylo zajímavé, jelikož opravdu v New Yorku můžete vidět asi všechny typy lidí - bláznivé. Nechtěly jsme si vozit zadky v metru a tak jsme se rozhodly těch pár ulic (přes 20) sejít dolů. Kolem hotelu Plaza, jsme si to šlapaly po 5th Aveneu a shodly se, že jestli chceme bohaté manžílky, tak se musíme pohybovat po této ulici :D
Skoro u nádraží jsem si skočila do H&M koupit baleríny - dámy (a pánové, jestli to taky nějací čtou), že bude v USA problém koupit si dobře-vypadající baleríny, jsem si opravdu nemyslela. Jako prošla jsem nespočet krámů a když už byly ucházející, tak třeba neměli moje číslo nebo jako 50 dolarů, za ně dávat nebudu - takže jsem tam jedny našla za 13 dolarů, k tomu koupila ještě dvě tílka a šlo se na na nádraží a domů......

Vtipné bylo, že ani jedna jsme neměla auto na nadraží a měl nás vyzvednou její host děda a on jí napsal, že někam jel, takže jsme si šlapaly hezky do kopečka ke mě domů (20 minut cesty, nic hrozného), kde jsem vzala auto a odvezla Theu domů - už jsem se zmínila, že tu nemáme chodníky!!!! Tak proto...

Fotky zase samozřejmě přidám na facebook, rajče i instagram. Na facebooku se blížím ke 100 lajků, takže pokuď si nelajkl, tak lajkni :)Neděle v New Yorku

4. května 2015 v 3:24 4. měsíc
Neděle se stala mým dnem volna v týdnu a tak jsem vyrazila z Theou a Annou do Německa New Yorku - plán byl Washington Square Park, budova ze seriálu Přátelé a kavárna ze seriálu a High Line....

Ráno jsem v 10 hodin jela holky vyzvednout, poté jsme šly na naší pravidelnou snídani do Dunkin Donuts (donutík a ledová káva) a v 10:40 už jsme si to frčely do New Yorku. Na nádraží Grand Central jsme nasedly na metro a svezly se k parku. Park je to úžasnej, všude bylo spousta muzikantů, tak jsme také zaposlouchaly. Vyfotily milion fotek u oblouku a pokračovaly dál k budově ze seriálu, kterou jsme mimochodem přešly, ale tak zase jsme se vrátily...zase taková podívaná to nebyla...a pak přišel hon na kavárnu ze seriálu. Adresu jsme zadaly do map a 20 minut si to šlapaly někam, kde nic nebylo (až teď jsem zjistila, že kavárna je zavřená :( ).
Nasedly jsme znovu na metro a jely nahoru na Union Square, kde prosím pěkně na 19 Avenue je česká kavárna. Thea si objednala svíčkovou (na mé doporučení), já si vzala guláš a Anna rizoto. Původně jsem chtěla zelíčko, ale bohužel ho neměli :( po úžasném obědě, jsme pokračovaly k Flatiron Building, kde jsme se rozděly, protože Thea musela domů.
S Annou jsme původně mysely, že půjdem na High Line, ale pak jsme si to rozmyslely a šly radši do obchoďáku Manhattan Mall. Zase jsem zhřešila ve Victoria's Secret, ale nekupte to...měli akci 6 produktů za 35 dolarů a mě ještě prodavačka dala kupón na 7 za 35. To bych byla hloupá to tam nechat :D

Poté jsme jen vyšlapaly na 42 Avenue a šly na Grand Central a jely domů. Mám pro Vás několik překvápek - zítra ke mě jde Anna a natočíme video (omlouvám se, ale v angličtině, ale přidám titulky) - speaking challange + Jelly Belly Boozled challange (tu hlavně)...takže tenhle týden přidám obě na youtube.

Fotky na rajčeti, instagramu a facebooku


Jak jsem si myslela, že všechno bude jednodušší...

2. května 2015 v 18:21 4. měsíc
Za tři dny to budou čtyři měsíce co jsem tady a rozhodla jsem napsat tenhle článek "Jak jsem si myslela, že všechno bude jednodušší...", protože to je pravda.


01. Au-pairování: absolutně si nestěžuju na svojí práci, protože nic lehčího asi není. Práci neberu jako práci, protože mám jedno dítě (3-letou holčičku) a pokuď jsme sami bez rodičů, je zlatíčko. Tady však přicházíme k tomu, když jsem SAMI, jsem jejich první au-pair a začátek byl šílenej, protože po mě nechtěla nic, ale já si říkala, že časem si zvykne. Má to dvě strany: pokuď jsme sami, je v klidu a vezme si ode mě vše, ale pokud je s námi host mum, nic ode mě nechce a dostává záchvaty, třeba jen, když jí dám vodu já a ne máma. Spadne jí vidlička a já i přesto, že sedím vedle ní, tak jí zvednout musí máma, protože jinak dostane záchvat. Host mum jde a zvedne ji ...upřímně, když jí to nevadí, mě taky ne...Jen mi to přijde padlé na hlavu. Malou miluju, i když mi občas dává zabrat, miluju ty chvilky, kdy jen tak ke mě přijde, obejme mě a řekne, že mě miluje, že jsem její nejlepší kamarádka. Ale jsou dny, kdy bych ji nejradši posadila do koutu na celý den, protože neposlouchá, nic nechce dělat a velký nezájem.

02. Plat - Státem je stanoveno, že au-pair dostává 197.50 dolarů, což jsem si v ČR myslela, jak není super ( skoro 5000), protože neplatím za jídlo, elektriku, ubytování. V podstatě pět tisíc na útratu, jenže jsem si nějak neuvědomila, že ceny potravin, oblečení a všechno budou trošku jinde. Já plánovala jak budu cestovat a budu v NYC každý víkend, ale prostě to nejde. Plánovala jsem si, jak si každý týden ušetřím 100 dolarů. Budu tu 4 měsíce a možná se mi to povedlo jednou. A na to naváže bod 03 a 04...

03. Cestování - Plánovala jsem si jak procestuju celou USA, jak každý volný víkend v měsíci někam pojedu, jak na svojí dovolenou pojedu do Miami a do Orlanda, do zábavních parků, ale bohužel...S holkama chodíme často do Starbucksu nebo na večeře, do kina každé úterý...a peníze prostě létají vzduchem a ani si neuvědomíte a je čtvrtek a vy nemáte na nic :( (dobře hodně s tím souvisí bod 04). Na svojí dovolenou nakonec jedu do Chicaga, kam jsem se chtěla podívat, ale rozhodně jsem tam nechtěla strávit svojí dovolenou. Dovolenou mám do 12-21. června a v Chicagu budu 4 dny a dalších 5 dní zabiju doma. Každý týden si říkám, že začnu šetřit, ale prostě to jde hodně blbě.....

04. Nakupování - S tímhle bodíkem souvisí jak bod 2, tak 3. Protože nakupování se stalo mým velkým koníčkem, alespoň jednou (občas 2x) jedu do TJ Maxxu (což je prostě obchod, kde seženete značkové věci hodně pod cenou). Včera jsem si zrovna koupila botky Guess za 30 dolarů, ale jejich původní cena je 70. A takhle je to každý týden, protože si prostě říkám, že nekoupit to za tu cenu, bych byla blbá. Týden předtím jsem si koupila malou tašku za 30 dolarů, ale uvědomila jsem si, že se tam moje pěněženka nevejde, takže jsem si rovnou k ní koupila peněženku za dalších 30 dolarů. Oblečení je tady oproti ČR opravdu levné a já toho až moc využívám. :( a pak dojdu domů a koukam na účet a říkám si, co jsem to zase provedla :D

Hodně tohle závisí na člověku, protože znám jednu holčinu a ta nenakupuje nic a všude si dává jen vodu (která je tu zadarmo), občas se bojí dát i tu vodu, že po ní něco budou chtít. Ale já prostě taková nejsem a upřímně mi to zas tak nevadí. Taky jsem si přijela sem užívat, tak si užívám......

05. Rodina - S mojí rodinou je všechno v pořádku. Nemůžu říct, že jsem nadšená nebo zklamaná. Jen jsem čekala něco víc, ale to je spíše ve mě. I s angličtinou, protože když jsem dorazila tak byla na skvělé úrovni (holky jsem jezdí a neumí se ani představit), ale já čekala prostě nějakej pokrok a já ho nevidím. Všichni mi říkají, jak je moje anglličtina úžasná, ale prostě já chci víc.

Konverzace s mojí rodinou občas vázne, prostě si nemáme co říct a tak než sedět u stolu a nic neříkat, tak jdu radši do pokoje. Dneska všichni moji kamarádi jeli do New Yorku (já pracuju) a moje rodina večer pořádá párty a řekli mi, že se můžu zúčastnit, ale dokážu si představit, že to bude jako při Super Bowlu. Budu tam jen sedět a nic neříkat, protože ty lidi neznám a nemám si s nima co říct, takže radši si zalezu do pokoje a pustim si film.

Nemůžu si ale na ně stěžovat, protože všechno je tak jak má, pracuju max 45 hodin týdně (to jsem asi nikdy ani nepracovala). Jen mi štve, že pracuju o víkendech odpoledne (než jsem přijela, mělo to být jen večer). Ale už jsem si zvykla....

06. "chybí mi domov" - nebo spíš o to co přicházím. V březnu jsem měla šílenou krizi, protože taneční tým, ve kterém jsem byla členkou přes 10 let vyjel na první soutěž taneční sezóny a já tam nebyla. Nikdy jsem jsem si nemyslela, že mi tancování bude tak chybět, není to ani tak o tancování, ale o to být součástí toho úžasného týmu. Za poslední dva roky jsem si zvykla na svůj rozvrh dne - ráno do školy, po škole na tanečák a v 11 doma. A hrozně mi to chybí.....hrozně moc.

Když jsem jsem jela, byla jsem rozhodnutá na 100% zůstat tu na dva roky, ale NE. Jeden rok bude pro mě dostačující. Upřímně, nejen kvůli tancování, rodině či kamarádům. Ale prostě Amerika mi nemá co nabídnout. Je to divné to říct, ale je to tak. Prostě pojedu domů, přihlásím se do školy, vrátím se k tancování a pojedu dál....Amerika je a bude skvělá zkušenost, ale nedává mi to co jsem si myslela, že mi bude dávat.