5. týden v USA jako au-pair

14. února 2015 v 17:25 |  2. měsíc

PONDĚLÍ - Ani mě už nepřekvapilo, že v pondělí nastal sněžní den, i když ráno vůbec nesněžilo, ale tady se tomu už člověk fakt nediví. Mě se to v podstatě vůbec netýkalo, protože jsem pracovala až od 3. Koukalo se na Frozen (ano, znovu), pak jsme se snažily vyrábět srdíčka (bude Valentýn), hrály různé hry a tak...já měla padla po 6 hodině.
ÚTERÝ - Ve 12 jsem pro ní zajela do školky, doma jsem jí připravila oběd. Naplánovala jsem nám výlet to dětského centra, ale malé se nechtělo, takže jsme strávily den zavřené doma - četly jsem knížky, hrály hry...jako každý den. Večer jsem měla v plánu jít s holkama ven, ale na poslední chvílky se to zrušilo, protože Anna mohla až v půl 10 a mě se pak už nikam nechtělo :D

STŘEDA - Každou středu dělám od 7. HM mi ted den oznámila, že se o ní tak nějak postará, že v noci vůbec nespala, tak že jí nechá být, ale že jí normálně na 9 vezmu do školky. Asi v 8 se vzbudila, HD udělal snídani (vajíčka, slanina, chleba - taková houska a všechno to dáš do toho - mňamka). Odvezla jsem malou a rovnou si to namířila k Anně (rakouská au-pair) - jely jsme do Targetu, Tj Maxxu, supermarketu, do knihovny, do banky, do Starbucksu a domů. K obědu jsem si udělala grilled cheese (toustový chleba se sýrem na pánvi - což se zde stal asi můj nejoblíbenější oběd - z toho co máme doma). V půl 3 jsem jela s malou na pravidelnou prohlídku k pediatrovi. Když jsme po 4 dorazily domů, tak koukala na pohádky, četly jsme knížky, skládaly puzzle. K véče jsem jí dala jogurt a ovoce, což řekla Hm, že jí mám dát. V 7 to přebral HD a já nasedla do auta a vyrazila na druhý meeting mojí au-pair skupiny, který se měl konat v restauraci Cosi, ale kvůli nějakým problém se na poslední chvíily přesunul do Starbucksu. Ale ono narvat 30 lidí do mini-kavárny neni zrovna dobrej nápad. Určitě to bylo lepší než první meeting, protože my nováčkové, jsme se představily a tak nějak si si lépe popovídala. Dorazil i Martin (au-pair z Rakouska, který ve čtvrtek bohužel odletěl po dvou letech domů) se svojí náhradou Eirwinem (také z Rakouska), který jak se zdá být velice fajn. Po 9 jsem s Theou (dánka) a Thais (brazilka) rozhodly vyrazit domů.


ČTVRTEK - Ve 12 jsem vyrazila do školky, vše proběhlo v klídku. Rovnou ze školky jsme jely na playdate (=děti si spolu doma hrají) k její kamarádce. K obědu nás pohostily párkem makarony se sýrem (to je asi nějaké národní jídlo tady, protože to jí snad všude a pořád). Potom jsme jely na dvě hodinky do dětského centra. Doma si ji přebrala HM. Plánovaly jsme s Thou jít do kina na 50 Shades, ale nakonec jsme vyrazily na večeři do Applebee - mňamka. Já si dala hamburger se slaninou a hranolky a jako desert jsme si všichni daly takovou "bábovku" s čokoládou uvnitř a zmrzlinu.
O tom jaká byla švanda s placením bych mohla napsat celý článek, ale ve zkratce > přinesly účet, rozepsaly jsme jí co kdo měl, přidaly naše karty a doufaly, že bude vše ok. A co se nestalo: Anně nefungovala karta, ale naštěstí měla nějakou hotovost, přidaly jsme dýško 5 dolarů, které bylo napsané na účtence - a když vše bylo zaplacené, tak jsme se sbalily se a šly domů - ALE PAK startuju auto a vidím jak si to servírka kráčí k nám a že jsme jí nedaly dýško - moc jsme tomu nerozumněly, ale prostě jsme jí strčily další 4 dolary. Do teď nevím kde nastal problém a vracet se tam asi už nebudeme :) trošku trapásek no...ale celou cestu domů jsme si z toho dělaly srandu

PÁTEK - V pátek jsem hlídala od 3, přišla Lisa (její učitelka), zase něco procvičovaly (střihali, modelovali...), pak jsme hrály hry, četly knížky, koukala na pohádky. V 6 to přebrala Hm - udělala jí véču, vykoupala a uložila. Já zas hlídala od 7 do 11, než dorazily rodiče z večeře.

Sobota je můj DAY OFF - hádejte co jdu dělat - pokud jste řekly nakupovat, tak máte pravdu. Přišla jsem na to, že mám problémy šetřit, protože když máš den volna a všichni okolo pracují, jediné co můžeš dělat je jet nakupovat - ale fakt se snažím omezovat to :) V neděli zase hlídám - více napíšu v nedělním článku (pro Vás v pondělí).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kenz Kenz | Web | 14. února 2015 v 17:44 | Reagovat

Srdíčka se Vám povedly ;)

2 Petra Petra | Web | 13. dubna 2015 v 15:40 | Reagovat

Ahoj, založila jsem blog o mém životě jako au-pair v lodnýně, budu ráda když se podíváte! :)

3 Zuzka Zuzka | E-mail | Web | 19. dubna 2015 v 14:53 | Reagovat

Servírka se za váma vracela, že jste jí nedali dýško? To přece není povinné..? Nebylo jí blbý si to takhle 'vynutit'? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama