3. týden v USA

2. února 2015 v 15:24 |  1. měsíc
PONDĚLÍ - Vstala jsem před 9. hodinou a co se nestalo ZAVŘENÉ ŠKOLKY. Všichni bláznili jak má odpoledne přijít sněhová bouře, tak radši školku zavřeli, aby se učitelé měli jak dostat domů. Pracovala jsem asi od půl 10 do 16 hodin. Ráno jsme se s HM snažily najít někoho na playdate (= sejdou se děti v jednom baráku a hrají si spolu), bohužel někdo už měl domluvené jiné nebo se rodiny tak bály, že se radši na pár dnů nastěhovaly do hotelů (kdyby vypadla elektřina). Playdate teda nevyšlo, tak jsme si zpříjemnily ráno tím, že jsme sedly do auta a jely do knihovny na jednu z dětských akcí - zpívanky a povídky. V 11 jsme jely domů, pak jsem udělala oběd, hrály si a hrály :) Po 4 hodině jela HM pro HD na nádraží a pak jsme všichni koukali na Frozen. V půlce jsem to vzdala a šla do pokoje.

ÚTERÝ - Ráno jsem se probudila - elektrika fungovala, sněhu bylo po kolena, ale NIC šíleného jak všude hlásili. Pracovala jsem ráno od 9 do 13, kdy jsme šly ven hrát si do sněhu a stavět sněhuláka. Pak jsem měla chvilku pauzu a od 14 jsem pracovala do 17. Pak jsme se všichni sebrali a jeli jsme na večeři do místní francouzské restaurace. Já si objednala hamburger (protože jsem strašně chtěla ochutnat, jakože "pravej americkej" hamburger a HD říkal, že mají dobré. No, že bych z toho byla nějaká nadšená se říct nedá. Za desert jsem si dala palačinku s nutelou a to už byla jiná.

STŘEDA - Každou středu pracuji od 7 do 8, s tím, že malá vstane, připravím jí snídani, obleču, učešu a odvezu do školy - PROZATÍM to tak vůbec nefunguje - všechno chce od maminky, ale jakmile za sebou zavře HM dveře je se mnou spokojená a nechá si ode mě udělat vše. Příští týden, už doma nikdo nebude, takže by to mělo probíhat v klidu bez křiku. Odpoledne jsem pracovala od 3 do půl 10. Volala mi Dominika (česká au-pair z města) jestli nechci jet do Kids You - což je je takové hřiště pro děti umístěné v budově. Jasné, že jsme jely. Vydržela tam hodinu a když jsme se dorazily domů hrály jsme hry, udělala jsem véču, vykoupala se a šla spát.


ČTVRTEK: Ve čtvrtek jsem pracovala od 12, kdy jsem jela vyzvednout malou do školky. Kupodivu všechno proběhlo bez pláče. Zatím mi netleskejte, den bez pláče jsem neprožila. Dorazila jsem domů a říkám: "Musíš na záchod.". A už to začalo šílenej řev, pláč..hrůůza. Řvala asi 30 minut a to jsem zkusila snad vše možné (i nic-nedělání nepomohlo). Nakonec musela dolů přijít HM, kdy se uklidila. Najedla se, chvilku jsme si hrály a dorazila k nám její učitelka na rozvoj motoriky. Ve 3 jsme odjížděly na kontrolu k doktorce..trošku jsem se ztratila..no jen sem zajela k jinému vchodu, ale samozřejmě jsme v Americe, takže pokud se chceš dostat k jinému vchodu, musíš tam dojet - chodník neexistuje (pozn. byla to jedna budova a obejít prostě nešla). Pak jsme jely na zmrzlinu a domů, kde to v 5:30 převzala host mum. V půl 8 jsem s Dominikou jela do Targetu a po 9 hodině dorazla domů.

