Trip do New York City - 8. února - Treasure Hunt...

9. února 2015 v 5:32 |  2. měsíc
8. února jsme s Annou (a-p z Rakouska) znovu nasedaly do vlaku směr New York City. Měla jsem k
nám připojit Thia z Brazílie, ale dostala horečku. :( Na Grand Central (nádraží) jsme se setkaly s Lisou a Lenou z Německa. Holky na facebooku objevily akci Treasure Hunt (Hon za pokladem), která se konala právě ten den v Little Italy (část NYC) . Nevěděly jsme co od toho čekat, ale rozhodly jsme se tam vyrazit.

Do Little Italy jsme jely metrem a pak chvilku bloudily po okolí. Na startu honu jsme dostaly mapu se stanovištěmi a informaci, že máme sledovat zelené balónky. Takže jsme se vydaly na cestu a balónky nebyly daleko. Abych vše upřesnila - v každém obchodě/kavárně/cukrárně, která byla součástí honu jsme musely splnit nějaký úkol a až poté jsme získaly papírek, kam jsme vepsaly jméno, email a telefoní číslo. V 6 hodin v jedné restauraci proběhlo losování a někdo získal věcné ceny. My jsme na vyhlášení nečekaly, ale v případě výhry pošlou email.

První zastávka byla kavárna, kde jsme dostaly horkou čokoládu, v dalším cookie. Ve spoustě obchodů bylo za úkol zkusit jejich sluneční brýle, oblečení, klobouky > vyfotit se a umístit na internet s #hastagama, prostě taková reklama pro obchod. My se s holkama nehorázně bavily. V jednom z obchodů jsme musely zpívat písničku "Empire State of Mind".
Nakonec jsme zašly na 40 míst z 46 - my byly spokojené. Teď jen čekat a doufat, že něco vyhrajem :)

Lisa nakonec ve 4 hodiny jela domů a my tři jsme se vydaly do Central Parku - po cestě jsme objevily známý nápis LOVE a samozřejmě jsme se vyfotily :), dále jsme šly na Columbus Circle a na Lincoln Center. Prošly jsme Central Park, ale protože nehorázně mrzlo tak jsme skoro běžely :D. "Proběhly" jsme 5. avenue a šup na nádraží. Daly véčeři v Shake Shack - kde mají výborné hranolky a burgry :) Vlak jsme stihly tak tak...dorazila jsem domů před osmou, s rodičema koukala na předávání cen Grammy, teď píšu tenhle článek a tiše doufám, že zítra nebude další Snow day - protože když slyším tyhle dvě slova, začínám mít osypky - znamená to totiž jediné - ZAVŘENÉ ŠKOLY a VÍC PRÁCE PRO MĚ

Upřímně New York City je úžasné město, miluju to tam a to jsem tam byla jen třikrát - ty světla, ty budovy - je to jak z jiného světa. A když konečně stojíte na místech, o kterých jste četli nebo jste viděli ve filmech, ten pocit, ten je neuvěřitelnej a nikdo Vám ho neveme. City v zimě má ale menší háček - je šílená zima a věci si tak neužijete. Dneska jsem asi 10x řekla, že chci léto - až už se mi holky smály, kolikrát jsem to za ten den řekla :D ale opravdu. Například Central Park - musí být úžasnej, když je templo - ne když je zasněženej :( mě to upřímně nevadí, já tu budu ROK, ale pokud je tu někdo, kdo čte tenhle blog a plánuje cestu do NYC - NIKDY NÉ V ZIMĚ!!!!!!!!!!!!!

Jinak, kdo mi ještě nesleduje na FB, tak honem běžte - více fotek, videa ....
Dee v USA (odkaz v menu)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kristynasmetana Kristynasmetana | E-mail | Web | 13. února 2015 v 14:52 | Reagovat

Ahoj, přeji hodně štěstí v Usa!! :)) Já sama snad také odlítám co nejdřív :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama