Únor 2015

7. týden v USA

28. února 2015 v 6:57 2. měsíc
A co se stalo můj 7. týden v USA?

Pondělí - můj poslední den volna. Po snídani jsem koukala na film a po obědě jsem jela podívat se do obchodů. Rodina měla přijet k večeru. Nakonec dorazily až v 11, malá už spala, takže jí jen uložili do postele. Mě se omlouvali, že jedou takhle pozdě, že mělo letadlo zpoždění. Rozloučili jsme se a šla jsem spát.

Úterý - Jsem pracovala asi tak tři hodiny, protože Hm chtěla trávit čas s malou, když jí neviděla, takže jsme společně hrály hry, koukaly na pohádku a hrály si na Elsu a Annu (Frozen stále vede!!!!) Večer v 7 mě vyzvedla Anna (rakousko) a jely jsme pro Theu (dánsko) a Erwina (rakousko). Náplní večera byl karaoke večer v baru ve vedlejším městy. Dala jsem si sólíčkO, i jsem Theu rozplakala :) (zase tak úžasný to nebylo :D)
Středa - Zase jsem pracovala ráno: snídaňi připravila HM, najedli jsme se a když rodiče odjely, tak jsem jí šla oblíct, učesat a před 9 jsme nasedly do auta a odvezla jsem jí do školky. Potkala jsem Erwina, který stále nemohl uvěřit, že umím zpívat "Jak je možné, že umíš takhle zpívat, nauč mi to :D" -on je naše takové zlato (měla bych asi říct, že jsme si celou dobu myslely, že je gay a po 3 týdnech jsme přišly na to, že není (a pozor - to jsme před ním řešily chalpy, nákupy a podprsenky :D) V půl 10 mě vyzvedla Anna a jelo se do White Plains, kde jsme sháněly rifle pro Annu a selfie stick. Nakonec jsme nesehnaly ani jedno. Odvezla jsem si alespoň pyžamo, tílko a naušnice. Doma jsem si konečně zařídila Netflix, takže už sleduju filmy a seriály o stošest. Odpoledne jsem hlídala od půl 3 do půl 6.


Čtvrtek - Pracovala jsem od 12 - vyzvedla jsem jí ve školce a jely jsme k její kamarádce na playdate, kde jsme byly 2 hodiny. Když jsme dorazily domů, tak k nám dorazila její učitelka a zkoušely střihat a různé další věci. Okolo 4 jsme jely do dětského centra, jenže naše nádhera měla zase nehodu, takže s mokrejma kalhotama jsme jely domů.
Nová ňamina - čokoládová vajíčka

Pátek - Ve 2:30 jsem to převzala, měly jsme jet na vyšetření k doktoru, ale zase to zrušily (a já se těšila, jak budu hodinu čekat v čekárně). Doma jsme dělaly to co skoro každý den. V 6 večeřela a převzala to HM. My dospělí jsme večeřeli po 8 hodině a v 10 hodin jel HD pro zmrzlinu :D nasmály jsme se, protože HM si zrovna přečetla nějaký článek jak shodit 10 kg během 3 měsíců a pak říká - no se zmrzlinu v 10 to asi nepůjde :D

V pátek jsem taky koupila konečně botky do tělocvičny


6. týden v USA (Čt-Pá-So-Ne)

23. února 2015 v 7:17 2. měsíc
ČTVRTEK - Nastal čtvrtek a mě začalo mé volno, radši ani nechtějte vědět, co jsem celý den dělala, protože mě samotné je to trapné. Ráno jsem v 8 vstala, udělala jsem si palačinky A ....ulehla jsem na gauč, pustila televizi a flákala se a flakála a celý den nevyšla ven :D

PÁTEK - Jsem ráno vyjela do města natočit Vám video o městě kde bydlím (právě se ho snažím dát dohromady) a potom jsem jela do White Plains do nákupního centra - ve Victoria's Secret měli úžasnou akci - 5 ks kalhotek za 27 dolarů - neber to :D k tomu jsem si ještě koupila krém do kabelky a paní prodavačka mě dostala s tím, že dneska mají akci na věci od PINK, že k věci zakoupené od PINK dostanu zdarma takovou brašničku (nějak se tomu říká, ale nemůžu si vzpomenout) a až doma jsem přišla na to, že uvnitř jsou ještě sluneční brýle (a docela vypadají slušně). V Charlotte Russe jsem si ještě koupila rifle, pak jsem jela do svého oblíbeného Tj Maxxe, kde jsem si jen koupila tílko do fitka, do kterého doufám začnu od příštího týdne chodit ... nějak se nám s Annou nedaří našetřit na vstupní poplatek :D. Večer v 9 pro mě dorazila Thea (dánsko), Thais (brazílie) a Erwinem (rakousko) a jeli jsme do kina na film The Duff. Mě se film líbil, fajn komedie, herec k nakousnutí..ale knížka je daleko daleko lepší :D

SOBOTA - Plánovala jsem výlet do NYC, bohužel hlásili, že má padat sníh, tak jsem radši zůstala doma a dobře jsem udělala, ve 4 hodiny začal takovým šíleným způsobem sněžit a sněžilo celou noc, že moje auto ráno vypadalo takhle....

NEDĚLE - Takže jsem se probudila do totálně zasněžené příjezdové cesty, takže jsem se oblékla a šla odhazovat - a že mi to dalo :D hrůza. V 9 jsem volala do ČR a pak se jela podívat na Goodwillu, což je něco jako sekáč a četla jsem, že mají věci fakt super a i dokonce nové. No...já nic zázračného neobjevila :( pak jsem jela do Five Below nakoupit věci na oslavu. Potom mě čekala cesta do supermarketu, dokoupit potraviny, které jsem snědla a že to bude tak náročné jsem opravdu nečekala. Ono vyber si ze 150 druhů, když všechno vypadá stejně. Byly tři hodiny, tak jsem se rozhodla zakoupit jeden ten americkej mikrovlnkovej polotovar: kuřecí maso a rýže. Když jsem to rozbalila, tak jsem si nebyla jistá, že když tohle strčím do mikrovnky, bude z toho něco poživatelnýho: hlavně ta rýže ta vypadala jako neuvařená. Světe div se 5 minut v mikrovlnce a docela dobrej oběd :D. Po čtvrté hodině jsem jela pro Annu, která mi pomohla ozdobit obývák a připravit ho na večerní narozeninovou oslavu Thei (dánsko) a Oscarový večer. Thea a Thais dorazily v 6, Erwin a Gabi (brazílie) před 7. Společně jsme sledovali předávání Oscarů, které bylo letos neuvěřitelně nudné, povídali jsme si, plánovali dovolené a v závěru to byl moc povedený večer. Thea přinesla dort ze zmrzliny od Ben & Jerry - mňamka největší.6. týden v USA (Po-Út-St)

23. února 2015 v 6:51 2. měsíc
PONDĚLÍ - Tímto dnem začaly malé prázdniny a pro mě to znamenalu jediné - více hodin hlídání. Pracovala jsem od 9 do 6:30, takže ráno jsme si jako obvykle hrály, četly knížky....blah blah..k obědu jsem jí připravila sandwich s burákovým máslem a džemem (já teda fanoušek burákového másla opravdu nejsem). Po jedné hodině jsme odjely do Wee Zee (=dětské centrum), kde jsme strávily dvě hodiny. Dorazily jsme domů, pustila jsem jí pohádku. Všichni byli doma, protože byl svátek - President's Day, takže jsme jedli pěkně společně. Večer jsem zalezla do postele a odpočítávala dny do mého 5-denního volna.

ÚTERÝ - Jsem měla pracovat od 7:30, takže jsem po 7 vstala a přišla na to, že malá nespí ve své posteli a to znameno jediné, že v noci zase nespala (říkají, že má noční můry...). Snažila jsem se být potichu, abych nemusela dělat :) a nakonec z ložnice vylezly v 8, takže jsem si moc nepomohla. Svlékla jsem malé povlečení, jako každé úterý a hodina do pračky. HM mi oznámila, že s náma ráno bude, aby malá neřvala, takže do 9 s náma byla dole - dala jí snídani, připravila kafe - takže pohodička pro mě :D, dokonce jí šla i převlíct a v 9:10 jsme odjížděly do "Jodi tělocvičny", kam malá obvykle chodí každý mátek na gymnastiku, ale dneska měli speciální akci - nějako jako tábor na jeden den, který trval tři hodiny. Takže jsem se v 9:30 krásně usadila na židli a dřepěla tam ty tři hodiny. Vzala jsem si knížku, protože být tady bez internetu je fakt hrooozný. Když jsme dorazily domů, tak jsme dělaly věci jako obvykle. Ve 3:30 jsem měla padla, ale rozhodla jsem se zůstat s nima, protože HM pořádala Párty k Valentýnu, kdy pozvala svoje kamarádky a jejich děti. Měla dorazit i jedna au-pairka, což byl hlavní důvod, proč jsem chtěla zůstat doma - nedorazila. Takže jsem jen trapně seděla v obývaků, zatímco matky řešily školský systém. Děti vyrobily přáníčka, ozdobily dorty a nadělaly bordelu, který samozřejmě na mě čekal na druhý den.

Po 6 hodině pro mě přijela Thea (au-pair z Dánska) a vyrazily jsme na 50 Shades of Grey, na který jsme chtěly vyrazit už dříve, ale nějak to nevyšlo. Upřímně - četla jsem knížky a mě se ten film líbil - až na ten konec, to snad i ten v Zatmění (ze Stmívání) byl lepší :D. Přišly jsme na to, že v kině v Mt. Kiscu (což je město, tak 5 minut od nás mají v úterý akce- lístek za 6 dolarů, takže příště víme kam)

STŘEDA - Ráno jsme strávily doma a ve 2 hodiny jsme odjížděli do Kids U (=dětské centrum), kde jsme narazily na její kamarádku, takže si tam spoulu hrály. Před 4 jsme dorazily domů a to už si jí přebrala Hilary - rozloučily jsme se, slzy neukáply a zavřely se dveře...a začalo mé VOLNO -a víte co byla první věc co jsem udělala? Na "půde" mají stroj na cvičení a já už té doby co jsem tady, ho chtěla vyzkoušet :D takže jsem šla cvičit :D, potom jsem si prostě jen pustila písničky a zpívala a tancovala - co normálně když jsou doma nedělám :D

Víkend - 14-15. únor - au-pair v USA

16. února 2015 v 3:26 2. měsíc
Upřímně...plánovala jsem trochu záživnější článek z víkendu, ale bohužel se nic zázračného nestalo, ale slibuju, že příští týden Vám to vynahradím.

SOBOTA - Všichni pracovali a já svůj den volna rozhodně nechtěla trávit doma. Kamarádka Anna jela na výlet do Bostonu a tady taxíky fungují až od 7 hodiny, ale jí jel vlak v 5:40. Takže já hodná kamarádka v pět hodin vstala a jela jí odvést na nádraží. Někdo si bude říkat a proč nešla pěšky? Jednoduchá odpověď - tady nejsou chodníky!!!!!!!!!!!Pak jsem samozřejmě zalezla zpět do postele a vstala okolo 9 hodiny. Zašla na snídani a protože rodiče i malá odjeli, rozhodla jsem se počkat na odpoledne a užít si dům sama pro sebe a jen tak se flákat. Ve 12 hodin jsem vyrazila - první zastávka byla Michaels (velké papírnictví), kde jsem si chtěla koupit scrackbook (= knížka/album, do kterého sami lepíte fotky, samolepky, připusujte poznámky - je to v podstatě takový deník), bohužel nevím jak je to možné, jsem nesehnala to co jsem potřebovala :( prošla jsem TJ Maxxe, kde jsem taky nic nenašla :( neměla jsem den...Taky jsem si zašla na oběd a víc trapně mi v životě nebylo. Byl totiž Valentýn a už když jsem řekla, že chci stůl pro jednoho, tak na mě koukaly jak na blázna. :) nevadí, najedla jsem se a pokračovala v cestě.

Dále jsem jela do Tj Maxxe do jiného města, kde jsem si alespoň koupila voňavku a spodní prádlo (jako každou mojí návštěvu tam - no nekup to za ty ceny) :D (jednou Vám udělám tour). Plánovala jsem taky kino, ale řekla jsem si, sama do kina na Valentýna - víc zoufale jsem vypadat nechtěla. Rodiče si dělali valentýnskou večeři, tak mě požádali, abych večeřela s malou a "pak se odebrala"..:D takhle to neřekli, ale mysleli :D mě to nedělalo problém. V televizy dávaly takové ty typické romantické filmy - tak jsem si Valentýna užila hezky u televize.


NEDĚLE - Pracovní neděle od 12 do 6. Vstala jsem v 8 dala snídani a čekala na 12 hodinu, vlastně jsem čekala na večer, vlastně stále čekám na středu, kdy od půl 5 mám volno až do pondělí, ale o tom dále v článku. Byla šílená zima venku, kolem - 15, takže jsme zůstaly doma. Dělaly to co obvykle. Už jsem se zmínila jak je malá šikovná - umí všechny písmenka ve 3 letech :) teď se snažíme je dávat dohromady a tvořit slova. Taky má šílenou paměť - když hrajem pexeso tak vyhrává a ani jí moc nemusím pomáhat :). V 6 dorazily rodiče host mum a všichni jsme si dali večeři, kterou uvařil host dad. Vynikající - domácí špagety, masové koule a rajčatová omačka + salát s krutónama + mozarela s kaviárem a olivy a jako desert domácí cookies s krémem :) mňamka, mňamka

A co se bude dít dál?


Jedno je jasné - jedu do Phily, ale včera jsem našla super tour za 130 dolarů - Washington, Phily, Niagara Falls. Problém je, že odjezd je v pátek - a já a Anna máme volno, ale Thais, které chce jet s náma musí zřejmě pracovat. Phily se bude 100% konat (ať s tour nebo bez) a když nevyjde tour tak taky bude filmový večer s holkama u mě doma.

Výlet do Phily se ruší :( protože Anna zůstala v Bostonu až do neděla a Thais musí pracovat. Jsem trochu naštvaná, protože se to plánovalo už dlouho :) ale nevadí, pojedu do NYC.

Také Vám plánuji přinést článek o městě, ve kterém bydlím + tenhle týden bude zřejmě video

5. týden v USA jako au-pair

14. února 2015 v 17:25 2. měsíc

PONDĚLÍ - Ani mě už nepřekvapilo, že v pondělí nastal sněžní den, i když ráno vůbec nesněžilo, ale tady se tomu už člověk fakt nediví. Mě se to v podstatě vůbec netýkalo, protože jsem pracovala až od 3. Koukalo se na Frozen (ano, znovu), pak jsme se snažily vyrábět srdíčka (bude Valentýn), hrály různé hry a tak...já měla padla po 6 hodině.
ÚTERÝ - Ve 12 jsem pro ní zajela do školky, doma jsem jí připravila oběd. Naplánovala jsem nám výlet to dětského centra, ale malé se nechtělo, takže jsme strávily den zavřené doma - četly jsem knížky, hrály hry...jako každý den. Večer jsem měla v plánu jít s holkama ven, ale na poslední chvílky se to zrušilo, protože Anna mohla až v půl 10 a mě se pak už nikam nechtělo :D

STŘEDA - Každou středu dělám od 7. HM mi ted den oznámila, že se o ní tak nějak postará, že v noci vůbec nespala, tak že jí nechá být, ale že jí normálně na 9 vezmu do školky. Asi v 8 se vzbudila, HD udělal snídani (vajíčka, slanina, chleba - taková houska a všechno to dáš do toho - mňamka). Odvezla jsem malou a rovnou si to namířila k Anně (rakouská au-pair) - jely jsme do Targetu, Tj Maxxu, supermarketu, do knihovny, do banky, do Starbucksu a domů. K obědu jsem si udělala grilled cheese (toustový chleba se sýrem na pánvi - což se zde stal asi můj nejoblíbenější oběd - z toho co máme doma). V půl 3 jsem jela s malou na pravidelnou prohlídku k pediatrovi. Když jsme po 4 dorazily domů, tak koukala na pohádky, četly jsme knížky, skládaly puzzle. K véče jsem jí dala jogurt a ovoce, což řekla Hm, že jí mám dát. V 7 to přebral HD a já nasedla do auta a vyrazila na druhý meeting mojí au-pair skupiny, který se měl konat v restauraci Cosi, ale kvůli nějakým problém se na poslední chvíily přesunul do Starbucksu. Ale ono narvat 30 lidí do mini-kavárny neni zrovna dobrej nápad. Určitě to bylo lepší než první meeting, protože my nováčkové, jsme se představily a tak nějak si si lépe popovídala. Dorazil i Martin (au-pair z Rakouska, který ve čtvrtek bohužel odletěl po dvou letech domů) se svojí náhradou Eirwinem (také z Rakouska), který jak se zdá být velice fajn. Po 9 jsem s Theou (dánka) a Thais (brazilka) rozhodly vyrazit domů.


ČTVRTEK - Ve 12 jsem vyrazila do školky, vše proběhlo v klídku. Rovnou ze školky jsme jely na playdate (=děti si spolu doma hrají) k její kamarádce. K obědu nás pohostily párkem makarony se sýrem (to je asi nějaké národní jídlo tady, protože to jí snad všude a pořád). Potom jsme jely na dvě hodinky do dětského centra. Doma si ji přebrala HM. Plánovaly jsme s Thou jít do kina na 50 Shades, ale nakonec jsme vyrazily na večeři do Applebee - mňamka. Já si dala hamburger se slaninou a hranolky a jako desert jsme si všichni daly takovou "bábovku" s čokoládou uvnitř a zmrzlinu.
O tom jaká byla švanda s placením bych mohla napsat celý článek, ale ve zkratce > přinesly účet, rozepsaly jsme jí co kdo měl, přidaly naše karty a doufaly, že bude vše ok. A co se nestalo: Anně nefungovala karta, ale naštěstí měla nějakou hotovost, přidaly jsme dýško 5 dolarů, které bylo napsané na účtence - a když vše bylo zaplacené, tak jsme se sbalily se a šly domů - ALE PAK startuju auto a vidím jak si to servírka kráčí k nám a že jsme jí nedaly dýško - moc jsme tomu nerozumněly, ale prostě jsme jí strčily další 4 dolary. Do teď nevím kde nastal problém a vracet se tam asi už nebudeme :) trošku trapásek no...ale celou cestu domů jsme si z toho dělaly srandu

PÁTEK - V pátek jsem hlídala od 3, přišla Lisa (její učitelka), zase něco procvičovaly (střihali, modelovali...), pak jsme hrály hry, četly knížky, koukala na pohádky. V 6 to přebrala Hm - udělala jí véču, vykoupala a uložila. Já zas hlídala od 7 do 11, než dorazily rodiče z večeře.

Sobota je můj DAY OFF - hádejte co jdu dělat - pokud jste řekly nakupovat, tak máte pravdu. Přišla jsem na to, že mám problémy šetřit, protože když máš den volna a všichni okolo pracují, jediné co můžeš dělat je jet nakupovat - ale fakt se snažím omezovat to :) V neděli zase hlídám - více napíšu v nedělním článku (pro Vás v pondělí).


Trip do New York City - 8. února - Treasure Hunt...

9. února 2015 v 5:32 2. měsíc
8. února jsme s Annou (a-p z Rakouska) znovu nasedaly do vlaku směr New York City. Měla jsem k
nám připojit Thia z Brazílie, ale dostala horečku. :( Na Grand Central (nádraží) jsme se setkaly s Lisou a Lenou z Německa. Holky na facebooku objevily akci Treasure Hunt (Hon za pokladem), která se konala právě ten den v Little Italy (část NYC) . Nevěděly jsme co od toho čekat, ale rozhodly jsme se tam vyrazit.

Do Little Italy jsme jely metrem a pak chvilku bloudily po okolí. Na startu honu jsme dostaly mapu se stanovištěmi a informaci, že máme sledovat zelené balónky. Takže jsme se vydaly na cestu a balónky nebyly daleko. Abych vše upřesnila - v každém obchodě/kavárně/cukrárně, která byla součástí honu jsme musely splnit nějaký úkol a až poté jsme získaly papírek, kam jsme vepsaly jméno, email a telefoní číslo. V 6 hodin v jedné restauraci proběhlo losování a někdo získal věcné ceny. My jsme na vyhlášení nečekaly, ale v případě výhry pošlou email.

První zastávka byla kavárna, kde jsme dostaly horkou čokoládu, v dalším cookie. Ve spoustě obchodů bylo za úkol zkusit jejich sluneční brýle, oblečení, klobouky > vyfotit se a umístit na internet s #hastagama, prostě taková reklama pro obchod. My se s holkama nehorázně bavily. V jednom z obchodů jsme musely zpívat písničku "Empire State of Mind".
Nakonec jsme zašly na 40 míst z 46 - my byly spokojené. Teď jen čekat a doufat, že něco vyhrajem :)

Lisa nakonec ve 4 hodiny jela domů a my tři jsme se vydaly do Central Parku - po cestě jsme objevily známý nápis LOVE a samozřejmě jsme se vyfotily :), dále jsme šly na Columbus Circle a na Lincoln Center. Prošly jsme Central Park, ale protože nehorázně mrzlo tak jsme skoro běžely :D. "Proběhly" jsme 5. avenue a šup na nádraží. Daly véčeři v Shake Shack - kde mají výborné hranolky a burgry :) Vlak jsme stihly tak tak...dorazila jsem domů před osmou, s rodičema koukala na předávání cen Grammy, teď píšu tenhle článek a tiše doufám, že zítra nebude další Snow day - protože když slyším tyhle dvě slova, začínám mít osypky - znamená to totiž jediné - ZAVŘENÉ ŠKOLY a VÍC PRÁCE PRO MĚ

Upřímně New York City je úžasné město, miluju to tam a to jsem tam byla jen třikrát - ty světla, ty budovy - je to jak z jiného světa. A když konečně stojíte na místech, o kterých jste četli nebo jste viděli ve filmech, ten pocit, ten je neuvěřitelnej a nikdo Vám ho neveme. City v zimě má ale menší háček - je šílená zima a věci si tak neužijete. Dneska jsem asi 10x řekla, že chci léto - až už se mi holky smály, kolikrát jsem to za ten den řekla :D ale opravdu. Například Central Park - musí být úžasnej, když je templo - ne když je zasněženej :( mě to upřímně nevadí, já tu budu ROK, ale pokud je tu někdo, kdo čte tenhle blog a plánuje cestu do NYC - NIKDY NÉ V ZIMĚ!!!!!!!!!!!!!

Jinak, kdo mi ještě nesleduje na FB, tak honem běžte - více fotek, videa ....
Dee v USA (odkaz v menu)


"Shopping day" in White Plains

8. února 2015 v 3:04 2. měsíc
Jak jsem slíbila píši Vám článek o mé další návštěvě White Plains. Původně jsem plánovala podívat se okolo, ale zaprvé nebyl čas a zadruhé nebylo na co koukat :)

Po 11 hodině jsem vyrazila pro Annu (rakouská a-p) a pro Thai (a-p z Brazílie) a společně jsme vyrazily směr White Plains. První zastávka byla ve Five Below, protože nutně sháním "selfie stick" jak mi ji říkáme, protože nevím správný název :D - prostě to tyčku, na kterou přiděláš iphone a fotíš pak selfie z větší dálky :) a bláhová jsem si myslela, že by jí tam mohly mít. NEMĚLI. Nevadí koupila jsem si nový obal na telefon (až doma jsem zjistila že je na iphone 4 :(), nějaký mlsky a kabel k nabíječce na telefon.

Další zastávka byla ve Tj Maxx, který byl sice větší než v Mt. Kiscu, ale podle mě lepší neni. Doufala jsem, že tam seženu Tommy Hilfinger tašku v černé barvě, protože u nás jí mají jen v béžové a ta se mi nelíbí. Bohužel taky NE. Pak jsme zašly do Michaels, což je obrovské papírnictví, kde mají prostě vše. Milion druhá samolepek, lepících básek, barvy na papír, na oblečení, na sklo, na dřevo...Sehnala jsem pár věcí, které jsem potřebovala na tenhle týden. V sobotu je Velentýn tak plánuji s malou vyrábět nějaká srdíčka..
A poslední zastávka byla Galerie - velký obchoďák. Tahle má druhá cesta s funugjící GPSkou byla o dost lepší. Thai sháněla kozačky, ale že si nakonec koupí 4 netušila asi ani ona. První zastávka byla jídlo. V obchoďáku mají okénka jako u nás v ČR. Tady bylo na výběr asi z - KFC, Sushi, Wendy's, Dunkin Donut, McDonald nebo pro-mě-neznámé fast-foody, kde měli pizzu, sushi, těstoviny, preclíky, hot-dogy...My zašly do Wendy's - je to v podstatě to samé jako KFC nebo McDonald - burgry, wrapy, saláty, hranolky...neříkám, že jsem byla z jídla nadšená, ale ohodnotila bych to asi tak jako že ujde...ale znovu nemusím :)

Dále jsme pokračovaly po obchodech - Forever 21, Charlotte Russe, Victoria's Secret, Rue21, Macys, Garage, American Eagle Ouffiters...řekla jsem si , že nebudu utrácet, protože zaprvé šetřím na výlet do Phily a zadruhé jedu zítra do New York City a neni lepší nakoupit tam? JE. Koupila jsem ji jen nějaké doplňky a pyžamo.

Thai musela být v půl 6 doma, takže před 5 jsme vyrazily domů. Já měla volno až do 7, takže jsme s Annou jely ještě do Mt. Kisca do Tj Maxxe, kde jsem si koupila další krabičku na doplňky (nakupuju je pořád, že je nestačím ukládat). Dále jsme pokračovaly do Targetu, kde jsme nakoupily jen nějaké jídlo a jely zase zpátky domů.

Moje pracovní doba na sobotu byla 19-23 - ale v podstatě nepracuju, jen rodičové vyrazily na véču, tak někdo musí být doma.

A zítra...výlet do NYC - plánujeme Central Park a American museum of Natural History...Článek napíšu zítra večer, tak ho čekejte v pondělí ráno...a kdo mě ještě nesleduje na FACEBOOKU tak honem honem (odkaz v menu: Dee v USA)
Galerie - obchodní dům

K filmu na večer...mňamka


Vím, že tenhle článek asi neni zrovna nejzajímavější, protože kromě nakupování se fakt nic nedělo :( ale slibuju, že zítra Vám to nahradím článkem z výletem do City.


4. týden V USA

7. února 2015 v 4:56 1. měsíc
PONDĚLÍ - Neuhádnete co se stalo? Zrušili školku - kdo by si to pomyslel. Ano, napadlo dalších 10 cm sněhu, ale silnice jsou proježděné. Už si docela zvykám :) takže jsem tak jako pracovala/nepracovala. Hm byla doma a nepotřebovala pracovat, takže jsme celý den byly doma pohromadě. Zkoukly jsme Ariel, naobědvaly se a já měla 2 hodinky volno, protože odjely na vysetření k doktorovi. Poté si jen Hm zašla na hodinku do pokoje, takže jsme vyráběly náramky, četly knížky a když dorazila tak už byl skoro večer, takže se připravila večeře, šla malou vykoupat a uložit. V 8 dorazil HD, tak jsme daly společnou večeři - a byl konec dne :D

ÚTERÝ - Jsem pracovala od 12, jela jsem vyzvednout malou do školy, připravila jsem oběd, zajely jsme do knihovny, kde jsem si chtěla vyzvednout DVD-čko, bohužel malá spustila takový záchvat řevu, že jsem jí musela odnést do auta a tam 10 minut přesvěčovat, aby si sedla do sedačky. Ve 3 hodiny jsme jely do Kids U (=centrum pro děti), kde bylo domluvené playdate s jinou au-pair. Naše děti si spolu vůbec nehrály a my si taky zrovna dvakrát nepopovídaly. Nejvíc jsem však byla nadšená z mého večera - vyzvedávala jsem 4 "nové" au-pairky tady z okolí - Anna (rakouská au-pair), Thea (au-pair z Dánka), Thai (au-pair z Brazílie) a Kristy (au-pair z Jihoafrické republiky). Celé vyzvedávání zabralo hodinu :D protože jsme zase zabloudily. Film Wedding Ringer jsme naštěstí stihly a musím Vám říct paráda - už dlouho jsem se takhle nezasmála. Poté jsem rozvezla holky a v půl 1 padla do postele.

STŘEDA - Vstala jsem v 7, měla jsem být na ní sama. Samozřejmě jsem nebyla, což mi trošku štvalo, protože zase ode mě nic nechtěla. Koukaly jsme na pohádku, šla jsem jí převlíct a odvezla do školy. S Annou jsme pak po 12 hodině jely do Targetu. Odpoledne po 3 dorazily domů - koukala na pohádku, hrály jsme hry, četly...(jako každý den). Večer měla dorazit Anna a měly jsme mít filmový večer, bohužel musela pracovat, takže jsem skončila u filmu sama :)

ČTVRTEK - Vstala jsem v 9, připravila jsem si snídaňi - wafle a ovoce a zkoukla seriály, než jsem začala v půl 1 pracovat. Zase jsme vyráběly, tentokrát srdíčka, motýla a kytičky (viz. fotka), po 2 hodině dorazila "učitelka", která jí pomáhá s rozvojem motoriky a poradila mi pár technik jak jí uklidnit a co s ní dělat víc (třeba střihat). Po 3 hodině jsme odjely na playdate k Dominice, kde byly další au-pairky s dětma. Malá ty velké skupiny vůbec nezvládá a starší děti už vůbec. Hrozně se bojí Dominiky kluka, kterému je 5 a já vůbec nechápu proč. Nechtěla si hrát ani se stejně starou či s mladšíma. Nakonec tam teda hodinu přečkala a myslím, že se docela i bavila - jiné hračky a tak. Od půl 5 do čtvrt na 6 jsem měla pauzu a pak jsem zas pracovala, protože HM jela s HD na nějakou schůzku. Malá se navečeřela, vykoupala jsem jí a uložila. Poprvé jsem si udělala Grilled Cheese, vůbec nevím co tu z toho mají. Mě to přišlo skoro jako toust jenom se sýrem, ale jako rychlovka dobré. Rodiče dorazily po 10.


BTW..Jsem v USA přesně měsícPÁTEK - Jsem pracovala od 3 hodin - zkoukly jsme pohádku, hrály pexeso, procvičovaly jsme písmenka (které už snad všechny zná) a trošku vyráběly. V 5 hodin jsme společně s HM jely do školky, kde mají taky místnost (něco jako síň), kde se jednou za měsíc scházejí (je to židovská školka) a zpívají židovské písničky a děti tancuju, pak se jí večeře, kterou jsme vynechaly, protože HM s HD jely na narozeninovou párty, tak se musela HM připravit. K večeři jsem ohřála masové koule a zapečený lilek s rajčaty. Pak zase malá předvedla dokonalou show s šíleným brekem, jak nechce abych ji koupala já, ale máma. Nakonec šla, ale pak zase chytla záchvat, když jsem jí vyndala z vany. Takže HD zakročil a protě jí poslal do pokoje, ať se uklidní (takovej time-out), pak jí uložily (bez pohádky, bez písničky). Na starost jsem jí měla do 11.

V sobotu plánuji zajet do White Plains, ale chci udělat větší článek a v neděli do New York City a to taky čekejte jednolitvý článek.

Facebook page

6. února 2015 v 2:03
Tak jsem se rozhodla rozjet facebookovou stránku, kde pokuď máte zájem sledovat můj au-pair příběh, stačí jen zmáčknout palec "to se mi líbí".

Rozhodně plánuji přidávat fotky a různé zajímavosti, které se stanou a prostě Vás informovat o každé maličkosti.

Dee v USA
Stačí kliknout na obrázek

3. týden v USA

2. února 2015 v 15:24 1. měsíc
PONDĚLÍ - Vstala jsem před 9. hodinou a co se nestalo ZAVŘENÉ ŠKOLKY. Všichni bláznili jak má odpoledne přijít sněhová bouře, tak radši školku zavřeli, aby se učitelé měli jak dostat domů. Pracovala jsem asi od půl 10 do 16 hodin. Ráno jsme se s HM snažily najít někoho na playdate (= sejdou se děti v jednom baráku a hrají si spolu), bohužel někdo už měl domluvené jiné nebo se rodiny tak bály, že se radši na pár dnů nastěhovaly do hotelů (kdyby vypadla elektřina). Playdate teda nevyšlo, tak jsme si zpříjemnily ráno tím, že jsme sedly do auta a jely do knihovny na jednu z dětských akcí - zpívanky a povídky. V 11 jsme jely domů, pak jsem udělala oběd, hrály si a hrály :) Po 4 hodině jela HM pro HD na nádraží a pak jsme všichni koukali na Frozen. V půlce jsem to vzdala a šla do pokoje.

ÚTERÝ - Ráno jsem se probudila - elektrika fungovala, sněhu bylo po kolena, ale NIC šíleného jak všude hlásili. Pracovala jsem ráno od 9 do 13, kdy jsme šly ven hrát si do sněhu a stavět sněhuláka. Pak jsem měla chvilku pauzu a od 14 jsem pracovala do 17. Pak jsme se všichni sebrali a jeli jsme na večeři do místní francouzské restaurace. Já si objednala hamburger (protože jsem strašně chtěla ochutnat, jakože "pravej americkej" hamburger a HD říkal, že mají dobré. No, že bych z toho byla nějaká nadšená se říct nedá. Za desert jsem si dala palačinku s nutelou a to už byla jiná.

STŘEDA - Každou středu pracuji od 7 do 8, s tím, že malá vstane, připravím jí snídani, obleču, učešu a odvezu do školy - PROZATÍM to tak vůbec nefunguje - všechno chce od maminky, ale jakmile za sebou zavře HM dveře je se mnou spokojená a nechá si ode mě udělat vše. Příští týden, už doma nikdo nebude, takže by to mělo probíhat v klidu bez křiku. Odpoledne jsem pracovala od 3 do půl 10. Volala mi Dominika (česká au-pair z města) jestli nechci jet do Kids You - což je je takové hřiště pro děti umístěné v budově. Jasné, že jsme jely. Vydržela tam hodinu a když jsme se dorazily domů hrály jsme hry, udělala jsem véču, vykoupala se a šla spát.


ČTVRTEK: Ve čtvrtek jsem pracovala od 12, kdy jsem jela vyzvednout malou do školky. Kupodivu všechno proběhlo bez pláče. Zatím mi netleskejte, den bez pláče jsem neprožila. Dorazila jsem domů a říkám: "Musíš na záchod.". A už to začalo šílenej řev, pláč..hrůůza. Řvala asi 30 minut a to jsem zkusila snad vše možné (i nic-nedělání nepomohlo). Nakonec musela dolů přijít HM, kdy se uklidila. Najedla se, chvilku jsme si hrály a dorazila k nám její učitelka na rozvoj motoriky. Ve 3 jsme odjížděly na kontrolu k doktorce..trošku jsem se ztratila..no jen sem zajela k jinému vchodu, ale samozřejmě jsme v Americe, takže pokud se chceš dostat k jinému vchodu, musíš tam dojet - chodník neexistuje (pozn. byla to jedna budova a obejít prostě nešla). Pak jsme jely na zmrzlinu a domů, kde to v 5:30 převzala host mum. V půl 8 jsem s Dominikou jela do Targetu a po 9 hodině dorazla domů.

PÁTEK - Byl můj DEN VOLNA, který jsem se naplánovala strávit návštěvou White Plains. První zastávkou mělo být nákupní centrum Galerie a druhou Micheals (papírnictví) a TJ Maxx. PLÁNOVAT JSEM MOHLA...v 10 jsem nasedla do auta, pouštím GPS a nic...nefungovala (večer jsme přišly na to, že byla rozbitá nabíječka), "naštěstí" v autě GPS je, ale host parents mi říkali, že je hrozná. JE PŘÍŠERNÁ. Do White Plains jsem se dostala, jen sem však kvůli tomu najela tak 20 kilometrů navíc. To, že jsem pak dalších 20 minut bloudila po městě, bych radši nezmiňovala (dokonce jsem přejížděla pět pruhů, abych mohla zatočit (ani nevím jestli můžu) :D ) Zaparkovala jsem, zaplatila parkovné a šla jsem nakupovat. Prošla několik obchodů, utratila svojí výplatu a po třech hodinách jsem se rozhodla jet dál. Samozřejmě, že jsem se ztratila v garážích, kde jsem auto hledala tak 20 minut, až když jsem se zeptala, tak mi bylo řečeno, že auto mám na úplně druhé straně garážích (v druhé budově). Z toho všeho jsem byla tak rozčarovaná a s tou blbou GPS jsem rozhodně nechtěla absolvovat další bloudění, že jsem se radši rozhodla jet domů. Doma jsem vyhodila tašky a jela ještě do Mt Kisca do TJ Maxxe, kde jsem nechala další dobrou 100 :D - samé potřebné věci ale. Po příjezdu domů jsem vybalila, dala večeři s rodičema a šla do pokoje.
SOBOTA - Tento den jsem prožila víceméně v posteli :D ráno jsem vstala, došla na snídani. V 9 hodin jsem skypovala s babi, poté s rodičema. Host parents a malá odjeli na playdate a poté do Targetu (nakoupit na Superbowl). Plánovala jsem jet ve 3 do knihovny, konečně zařídit kartičku. Před 3 mi napsala Anna, že se vrací domů z NYC a že má volno, že pojede se mnou. Takže po 3 jsem nasedla do auta a POZOR! jela natankovat. Docela jsem se toho bála a v podstatě to byla pohoda. Prošoupla jsem kreditku a už jsem tankovala..ani jsem nemusela vcházet do žádné budovy zaplatit :D Pak jsem jela pro Annu, společně do knihovny. Pak jsme se vydali do supermarketu a poslední zastávka byla v Dunkin Donuts, kde jsem si koupila donutíky ve tvaru srdíčka (Valentýn se blíží). Od 6 jsem pracovala. Ohřála jsem večeři - bramborové palačinky - něco jako naše bramboráky (ale o dost horší) a kuře. Ano vím, ty kombinace tady - to je šílenost. Uložila jsem malou v půl 8. Sobotní hlídání mám nejradši (nenadřu se :D)
NEDĚLE - Ráno po snídani jsem jela s HM do restaurace/pekárny vyzvednout nějaký věci pro dnešní playdate a snídani na zítra, pak do obchodu pro nějaké mlsky na večer (mají doma párty k SuperBowlu). Před 11 dorazili jejich kamarádi s holčičkou na playdate a já se odebrala do svého pokoje, protože jsem fakt neměla co dělat. Pracovala jsem od půl 1. Rodiče mě požádali ať se snažím jí držet dál do domova. Dorazilo k nim asi 8 lidí na před-párty, kdy hrály různé hry a tak. Takže jsem jí vzala do knihovny a pak do dětského centra. Před 6 jsme dorazily domů, protože i přes mé snažení dostat jí do restaurace, chtěla domů.Takže jsme dorazily domů a už u nás bylo veselo. Po 7 hodině jsem jí uložila (samozřejmě zase s divadlem, že nechce mě, ale tátu), ale nakonec lehla, já jí přečetla dvě pohádky a spala. Pak jsem šla koukat na zbytek zápasu. A i jsem stihla úžasný vystoupení Katy Perry v poločase. U nás nikdo nikomu nefandil, takže všem bylo v podstatě jedno kdo vyhrál. Po 10 hodině už u nás nikdo nebyl, tak jsme uklidily - zbytků máme asi tak na měsíc :D a šlo se spát.