PÁTEK - Byl můj DEN VOLNA, který jsem se naplánovala strávit návštěvou White Plains. První zastávkou mělo být nákupní centrum Galerie a druhou Micheals (papírnictví) a TJ Maxx. PLÁNOVAT JSEM MOHLA...v 10 jsem nasedla do auta, pouštím GPS a nic...nefungovala (večer jsme přišly na to, že byla rozbitá nabíječka), "naštěstí" v autě GPS je, ale host parents mi říkali, že je hrozná. JE PŘÍŠERNÁ. Do White Plains jsem se dostala, jen sem však kvůli tomu najela tak 20 kilometrů navíc. To, že jsem pak dalších 20 minut bloudila po městě, bych radši nezmiňovala (dokonce jsem přejížděla pět pruhů, abych mohla zatočit (ani nevím jestli můžu) :D ) Zaparkovala jsem, zaplatila parkovné a šla jsem nakupovat. Prošla několik obchodů, utratila svojí výplatu a po třech hodinách jsem se rozhodla jet dál. Samozřejmě, že jsem se ztratila v garážích, kde jsem auto hledala tak 20 minut, až když jsem se zeptala, tak mi bylo řečeno, že auto mám na úplně druhé straně garážích (v druhé budově). Z toho všeho jsem byla tak rozčarovaná a s tou blbou GPS jsem rozhodně nechtěla absolvovat další bloudění, že jsem se radši rozhodla jet domů. Doma jsem vyhodila tašky a jela ještě do Mt Kisca do TJ Maxxe, kde jsem nechala další dobrou 100 :D - samé potřebné věci ale. Po příjezdu domů jsem vybalila, dala večeři s rodičema a šla do pokoje.
SOBOTA - Tento den jsem prožila víceméně v posteli :D ráno jsem vstala, došla na snídani. V 9 hodin jsem skypovala s babi, poté s rodičema. Host parents a malá odjeli na playdate a poté do Targetu (nakoupit na Superbowl). Plánovala jsem jet ve 3 do knihovny, konečně zařídit kartičku. Před 3 mi napsala Anna, že se vrací domů z NYC a že má volno, že pojede se mnou. Takže po 3 jsem nasedla do auta a POZOR! jela natankovat. Docela jsem se toho bála a v podstatě to byla pohoda. Prošoupla jsem kreditku a už jsem tankovala..ani jsem nemusela vcházet do žádné budovy zaplatit :D Pak jsem jela pro Annu, společně do knihovny. Pak jsme se vydali do supermarketu a poslední zastávka byla v Dunkin Donuts, kde jsem si koupila donutíky ve tvaru srdíčka (Valentýn se blíží). Od 6 jsem pracovala. Ohřála jsem večeři - bramborové palačinky - něco jako naše bramboráky (ale o dost horší) a kuře. Ano vím, ty kombinace tady - to je šílenost. Uložila jsem malou v půl 8. Sobotní hlídání mám nejradši (nenadřu se :D)
NEDĚLE - Ráno po snídani jsem jela s HM do restaurace/pekárny vyzvednout nějaký věci pro dnešní playdate a snídani na zítra, pak do obchodu pro nějaké mlsky na večer (mají doma párty k SuperBowlu). Před 11 dorazili jejich kamarádi s holčičkou na playdate a já se odebrala do svého pokoje, protože jsem fakt neměla co dělat. Pracovala jsem od půl 1. Rodiče mě požádali ať se snažím jí držet dál do domova. Dorazilo k nim asi 8 lidí na před-párty, kdy hrály různé hry a tak. Takže jsem jí vzala do knihovny a pak do dětského centra. Před 6 jsme dorazily domů, protože i přes mé snažení dostat jí do restaurace, chtěla domů.Takže jsme dorazily domů a už u nás bylo veselo. Po 7 hodině jsem jí uložila (samozřejmě zase s divadlem, že nechce mě, ale tátu), ale nakonec lehla, já jí přečetla dvě pohádky a spala. Pak jsem šla koukat na zbytek zápasu. A i jsem stihla úžasný vystoupení Katy Perry v poločase. U nás nikdo nikomu nefandil, takže všem bylo v podstatě jedno kdo vyhrál. Po 10 hodině už u nás nikdo nebyl, tak jsme uklidily - zbytků máme asi tak na měsíc :D a šlo se spát.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama