Město, kde bydlím..

1. března 2015 v 2:26 |  2. měsíc
Za pět dní to budou 2 měsíce, co jsem dorazila do Spojených států a 9. března to budou 2 měsíce co jsem v rodině. Ze začátku to bylo s malou trošku těžší, jelikož ode mě nechtěla nic, všechno chtěla po mámě, ale myslím, že už se tam pomalu dostáváme a jelikož čas letí strašně rychle, tak než si zvykne, tak pojedu domů :D o tom ale tenhle článek není. Rozhodla jsem se, že Vám pokusím představit město, ve kterém bydlím.

Takže bydlím v Chappaquě (čti čapakvě) ve státě New York. Město je součástí oblasti Westchester Country, jehož hlavním městem je White Plains (15 minut ode mě). V roce 2000 mělo město přes 9 000 obyvatel. New York City mám hodinu vlakem.

Město není velké, ale je strašně roztažené, v podstatě se skládá z takových 2 částí. Je tady spoustu malých obchodů - butiky s oblečením, železářství, elektro.. asi tak milion salonů krásy (opravdu, jen na hlavní silnici je jich 5!!!!), restaurace (italská, asijská, thajská, mexická), drogerie, cukrárna (s výbornou zmrzlinou), starbucks, dunkin donut a perkárna.

Zajímavost: Bydlí taky bývalý prezident Bill Clinton s Hilary Clintonovou, herec Ben Stiller a někdo mi říkal, že i herec Kevin Costner.

VOLNÝ ČAS:
Ehm..pokud myslím, volný čas přes den, tak jediná možnost jak se tu zabavit je si jít sednout na kafe, dát si oběd. Jelikož nám tady většině neni 21 a tím pádem jsme nezletilé, nemůžeme skoro nikam. Do baru Vás pustí jedině, když je Vám 21, takže máme smůlu. Objevily jsme však jeden bar v Mt. Kisco (5 minut), který každý večer pořádá různé akce (karaoke, kulečníkový turnaj...) a je asi jediný v okolí, do kterého můžeme jít, musíme tedy předložit občanky, ale když budeme pít vodu, tak tam sedět můžeme :). Další super věc tady je KINO, které tady je skoro v každém větším městě. V úterý mají snad všude slevu a lístek stojí jen 6 dolarů. A to se vyplatí!!!! Už jsem tady byla 4x a to na filmech: Taken 3, The Wedding Ringer, 50 Shades of Grey, The Duff a plánujeme další a další filmy...

NÁKUPY:
Nejbližší město, kam jet nakupovat je Mt. Kisco (5 minut cesty), kde je TJ Maxx, kde seženete designerské kousky za málo peněz. Mají kosmetiku, kabelky, spodní prádlo, obelečení, vybavení do domu, jídlo...VŠE. Zatím jsem si koupila batoh od Steveho Maddena (z 80 dolarů na 25 neber to, že :D), boty do tělocvičny spodní prádlo, doplňky do pokoje...Další je Target, což bych přirovnala k našemu Tescu - obleční, potraviny...Do obchoďáku musím do White Plains (15 minut), kde najdu značky jako Victoria's Secret, Rue21, Charlote Russe, Forever 21, 2 Cute. Potom je tam další obchod, kde je Lush, Mac, Gucci, Tommy Hilfiger, Steve Madden....
DOMY:
Na své cestě po městě jsem Vám vyfotila pár domů. Najdou se tu obrovská sídla, ale také baráčky velikosti garáže. Třeba zrovna u nás v ulici je barák velkej asi jako můj pokoj + koupelna. Náš dům patří asi k těm středním, ale co jsem tak navštíila další au-pairky, tak náš je o dost malý. Vím, že host parents koukají po novým domě, ale pořád tak nějak řeší, jestli se vyplatí kupovat barák nebo opravit tenhle.
Nějaké další fotky:

VIDEO:
Omlouvám se za kvalitu: video jsem uložila, smazala z PC a až pak jsem přišla na to, v jaké kvalitě to je :( příště se polepším.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama