Trip do New York City - 1. března

2. března 2015 v 3:50 | Dee |  2. měsíc
Po měsíci, což je šílené jsem se dostala do City, původně mělo být 10 °C, takže jsme plánovali jet lodí na Ellis Island a pokračovat na Liberty Island, kde stojí Statue of Liberty (Socha svobody), bohužel včera se změnila předpověď a předpověděli, že bude sněžit. :(

Vlakem jsme jeli v 11: já, Anna (rakousko) a Erwin (rakousko) a na Grand Central se k nám připojila Lena (německo). Jelikož začalo sněžit rozhodli jsme se, že Socha svobody není dobrý nápad a že radši půjdeme do muzea 9/11. Metrem jsme dorazili na World Trade Center, kde dvojčata stála a nyní tam stojí Ground Zero a muzeum. Zaplatili jsme 24 dolarů a vešli dovnitř, samozřejmě nás čekala kontrola jako na letišti.
Mě celá tahle 9/11 věc strašně zajímá. Když se to stalo, bylo mi 6 let, takže jsem to nějak neprožívala, ale pár let zpátky jsem začala sledovat různé dokumenty a videa. Muzeum 9/11 bylo tedy rozhodně místo, které jsem chtěla v NYC navštít a musím Vám říct, že pokud někdy zavítáte do New Yorku, rozhodně musíte jít. Byli jsme tam skoro 3 hodiny. Mám pro Vás fotky, které jsem uložila na rajče, takže koukněte tam (odkaz je v menu nebo dole v článku). Já se dokonce v jedné části rozbrečela - jsou tam různé koutky, kde můžete slyšet ty, kteří zemřeli při nehodě, jak volají domů. A zrovna v tomhle hovoru volala letuška svému manželovi a říkala mu, že letadlo přepadli, ale že si myslí, že to bude v pořádku, že ho moc miluju a ať vzkáže celé rodině, že je moc miluje. Poté co jsme prošli celé muzeum jsme na sebe skoro vůbec nepromluvili - je to prostě strašně silné, když vidíte všechny ty fotky, vzkazy co posílali domů. (Doma mi HD řekl, že v muzeum v životě nebyl a ani tam v životě nepůjde, protože při nehodě zemřeli dva jeho kamarádi :( ) muselo to být prostě strašné.

Jinak kdo by měl zájem na youtube najdete spoustu dokomentů o pádu dvojčat
Potom jsme zašli do irského baru/restaurace, protože Erwin si strašně chtěl dát pivo a měli jsme hlad. Dali jsme si burgera, protože prostě tady jsou nejlepší. :D a poté jsme prošly Century 21 obchod a pak jsme meterem jeli zpět nahoru a šli do Macy's, další obchod, protože Erwin sháněl kabelku pro jeho sestru. Nevybral....šli jsme na Times Squere do M&M obchodu a pak na Grand Central a v 7 jeli domů. Samozřejmě na nádraží moje auto totálně zasněžené a v takových chvilkách si říkám, co sakra dělám v New Yorku, proč nejsem v Kalifornii? :D
Erwin, já, Lena a Anna na Times Squere
Chvilka slávy na Times Squere

Jinak tenhle týden bych měla v pondělí konečně zaplatit za fitko, v úterý jdem na karaoke, čtvrtek pravděpodobně půjdeme k němu koukat na film, pátek ?, sobota výlet kolem Chappaquy, neděle - NYC Brooklyn ? nebo muzeum.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama