Prosinec 2014

7 Days to go...

29. prosince 2014 v 18:22
V tuhle dobu za týden budu už sedět v letadle směr New York (šílené, když si to tak uvědomím). Teď jsem ve fázi, že se obávám více toho, jak to zvládnu na letišti (přece jen jsem tam v životě nebyla), ale nejlepší Miládka mi vždy odpovídá na mé hloupé otázky :) a budu mít sebou další au-pairku Lenku, takže společnýma silama to snad zvládnem.

Dneska jsem objížděla úřady a...
  • odhlásila jsem se z ÚP
  • odhásila se z VZP
  • zajela pro mezinárodní řidičák
  • zrušila paušál
  • vyměnila peníze
Zbývá mi tedy jen sepsat plnou moc a okopírovat nějaké papíry.

Merry Christmas

22. prosince 2014 v 19:40
Ahoj čtenáři :)

chci Vám jen popřát krásné prožití Vánoc, ať je na Vás Ježísek hodný a dostanete to co si přejete.


Já už své velké přání plním. Stále nemůžu uvěřit, že za 14 dní budu nasedat do letadla směr USA, je to šílené, nepředstavitelné, ale strašně se těším.

Dneska jsem byla u ségry na "hlídací akci", kterou bych nazvala přípravou na au-pair život :) a neodolala jsem fotku sem nedát, protože se mi strašně líbí.

V nadcházející dny mě čekají Vánoce s mamkou, taťkou, ségrou a neteří a další Vánoce u babiček o svátkách. V sobotu mám jednu rozlučkovou akci a v pondělí mě čeká odhlašování z pracáku, z VZP a jedu si pro mezinárodní řidičák. Už jen zbývá napsat plnou moc a můžu vyrazit.

Mějte se krásně a užívejte si :)

Jak pokračuji #5

19. prosince 2014 v 10:34
17 days TO GO..CRAY CRAY

Je to cray, cray (bláznivý) a já stále nemůžu uvěřit, že za 17 dní letím.

LOUČENÍČKA: Včera jsem si byla sednout s kamarádkama a už jsme brečely a to si jdeme sednout ještě druhého :D jsme prostě plačky.

27. prosince - loučení s jednou partou kamarádů
2. prosince - loučení s druhou partou kamarádů
3.-4. ledna - loučení s rodinou
5.ledna - ODLÉTÁM

Mamku se stále snažím přesvědčit, aby se mnou jela na letiště. No moc se jí nechce. Jinak ta už brečí teď :) Já vím, že mi to přeje, ale na druhou stranu jí chápu, že její "malá" holčička letí na takovou domu na druhou stranu zeměkoule, ale ona to zvládne.

PLACENÍ POPLATKU: To, že zaplacení bude můj největší problém jsem opravdu netušila. Mám účet u poštovní spořitelny, kdy jsem si včera došla na poštu zaplatit poplatek, oznámili mi, že to oni neumí a poslali mi do banky. Zkusila jsem ještě poštu na jiné pobočce a světe div se, ono to šlo. No šlo..v závěru nešlo. Potřebovala jsem peníze poslat v CZK a jelikož to posílám do švácarské banky, české koruny to paní za přepážkou prostě nebralo. Byla jsem odkázaná na internetové bankovnictví (se kterým já teda platím vše, ale jsem bez tiskárny a potřebovala jsem nějaký doklad). Mamina teda domluvila, že si to můžu jít poslat a vytisknout u nich ve školce. Takže dneska ráno...po velké boji..CHECK > SPLNĚNO

VIDEO: příští týden plánuju natočit první video, takové úvodní.

Jak pokračuji #4

12. prosince 2014 v 10:33 Před odletem
SKYPE S HF: Včera jsem volala s HF. Malá se nejdřív styděla, ale pak mi začala ukazovat panenky a povídala mi o kroužkách. V nejbližší době by mi měli začít předělávat pokoj. tak už jsem na to moc zvědavá. HM říkala, že už koupili postel, skříň a povlečení :) tak super. Pokoj bude fialovo-zelenej.

VÍZUM: Na ambasádě se opravdu činili, protože dneska už mám pas doma. Byla jsem tam v úterý a v pátek už to mám doma. Čekala jsem to někdy příští týden. No super...


TO DO: Stále mi chybí některé věci jako zaplatit poplatek agentuře, zrušit paušál, plnou moc, odhásit se z ÚP; z VZP..a další a další...no musím začít v nejbližší době, protože ono to uteče a pak nebudu stíhat

#Letscelebrate - Ambasáda

10. prosince 2014 v 20:06 Před odletem
Dnešní den pro mě začal v 5:30, kdy jsem vstala, připravila se a v 6:00 jsme s maminou (dělala by ten den společníka) vyrazily na vlak do Plzně. Do Plzně jsme dorazily okolo 7 a v 7:10 už jsem frčely do Prahy. Chvilku před 9 jsme dorazily do Prahy a rychlostí blesku si to hnaly přes Václavák na Staromák a přes Karlův most směr Ambasáda. Samozřejmě jsme tam dorazily brzo, takže jsme to tam jak blázni obcházely dokonala, protože se tam nesmí vystávat.

V 10:15 jsem měla schůzku, nahlásila jsem se, odevzdala elektroniku, tašku mi projel skenr a já se vydala do druhého patra. U okénka číslo 1 jsem odevzala všechny papíry (uff...mám všechny) a šla čekat do vedlejší místnosti, až si mě zavolají. Lidí šíleně, naštěstí jsem vychytala že to jde po sobě. Když jsem slyšela své jméno vyrazila jsem k okénku, kde jsem mluvila s milým pánem. Řekl ať mu povím něco o host family, o dětech, co tam plánuju studovat a co chci dělat až se vrátím. Odpověděla jsem a pak už jen řekl "VÍZA SCHVÁLENÁ" a do 5 dnů bych měla obdržet pas.

JUPÍ, JEJ...a jsem happy

Jinak v Praze byla šílená zima, takže jsme to fakt rychle oběhly, nic moc ani nekoupily, nakonec jsme se i vykašlaly na trhy na Staromáku a šly jen na Václavák, tam to trochu prošly a pádily jsme na vlak domů.

Jak pokračuji #3

4. prosince 2014 v 23:09 Před odletem
Týden: Když jsem s kamarádkou byla v kině (Hunger Games: Mockingjay), tak jsem přišla na to, že je u nás v Plzni obchod s Manufakturou, což je skvělé, protože tam plánuji kupovat nějaké šampony a etc. pro host parents. Byla jsem si koupit naprosto dokonalé (si myslím já) šaty, jelikož jdu tuhle sobotu na maturák jedné ze svých nejlepších kamarádek a strašně se těším :). Jinak příští středu razím do Prahy na Ambasádu. Pak Vám určitě napíšu nějaké další informace, doufám, že bude všechno v pořádku. Děláme si s mamkou takový výlet, že to spojíme s nákupama a tak :)

Dopis od HM: Dostala jsem naprosto skvělej email od HM s tím, že bysme mohli v neděli volat. Připsala, že fotku pokoje mi poslat stále nemůže, že ho ještě nepředělali, ale že mi může napsat, že bude do fialova. Moje oblíbená barva (s růžovou), takže já jsem spokojená. Čím mi ale nejvíc dostala, když napsala, že už mluvila s vedoucí místního tanečního centra a ta řekla, že bych se klidně mohla připojit do lekcí pro dospělé. Ví, že jsem tady v ČR závodně tancovala a že s tancováním rozhodně nechci přestat. Tak mi tím tak potěšila, že se zajímá. No, řekněte mi, že tohle prostě nezní jako fajnová host mamka. Musí být...

Do odjezdu mi zbývá přesně měsíc a den a já se prostě nemůžu dočkat. Zatím nějak nic moc nedělám, říkám si že je na všechno čas. Jediné co mám hotové jsou doktoři, které jsem dnes zakončila u zubaře (velmi bolestivá návštěva). Přišla mi faktura od CC... stále musím přijít jak to zaplatit , zřejmě s tím prostě půjdu do banky, ať to ještě nepošlu někomu jinému :D nechtěla bych přijít od 22 tisíc :D

Jinak chci Vám napsat, že plánuji, až budu v US přidat sem odkaz na svůj instagram, ať můžete sledovat fotky, kde jsem všude byla) + plánuju točit vlogy. Mám i pár dalších nápadů, tak uvidím jak půjdou realizovat :)