Listopad 2014

Letenka

27. listopadu 2014 v 14:12 Před odletem
Tak i já jsem se dneska dočkala a přišly mi informace o mém letu. Mám smůlu a vůbec neletím s holkama :( takže na to budu sama. Už jsem se zmínila, že jsem v životě neletěla!! No, takže jsem nikdy neletěla a doufala jsem, že alespoň poletím s někým zkušeným, kdo ví, kde co a jak :) no a budu na to sama. :)

Ano, myslela jsem, že poletím přes Londýn a vypadá to, že si udělám výlet do Švédska. Proč ne :) můžu si udělat na mapě tečku, že jsem tam byla, i když jen na letišti :)

Letím se společností Norwegian o které jsem se dočetla jak pozitivní, tak negativní věci. Budu si muset udělat obrázek sama. Jako jedno jejich obrovské plus beru, že mají free wifi při letu, ale na druhou stranu nemám připlacené k letence jídlo, takže si ho budu muset zaplatit v letadle. No, hlady neumřu. Další mínus, že na velký kufr mám povoleno jen 20 kg - sakra to je strašně málo a na příruční zavazadlo - 10. Asi budu muset vyškrtat víc věcí ze svého packing listu, než jsem si myslela :)

Edit: Tak nakonec přece s jednou slečnou letím :) hurá + mi na profilu objevilo jídlo na trase Stockholm-NY, takže to asi zaplatila agentura. A stále přemýšlím - mám napsané 2 kufry. Tak nevím jestli 2x 20kg nebo co :)

Víza - šílená, nejhorší, nikdy více

26. listopadu 2014 v 9:05 Před odletem
VÍZA: Včera jsem i já dostala balíček od agentury z podkladama k žádosti o vízum, takže jsem se do toho chtěla hned pustit. Samozřejmě to bych nebyla já, protože jsem vůbec nerozumněla kde co a jak :) Nebýt skvělé, úžasné, nejlepší MILI, tak to ještě nemám. Když se tedy zadařilo a já tu šílenost vyplnila, přišel čas na zaplacení poplatku (160 dolarů). Samozřejmě, že všichni to platí přes TrustPay, ano...taky já jsem se tím počítala. Netušila jsem, že však mojí skvělou poštovní spořitelnu to nepodporuje. A znovu poděkuju skvělé MILI, která to za mě zaplatila a já vlastně poslala peníze jí na účet. DÍKY, DÍKY, DÍKY <3

Dneska ráno mi přišel potvrzovací kód, že je zaplaceno a já mohla naplánovat schůzku. Jelikož jsme si s mojí M naplánovaly, že to spojíme s vánočníma nákupama a celkově výletem do Prahy. Dala jsem datum 10. prosince, aby už byly trhy a tak. Čas jsem zvolila co nejdéle to šlo, takže 10:15. Stejn to pro nás znamená, že musíme vyrazit v 6:20 od nás. Šílené, to vstávání.

RODINA: Od Hm jsem se dozvěděla, že dostanu její iphone, takže o telefon se nemusím starat, že budou platit základní paušál a benzín. Stěžovat si nemůžu. Také už mám postel HURÁ, HURÁ :) ale fotku pokoje mi stále poslat nemůžou :( stále ho tvoří

Co musím udělat před odjezdem?

24. listopadu 2014 v 19:04 Před odletem
Za přesně 42 dní odlétám do New Yorku, stále tomu nemůžu uvěřit. Papíry od agentury mi zatím nepřišli, takže vízum nemůžu řešit :( tak jsem se rozhodla dát dohromady seznam věcí, které musím před odjezdem zařídit.

Co s sebou? Co koupit?
 • Kufry (koupené v sadě S,M,L, ve žluté barvě za 2 199,- a jsem moc spokojená, samozřejmě si vezmu jen ten nějvětší a to S-ko jako příruční)
 • Dárky pro malou: mluvící krteček, krtek knížka, puzzle, pexeso a omalovánky, Sofia the first kostky...
 • Dárky pro rodiče: česká kuchařka, knížka o Plzni
 • Léky: antikoncepce, ibalgin, algifen, paralen, nasivin
 • Redukce do zásuvky + roztrojka
 • Čočky + vodičku na čočky (na půl roku)
Co zařídit?
 • Vyplnit žádost o víza, objednat se na ambasádu (10.12 v 10:15), udělat si výlet do Prahy a získat je
 • Zrušit paušál u O2
 • Mezinárodní řidičák
 • Odhlásit se na úřadu práce
 • Odhlásit se na VZP
 • Napsat plnou moc
 • Vyměnit peníze
 • Vytisknout letenku
 • Okopírovat všechny důležité papíry
 • Zaplatit poplatek + pojištění agentuře
Myslím, že je to vše :)

Jak pokračuji #2

22. listopadu 2014 v 19:13 Před odletem
Takže už to bude skoro týden co jsem matchla s rodinkou. Stále jsme v kontaktu. HM ve středu psala, že mi jdou koupit postel :) (doufám, že nějakou měkoučkou). Jak můj pokoj bude vypadat vlastně ani nevím, protože ho teprve předělávají. Také jsem se ptala co má malá a i oni rádi, abych tak nenápadně zjistila, co popřípadě koupit za dárky, ale nakonec skončím stejně u klasických. :)

Nákupy dárečků: Dneska jsem se svojí M jela na vánoční nákupy. Naplánovaly jsme si skvělý výlet do Plzně a nakonec se to nevyvedlo, tak jak jsme doufaly. Naše první zastávka byla v hračkářství. "Z", moje dítko, jsem koupila mluvícího krtečka (399,-), puzzle a omalovánky s krtečkem a kostky se Sofia první (má tu pohádku ráda). Ještě plánuji knížku Krtečka v angličtině a DVD-čko. A jelikož jsme nakoupily ještě spoustu věcí k Vánocům mé neteři, odcházely jsme s plnýma taškama a tak, že je dáme do auta a co se nestalo....NEŠLO ODEMKNOUT AUTO...já totálně vytočená, no tak jsme šli na kafe a že závolám tetě ať pro nás přijede, co jiného. Nedalo mi to a jdu znovu odemknout, no a samozřejmě, že to šlo, ALE....auto pro změnu nešlo zamknout :D Takže jsme se naštvali a jeli domů a auto musí do servisu :)

Jinak rodičům s velkou pravděpodobností koupím knihu o celé ČR (zřejmě), českou kuchařku a ještě něco českého (jen to NĚCO musím vymyslet :D)

Vízum: Papíry k vízu zatím nedorazily :( jediné co přišlo, je email, že papíry do týdne přijdou. Už teď se bojím vyplňování. S emailem mi přišel sice návod, ale stejně :D

Oficiální MATCH

17. listopadu 2014 v 18:33 Matching
17. listopad - to je ten den, kdy jsem OFICIÁLNĚ MATCHLA se svojí rodinou z Chappaqua v New Yorku.

Odlet je stanovený na 5. ledna 2014. Zatím čekám na informace ohledně víz, letenky a tak dále, ale už z facebookové stránky a-p vím, že nás letí 5. A já se bála, že poletím sama :) Takže za 49 dní řeknu ČR bye bye

Předběžný MATCH

15. listopadu 2014 v 21:02 Matching


Po 52 dnech v šíleným, nesnestitelným, vyčerpávajícím MATCHINGU, vám můžu předběžně oznámit, že mám MATCH. Tak dlouho jsem čekala a dočkala se snad té nejlepší rodiny, kterou jsem si mohla přát. Můj vysněný New York a jedna úžasná holčička se super rodičema. Oficiálně se to bude oznamovat agentuře v pondělí 17. listopadu, ale po dnešním skypu jsme se domluvili, teda spíš oni s tím už tak jako počítali (jen mi řekli Hi a už v pondělí to oznámíme). Volali jsme strašnou chviličku a malá byla strašně roztomilá, dělala na mě ksichtíky (líbilo se jí, že se vidí v obrazovce :D)).

Takže v pondělí se to oznámí a pak to začne vyřizování. A když vše vyjde tak 5. ledna bych měla odlétat směr NYC.

Novinky ke 13. listopadu

13. listopadu 2014 v 21:03

Cheryl - I don't Care

Dnes po probuzení na mě čekal krásný email od rodinky č. 27, že jejich koordinátorka je bohužel do neděle nedostupná, ale že by se mnou rádi v sobotu mluvili, aby jsme se obě ujistili, že je to to pravé ořechové a pak, že se v pondělí můžeme posunout dál. (> match)

Samozřejmě jsem psala, že je to skvělá zpráva a že už se těším na sobotu. Dohodly jsme se na 8 pm (našeho času), protože odpoledne jedu nakupovat na Vánoce a nevím kdy se vrátím.

No a ozvala se rodina č. 26 (Phily), zda bych mohla poprosit rodinku, která zrovna "obléhá" můj profil, aby si mi odstranila, že by potřebovali ještě něco vidět (upozorňuji, že po mě chtěla, ať jí pošlu i mé video (je vidět, že si ho asi moc neprohlížela) a + oni samotní mě drželi týden a teď mám psát rodině, kterou tam mám 2 dny, jako COŽE!!!!)) a že by v sobotu ráno (jejich času) rádi se mnou mluvilI a že mi ukážou holky. A v tom jsem se rozhodla!!!!!!!!!!! I když NY není oficiální, nemá cenu to s Phily protahovat. Nechci aby mě holky poznaly a pak jsem se na ně vyprdla. Napsala jsem teda HM slušenej email, že jsou super rodina, ale že jsem se rozhodla pro tu druhou rodinu. Buď to pochopí nebo ne. Hlavně už teď ke konci jsem si jima nebyla 100% jistá a to nejen kvůli úžasné rodině z NY, ale tak celkově jsem začala váhat.

Teď jen musím doufat, že s NY nenastane nějaký problém a z matche sejde. Ale jak říká můj tatí, i kdyby sešlo, najde se jiná rodina.

Edit 14.11. (19:42).
Musím vám napsat, jak mě strašně "pobavila" odpověď HM z Phily na můj email. Nejradši bych Vám ho sem zkopírovala :D napsala, že jsem sobec, že jsem je tahala za nos, že když jsem věděla, že k nim nepůjdu, tak proč jsem jim to neřekla dřív a že je ráda, že jsme nakonec nematchli, že si takového člověka napřitáhla do baráku ... tak mě to vytočilo, že jsem jí prostě napsala, že tak to není, že se mi líbili, ale že to strašně protahovali, že mi říkala, jak komunikuje s jinejma a nezdálo se to v blízké době na match a že jsem nemohla tušit, že s další rodinou si tak sednu. No, odpověď už jsem radši nedostala, ale byla jsem tak vytočená....fůrie jedna

Ale zase něco z druhé strany. Psala jsem dneska HM z NY, aby mi napsala, ještě něco o malé. A z odpovědí to vypadá, že už se mnou počítá. Píse jako "to bude dobře že tubudeš mít, já ti dám, já ti ukážu, jak se to dělá....no oficálně budu vědět zítra a 100% to na BLOG hned napíšu :)

Rodina č. 27 + Skype 1 + 2

11. listopadu 2014 v 12:15
Poté, co jsem se domluvila s rodinou č. 26, aby si mi odstranila z profilu a já tak mohla být v kontatku s dalšíma rodinkama, přišla rodina č.27. (S rodinou 26, jsem stále v kontaktu, dneska v 10 voláme, jejich současná a-p mi odepsala na e-mail a zdá se, že vše je v pořádku) No to jsem netušila, že přijde tahle skvělá rodinka.

Rodina č. 27 (btw. moje oblíbené číslo) pochází z městečka Chappaqua v NY (hodina od NYC), mají jednu tříletou holčičku, která chodí do školky, takže rozvrh ráno od 7-8 a odpoledne od 3-6, víkendy volné (občas hlídání v sobotu večer, když se rodiče rozhodnou jít na rande). Oba rodiče pracují, HM teda z dobu + večer vyučuje právo na škole. Zdají se být strašně fajn, malá je roztomilá a Hm psala do mejlu, že se jim strašně líbí, že jsem bydlela v domácnosti s takhle malou holčičkou, takže vím co to obnáší (bydlela u nás moje neteř). A-p nikdy neměli, ale rádi by, abych přijela na začátku ledna, což by mi vyhovovalo :). Dneska v půl 8 voláme, tak pak napíšu, jaké to bylo.

Abych byla upřímná, více bych byla ráda, kdyby vyšla rodina č. 27, já jen doufám, že se budou rozhodovat rychleji než 26 (se kterou už jsem v kontaktu 7 dní).

SKYPE: Můžu Vám jen napsat, že jsem naprosto nadšená. Volala jsem z HM a chvilku mluvila s malou a ta je tak rozkošná. Pořešily jsme dost věcí a nemám s ničím problém. Do mejlu mi napsala, že si opravdu myslí, že bych mohla být ta pravá a já samozřejmě neváhala a psala, že se mi strašně líbí a že bych se ráda stala členem jejich rodiny. Domluvíme skype s HD a snad se brzy něco dozvím (plánuje ho na víkend)

Teď ale přichází ten problém, co když mi nabídne match rodina č. 26, se kterou volám taky dnes. Co jim povím? Co mám dělat? Moje mamka řekla, ať to neřeším než to nastane, ale co když? Nevím, nechci si to pokazit ani u jedné rodiny, ale když fakt mám být upřímná, tak bych radši rodinu z NY.


EDIT 12.11. V 16:07
Před chvilkou jsem obdržela email od HD, že by rád skypoval, tak jsme se dohodli na 21:00. Strašně mi těší ten zájem z druhé strany, že se fakt snaží najít čas volat a píšou hned a tak :) Držte mi palečky, protože moc moc chci, aby tahle rodina vyšla a snad se to povede.

SKYPE Č.2: Skype s HD probíhal z jeho kanceláře v New Yorku a trval přesně 7 minut :) řekl, že se mnou chce prohodit pár slov a že už si přečetl celý můj profil a že se zdá, že zkušeností mám až dost. Pak mi řekl něco o své rodině, o holčičce a co tak jako hledají...no a řekli jsme si Bye :)

Rodina č. 24+25+26 + Skype 1+2+3

9. listopadu 2014 v 13:40 | Dee |  Matching
Rodinu č. 24 jsem měla v sobotu, poté co mi rodina 23 uvolnila profil, ale stále jsme zůstávali v kontaktu. Rodina byla z Chicaga, 2 děti: holka 11 a kluk 9. Nějak už z profilu mi to nesedlo, takže jsem HM napsala, že se omluvám, ale že se mi nezdá, že se k sobě hodíme.

Rodina č. 25 přišla včera. Santa Monica (15 minut do Západního Hollywoodu), 3 děti: 8,6,4. Moc se mi líbili, jediné mínus bylo, že bych pracovala o víkendu, ale zase jsem měla volný čtvrtek a pátek. Líbili se mi, tak jsem napsala rodině a doufala, že se dočkám nějakého emailu. Bohužel po probuzení byla rodina pryč :( Strašně by mi zajímalo co se jim na mém profilu nelíbilo (je to sice zatím druhá rodina co to udělala, ale stejně).


No snad se dočkám dneska nějaké rodiny, která už za to bude stát a taky se jí budu hlavně líbit já.

Rodina č. 26 Pekasie, PA (hodina Phily, 2 hodiny NY) - dvě holčičky 4,2. Oba rodiče pracují, holky nechodí do žádné školky, takže můj rozvrh je od 7:30 do 16, kdy se vrací rodiče z práce. Víkendy volné, auto k dispozici. Nemůžu říct ani jednu věc, která by mi vadila, tak třeba...No a to to nejhlavnější. HM napsala email, že mají zájem o skype. Takže hurá, hurá. Domluvily jsme se na zítra ve 21:30. Snad už to bude ono. Chtějí a-p od konce ledna, protože mají do 15. února au-pair.

SKYPE Skype byl v pohodě, až na to, že nám tak 10x vypadnul a já jen říkala "You are frozen". V podstatě vše co HM řekla, tak s tím souhlasím. Děcka jsou rádi venku, což se mi líbí, má ráda organizaci, to já taky. Malá chodí na balet (tím u mě získali asi 10 plusů), povídala něco o školce, ale strašně nám to zamrzalo, tak to se musím ještě poptat. Zdá se, že bychom si mohli sednout. Domluvily jsme se na ještě jeden skype tentokrát i s HD a ten teda bude v neděli.

Opravdu už bych byla ráda, kdyby to vyšlo. Holky jsou ve věku, který jsem chtěla, mají rády věci, která já ráda s dětma podnikám, HM se zdála taky fajn, městečko je taky super v lokalitě (hodina do Phily, dvě do NY). Větší město s nákupníma centrama, kinem a etc. je asi 10 minut ode mě, můžu použít auto, večerka v pohodě...já si myslím, že super. Snad oni si to taky budou myslet :)

SKYPE Č. 2 byl pouze z HD, volal o 10 minut později, protože na mě nemohl čístlo a musím říct, že mě fakt překvapil. S fotky jsem si myslela, že bude patřit k takovým těm chytrým introvertům a byl strašně milej a vtipnej a prostě v pohodě. Zeptal se na pár otázek, já žádné neměla :) a řekl, že při dalším skypu by mi představili holkám. No zítra napíšu HM, zda by mi mohla říct jak na tom jsem, protože rozhodně nechci být držená rodinou zase týden (jako tou s CT), abych se pak dozvěděla, že mě nechtějí (počkej, já vlastně od CT ještě email nedostala, ale vzhledem k tomu, že už přes týden neodpověděli na můj mejl, tak to asi znemená, že mě nechtějí).

S rodinou jsem se dohodla, že další skype dáme v úterý, tak čekám na přesný čas, také jsem dostala kontakt na součastnou au-pair, které jsem hned psala + jsme se dohodli, že si mi odstraní z profilu, abych měla možnost poznat jinou rodinu, stejně jako oni komunikují s dalšíma au-pairkama.

Edit 12.11.2014 v 16:16
SKYPE Č. 3 No, upřímně, připadala jsem si divně, já chápu, že se musí ptát na spoustu otázek, ale prostě NE TAKHLE. Jako všechno v pohodě, nemyslím si, že by tam byl nějaký velký problém, jen jsem se prostě až moc upnula na rodinu z NY a líbí se mi víc, to je asi jediné co mi brzí. Za další, chtějí ještě jeden skype!!!!!!!!!!Některé rodiny jsou rozhodnuté po jednom skypu a my už budeme mít čtvrtý a o co, že mi žádnej match nenabídnout (upřímně, nejsem si jistá, že bych to vzala, než by se ozval NY)

Rodina č. 22+23

9. listopadu 2014 v 13:39 Matching

...o 4 minuty přišla rodina č. 22 z Babylonu v New Yorku (hodina od NYC). Vše se zdálo super, svobodná HM a dvě děti - 10 a 8. Psala, že by potřebovala hlavně hlídání přes noc, protože pracuje. . Děcka jezdí ob víkend k HD, takže bych měla volno 2 víkendy. To je fajn. Auto můžu používat. Co čtu, tak jsou děcka hodně aktivní, fotbal, tancování a tak...což zní dobře.

Byla jsem moc hodná a rozhodla jsem se čekat 48 hodin než odepíšou. Normálně po 24 hodinách mažu, když nejsou schopný. No, ale mamce jsem se nelíbila a tak si mě smazala sama.

No a přišla rodina č. 23 z Irvine, Ca (hodina od LA - co si víc přát co?). Zdají se fakt suprový. HM i HD učitelé, kluk 4 a holčička 2. Strašný slaďouší. Pracovní doba je skvělá - od 6 do 9 ráno a od 4 do 7 večer + dopoledne v sobotu. Auto vlastní, žádná velká pravidla. No s HD jsme se domluvili na skypu :) mohli jsme už dneska, ale já byla dneska u zubaře a trochu, no trochu víc, mi natekla pusa, takže opravdu nemám chuť s někým volat, když vypadám jak africkej bubeník. Zpátky k tématu, skypujeme zítra v našich 9.

Malá poznámečka: Je 31. října 14:21, za 7 hodin volám s rodinou a můj pysk stále vypadá šíleně. Byla jsem u doktora, ted mi napsal nějaké tobolky, ale stejně si myslím, že to do večera nesplaskne. No, nechtějte mi vidět, ale snad ta rodina pochopí, že takhle za normálních okolností fakt nevypádám. No naštěstí už alespoň můžu mluvit, toho jsem se bála nejvíc :) takže držte večer palce, protože jak čím víc nad tím přemýšlím a koukám na mapách po okolí, tím víc se mi to místo líbí. Ať už to sakra vyjde :)

Večer napíšu jakej byl skype :)

(Edit: 31.10. - 21:46)
SKYPE: ...byl super. Mluvila jsem jen s HD, ale myslím, že to probíhala v pohodě. Mluvil o své rodině, jak si to představují, pak se ptal mě na různé otázky. (RADA: Před každým skypem jsem nervní, ale pustím Shake It Off od Taylor Swift - přísáhám, pravidelně a hned je to lepší)

Nejvíc jsem ocenila, že se mnou mluvil na férovku. Řekl, že prostě mluví více au-pairkama a že chtějí jednu najít do pondělí. Všichni vždycky vymýšlí různý kraviny. Tak to řeknu rovnou ne, že mám na výběr.

No, dnes si promluví s manželkou a dá mi vědět "jak jsem obstála". :) doufám, že se posunu do 2. kola :D protože bych hrozně HROOOZNĚ ráda

(Edit: 1.11 - 20:45).
Čauky, takže do "druhého kola" jsem postoupila, protože dneska ve půl 2 mi přišel email od HM, jestli dáme skype :)(btw. včera jsem nemohla VŮBEC, ale VŮBEC spát, takže jsem si s ní v klídku v půl 2 psala). No, takže dneska ve 4 jsem skypovala s celou rodinkou. HM je strašně příjemná a děcka jsou roztomilá, hlavně malinká, to je taková prdelka :) udělali mi tour po domu, ukázali mi "můj" pokojík (krásnej s balkónkem), zeptali se na pár otázek...no a že se ozvou. Tak doufám, že s nějakou povzbuzující zprávou.

(Edit. 3.11. - 21:48)
Bohužel přicházím ze špatnou zprávou. Rodina mi dnes napsala, že to bylo těžké rozhodování, ale že si vybrali jinou uchazečku. Samozřejmě jsem naštvaná a je mi to líto, protože jsem si opravdu myslela, že je to ta pravá. Nevím jestli jsem mohla říct něco jinak nebo nevím prostě. No, život jde dál a já jdu zase pátrat po té pravé...

Rodina č. 20+21+Skype

9. listopadu 2014 v 13:37 | Dee |  Matching
20. rodina byl creepy single HD s jednou holčičkou...

ale o TOM tento článek neni, tenhle článek je o RODINĚ Č. 21, protože by to mohla být TA PRAVÁ. (pozn. a já už vážně doufám, že jo)

Rodina pochází z Greenwich z CT (45 minut od NYC) a já si řekla, že svůj NEW YORK už si nenechám utéct za žádnou cenu, ale to jsem nečekala, že tahle rodinka bude tak fajn. Rodiče jsou starší, ale to vůbec nevadí :), HM je doma a HD je doktor. Děti jsou 2 holčička a kluk - dvojčata 7 let. Viděla jsem se s nima i na skypu, strašný roztomilouší :) Mají rádi golf, plavání, malá balet a kluk piáno. Rozvrh je takovej normální ráno snídaňe, připravit boxíky s obědem, vyprovodit na bus, pak je vyzvednou, odvést na kroužky x připravit véču, koupel, spaní :) víkendy spíš volné, auto, když bude k dispozici můžu využít (o víkendu je volné vždy).
Nejvtipnější na tom je, že to dneska byla taková rychlovka. Na profilu jsem je měla už od 3, ale já na mejl přišla až v 8 :) napsala jsem, že bych ráda, kdyby napsali a šla jsem se vykoupat a umýt hlavu no a přijdu s turbanem na hlavě k PC a tam email. MŮŽEME VOLAT TEĎ?? A já no super, tak jsem napsala, že za 30 minut :) honem fén, trochu jsem se upravila, ať se neleknou a ani na otázky připravit nebyl čas, ale víte co možná to bylo tak lepší. Nebyla jsem ve stresu a bylo to takový fajn :)


S rodinou jsem v kontaktu od 19. října, kdy jsme si přesně 9 s HM skypovaly. Skype byl strašně fajn i děti jsem viděla a jsou to sladouší :). Od skypu jsme si vyměnily s "mamkou" hodně emailů, ptala jsem se na otázky ohledně dětí, jejich života, co rádi dělají, jak tráví víkendy a také na ty strašné otázky - ohledně benzínu a telefonu. Jak mě bylo trapné se ptát, ale HM v pohodě, že jsou to taky důležité otázky :)

Z kanceláře CC z Anglie mi přišel email, že rodina má o mě opravdový zájem, takže jestli mi nebude vadit, že je budu mít na profilu delší dobu + že s ní HM mluvila, že bych chtěla odletět už v listopadu a bohužel mi bylo oznámeno, že už to nelze, takže jedině prosinec. Napsala jsem, že mi to vadit určitě nebude.

Od HM jsem dostala kontakt na jejich bývalou au-pairku, která mi napsala, že s rodinou bylo strašně spokojená, jen že je vadilo, že nemá vlastní auto. Ano, to je určitě mínus, ale HM psala, že pokaždé když bude auto volné, že si ho můžu půjčit + o víkendu je volné vždy.

A proč, že se to všechno tak táhne a nevím nic oficiálního?? Čeká se na HD, doktora, který pracuje dlouho do večera a HM mu nějak nestíhá ukázat můj profil. Psala, že snad dnes.

Já už opravdu doufám, že se tahle rodina povede. Mám z toho pocit, že by to mohlo klapat. :) Takže držte palce, protože jestli tohle nevyjde, tak už asi nic :)

EDIT 26.10 22:00 hod
Od rodiny jsem celý víkend nic neslyšela :( začínám se pěkně bát, že to zase nevyjde a to už bych asi nezvládla. Druhá super rodina a zase nic, no snad ne. Napsala jsem jim večer email, jakože jaký byl víkend a tak. Tak doufám, že odpoví brzy a konečně připíšou něco co by naznačovala match. Jestli tohle nevyjde tak budu strašně naštvaná, nejen kvůli tomu, že se zdají jako suprová rodinka, ale taky proto, protože bych jimi byla zbytečně týden zabraná a já už si ztrácet čas fakt moc dovolit nemůžu.


S rodinou č. 21 už jsem v kontaktu přes týden. Líbí se mi, to určitě, jen HM strašně váhá, zda jsem ta pravá. Bojí se mého věku a psala, že mě musí víc poznat. Jen nevím jak, když skype neplánuje a na otázky se neptá. Tím, že bude koukat na můj profil mě nepozná.

Požádala jsem HM aby si mě odstranila z profilu, že v kontaktu zůstat chci, jen chci mít zadní vrátka. No a co se nestalo ...

Rodina 14+15+16+17+18+19

9. listopadu 2014 v 13:36 | Dee |  Matching
Rodina č. 14 - Kenosha, WI - holky 14,9 - nevyplněný profil (to už rovnou u mě ztrácí body)

Teď si řeknete, že jsem blbá (možná i něco horšího), ale já se rozhodla, že se svého New Yorku (nebo alespoň nějakého většího města nevzdám). Prostě pro mě je důležitá rodina, ale i to, kde rodina žije. Takže já jdu čekat na další...prosím prosím ať už je to ta pravá.

Rodina č. 15 - Milton, MA - holky 9 a 7 a chlapeček 2 - sorry, not the right fit

Rodina č. 16 z mého oblíbeného New Yorku (pouze cca. 30 minutek od Times Squere - kdo by nechtěl, že??) Děti - holka 11, kluk 9 a holka 7. Budu řidič (několikrát zmíněné v profilu - což mi nevadí). Jsou hodně aktivní (holky jezdí na koních, kluk basketball, baseball, fotbal). Podnikají o víkendu různé výlety. Mají beach house v New Jersey. Měla bych přístup k rodinnému autu , poskytnou mi telefon, vlastní pokoj s koupelnou. Neber to viď?

Rodina č. 17 - New Jersey, děti 9,6,4, oba rodiče pracují, ALE to nejdůležitější nejsem z nich vůbec, ale vůbec nadšená.

Já nevím čím to je, ale prostě chci rodinu co mi nadchne (jako Phily nebo CT) a sakra proč to nepřichází. Já už jsem z toho zoufalá, mám pocit, že jen odmítám rodiny a mým jediným důvodem je, že tam postrádám jiskru, ale pro mě je prostě důležité. Já nehledám perfektní rodinu, ale prostě potřebuji to TO, abych si řekla ANO, to je ono, jako to bylo u těch dvou a bohužel si na to musím počkat.

Rodina č. 18 - Mountain View, CA - děti 11,7 - chtějí starší au-pair, která má zkušenost se staršíma děckama. No já nemám žádné, takže tohle taky nevyjde.

Rodina č. 19 - Piedmont, CA - děti 8,7 - strašně se mi líbí, i Cali bych překousla (zas teplíčko by mi nevadilo), rodiče pracují, holčička 7 je (soudím dle fotky) adoptovaná a i píšou, že potřebuje pomoct, tak že potřebují výbornou angličtinu (no neříkám, že jím mám špatnou, ale výborná neni).

Rodina č. 13 + skype

9. listopadu 2014 v 13:35 | Dee |  Matching
Dnes ráno jsem se probudila v sedm hodin a koukám email od CC, další rodinka. Koukám na to a další Connecticut, tentokrát městečko Westport. Moje první bylo, že jsem koukla do map, kde se tak nachází. No a super hodinku od New Yorku. No jenže, přihlásím se na stránky CC a rodina nikde. Tak si říkám ok, hold jsem se jim nelíbila tak si mě vymazali.

Jenže v šest hodin email od HM a najednou jsem je měla zpátky na profilu. A už od profilu se mi strašně líbili, Mají dvě děti: holčičce jsou 4 a klukovi 3, takže pro mě ideální věk. Jejich poslední au-pair odjela zpátky domů, protože byla homesick, ale předtím měli 3 au-pairky. Mají trochu pevně stanovená pravidla (do začátku), večerka v 11, když pracuju a v 1 ráno, když nepracuju, žádné návštěvy přes noc a to co mi nejvíc dostalo, že mě kluk nesmí vyzvednou před barákem. U všechno je však napsané, že se časem může změnit, až mě poznají. A tomu samozřejmě rozumím. Měla bych vlastní auto, další super plus. Pracovala bych jen odpoledne (od 2 - do půl 8), ale rodina samozřejmě doufá, že s nima budu ráno snídat a prostě chtějí, abych byla členem rodiny, abych se prostě zapojovala. A v to já doufám taky.

No, takže vyměnily jsme si z HM pár emailů a zítra ve 4 voláme. Tak držte palce, ať to vyjde, protože já bych fakt byla ráda.

Edit (10.10.2014 - 18:10)
SKYPE
Takže s HM jsme volaly přesně 76 minut, řešily jsme snad vše. Řekla mi, že se jí fakt líbím, což mi potěšilo a že by byla ráda, kdybych mluvila s manželem a pak, že se rozhodneme. Takže v neděli volám z HD, tak snad si padneme do noty a pak by se asi řešil match.

Já jsem z nich fakt strašně nadšená a doopravdy si myslím, že by to mohlo fungovat a mohla to být ta správná rodina.

Edit (11.10.2014 - 19:05)
A ZASE NIC
Tak jak jsem si myslela, že tohle vyjde i jsem zkousla všechna pravidla, tak mi dnes přišel z ničeho nic email, že si nemyslí, že k sobě pasujeme. Nevím jak je to možné, když ještě včera jsem se jí strašně líbila :)

No musím se Vám přiznat, že jsem to poprvé obrečela, ale možná to ani tak nebylo kvůli rodině, ale spíše kvůli tomu, že už mě nebaví hledat rodiny, s každou se znovu poznávat atd.

Takže jsem zase volná, doufám, že dnes rodina číslo 14 bude třeba ta pravá.

Rodina 10+11+12

9. listopadu 2014 v 13:34 | Dee |  Matching
(Psáno 7. října )

Rodina č. 10 - kousek od Chicaga - 3 děti: 6,3,3 - nevyšlo to
Rodina č. 11 - New Jersey, 2 děti: 12,10 - nevyšlo to (nesedí mi)

Už mi ten matching fakt nebaví, ale já sama vím, že jsem strašně vybíravá, ale radši budu vybírat a pak budu mít super rodinu, než vzít rodinu u které to prostě necítím.


Rodina č. 12 - West Hartford, CT - 3 děti: 14,12,10 - pořád to není ono
Já prostě hledám něco co jsem mělu u rodinky z Phily. Kdyby jsem nezměnila ten program, že chci děti od 2 nahoru tak věřím tomu, že mám dávno MATCH. No bohužel...

Rodina číslo 9 a já myslím, že ta pravá + SKYPE + jak to pravá neni

9. listopadu 2014 v 13:34 Matching
(Psáno 4. října)

RODINA Č.9 A JÁ MYSLÍM, ŽE TA PRAVÁ
Dneska se stal asi zázrak. Hned jak jsem odstranila rodinu č. 8 naskočila mi tahle rodinka z Merion Station, PA, 20 minutek od Filadelfie. Mají holčičku 4 roky a chlapečka rok. HM je učitelka a zpívá v kapele (už plánuju jak spolu nazpíváme duet) a HD je realitní makléř. Mají milion plusů a žádnej mínus. Už teď vím, že tohle je ono.

Hned s prvním emailem jsem si je zamilovala. Rodičům je kolem 30, takže věřím, že bychom mohli být friends. V mejlu jsem taky dostala video, jak HM tancuje s holčičkou, protože ví, že tanec miluju. Bylo to strašně cute. Napsala mi,že jsem zlatíčko a že hned ví, že budeme dobrej match.

No domluvili jsme se na skype v neděli. Jó - au-pair chtějí od prosince a pro ně jsem ochotná ještě měsíc vydržet a sedět v České republice na zadku.

(EDIT 21:03 - 5.10.2014)
SKYPE
Takže dneska jsme měli první skype. Hned v první řadě mě překvapilo, že u PC seděla celá rodinka. Volali jsme asi 45 minut, řekli mi spoustu věcí, které mě jen utvrdili v tom, že to je ta pravá rodina. Domluvili jsme se, že si zavoláme v úterý, že každý připraví otázky a tak. Řekli mi, že předělávají basement, aby tam byl pokoj pro au-pair a proto, že se to protáhne, že bych musela přiletět až 6. ledna. A že jsou to oni, tak mi to vůbec, ale vůbec nevadí.

EDIT 11:56 - 7.10.2014)
JAK TO TA PRAVÁ NENÍ
Před pár dny jsem tu psala, jak jsem u CC zažádala o to, aby mě odstranili z programu pod 2 roky, no a to se stalo a tím pádem mi zmizela rodinka. Vyměnili jsme si pár emailu, že tím pádem si mě bohužel nemůžou nechat na profilu. Zamrzet to zamrzelo, ale říkám si, že jsem se rozhodla odejít z toho programu mělo svůj důvod a že to tak bude lepší. Takže pokračuju dál, se svojí rodinou č.10, 11,12,13,14,15,,,,,snad k 20 nedojdu :D

Rodina č.5+6+odcházím z programu pod 2 roky+7+8

9. listopadu 2014 v 13:33
Psáno 29. září 2014 )

5. RODINA - CT, hodinka od NY, 2 děti: 1,5 roku a 2 měsíce. Rovnou jsem HM napsala, že to z profilu necítíla. Toho čeho se nejvíc bojím jsou ty věky. Jako já nemám nic proti prďatům, přece jen jsem v tom programu pro prcky, ale myslela jsem spíš 1 a ne 2.

6. RODINKA - East Hampton (do NY 2 hodiny), 2 děti: 3 a 1 a půl, vše ok :) ale chtějí au-pair až od ledna, takže jsem jim napsala, ať hledají dál. Holky sice byly strašně cute, ale já nechci sedět doma na zadku ještě další 3 měsíce.

Rozhodla jsem se napsat do Cultural Care, aby mi odstranili z programu pro děti pod 2 roky. Tak nějak jsem si uvědomila, že bych to nezvládla a že budu lepší au-pair pro starší děti. Musím počkat do pondělí 6. října, až se vrátí Iva, která má tohle na starosti. Samozřejmě, že rodiny mi chodí stále, takže mi nezbývá než odmítat. :(


7. RODINA - Hillsborough, CA - 4,2 a novorozenec - rovnou jsem psala, že bych to nezvládla

8. RODINA - Peconic, NY 17,12 - single HD, nevím proč, ale už po přečtení profilu se mi tam něco nezdálo.

Jsem vybíravá já vím, ale pořád si říkám, že ta pravá rodinka u které si hned řeknu JO TO JE ONA, tam někde musí být a radši si projdu klidně 20 rodinami, ale já jí prostě najdu.

Jak je proces MATCHING strašně těžkej...

9. listopadu 2014 v 13:32 | Dee |  Matching
Psáno 28. září

Jak je proces MATCHING neuvěřitelně těžkej a nikdo kromě Vás vám nepomůže. Musíte se prostě spolehnout sami na sebe, na Váš pocit.

Já měla teď úžasnou rodinku z New Yorku, fakt skvělou, krásnej barák, děti, všechno o.k.. Ze začátku se zdála jako perfektní rodina, ale od včerejšího večer nad tím přemýšlím..ALE, ani nevím jak Vám to popsat, na to si asi každý bude muset přijít sám, ale NĚCO mi tam prostě vadilo. Nenapíšu Vám co, protože to sama nevím, ale to nejdůležitější je, že NĚCO to bylo.

Au-pairky vždycky píšou, že musíš dát na pocit. Já jsem nějak nechápala o čem to mluví, ale tohle je asi ono.

Ok, takže já se jdu teď "modlit" ať se ozve někdo jiný (za New York se zlobit nebudu)...

Rodina č. 3+4 + 1.skype

9. listopadu 2014 v 13:32 | Dee |  Matching
(Psáno 25. září 2014)

Rozhodla jsem se, že udělám jeden velký článek, kam budu postupně rodinky dopisovat, ať pořád zbytečně nepíšu články.

RODINA Č. 3 - New York (můj milovanej, ALE) - věky 8,6,4 a novorozeně - rovnou jsem jim napsala, že bych to nezvládla, jako nejsem blázen

RODINA Č. 4 - New York (ano, já si ho vždycky o půlnoci vymodlim)- věky 6,4 a v únoru mimčo. Vypadají jako super rodinka, psala jsem, že chci SKYPE, jsou židé. Barák mají jako krávu, 30 minut od Times Squere - to je pro mě šíleně velkej +, no uvidíme jak se to vše vyvrbí. Jo a neměla bych auto pro sebe, ale tak zase, že bych chtěla jezdit po New Yorku to fakt ne :)

Takže s rodinkou č. 4 mám dneska v 16:00 PRVNÍ skype, už teď jsem šíleně nervozní. Na co se mám ptát, jestlli se na to ptát :) byla bych docela ráda, kdyby tohle vyšlo, protože proč hledat něco lepšího, když se zdá tohle jako nejlepší varianta. No, snad přeskočí jiskra, protože podle profilu by to klapat mohlo.

Jak probíhal PRVNÍ SKYPE?
Byla jsem šíleně, ale jakože fakt šíleně nervozní, úplně jsem se klepala, moje angličtina byla šílená (nechápu jak mi na závěr mohla říct, kde jsem sebrala tak skvělou angličtinu). HM úplně skvělá, vtipná, prostě normální ženská, řekla mi jak to doma mají, jak vypadá jejich den, co děti rádi dělají, co tak jako chce po mě. No a pak to přišlo, že chtěj od LEDNA. A já jako, že jsem chtěla jet v listopadu. Ona byla strašně milá a řekla, že to pořeší s manželem. Ještě po měla chtěla emaily od těch co mám od nich reference, že jim chce napsat, že to prej hodí do google překladače :) to mi pobavila.

Hned jsem měla email, jak mi ráda poznala a že s manželem to řešila a že listopad by klidně šel, že se mi určitě ozve, až jí odepíšou na emaily a že dáme skype.

Mám z toho fakt dobrej pocit a byla bych ráda, kdyby to vyšlo. I se shodujeme na pravidlech - jak pravidla pro děti, tak pro mě. Chápe mi, rozumíme si.

Rodina č.2 - Chicago

9. listopadu 2014 v 13:31
(Psáno 25. září 2014)
Tak rodinka z Virginie se mi po 24 hodinách odstranila, no vzhledem k tomu, že mi ani nenapsali email, tak jsem se moc nedivila.

Nevadí, ani ne po hodince se mi objevila na profilu další rodinka tentokrát z Chicaga. Jakože město super, ale má to asi tak milion minusu - jeden ten hlavní je, že miminko se jim narodí až na začátku října a já si prostě nejsem 100% jistá, že bych zvládla takové prťe, takže ať už napíšou nebo ne, prostě jim to na férovku řeknu, nemá to cenu pro mě a ani pro ně, další je že jsou muslimové, a jako pardon, ale to bych asi nezvládla + nejí maso.

Držte mi palce, ať ta další rodinka je konečně z okolí New Yorku. Prosím, prosím, prosím....

Přechod k CC > matching

9. listopadu 2014 v 13:30 | Dee |  Matching
(Psáno 24. září 2014)
Přesně ve 22:13 mi včera přišel email od kanceláře CC v Bostonu, že jsem byla přijatá .) hurááá

... a pozor přesně ve 22:16, o 3 minuty později jsem měla první rodinku.

1. RODINA -McLean, Virginia
- 2 kluci - 3, 1 rok. Zatím toho moc nevím, čekám až napíšou, jestli napíšou, protože všude po informacích mají něco o francii nebo francouštině - jak kluci chodí na classes, chtějí na výlet do Francie - no a s tim jim moc nepomůžu. Tak uvidím, jestli vůbec napíšou.

To nemění nic na faktu, že jsem strašně štastná, protože CC je 100% ta agentura se kterou chci odjet. Vyjde to sice dráž než u SA nebo CA, ale musíte se podívat na ty plusové stránky:
1. PŘÍSTUP - absolutně se nedá srovnávat, já jsem úplně až ráda, když mi někdo z CC volá, všichni jsou tam strašně příjemný a toho už jsem se všimla na pohovoru, fakt super...

2. VÝBĚR RODIN - nejste v nějaké "pitomé" online databázi, kde je dalších milion holek. Ne, tady Vás team slučuje dohromady podle vašich zájmů, pohledu na život a tak celkově - abyste si prostě rozumněli.

3,4,5,6 .. určitě bych našla další plusy, ale tyhle 2 jsou asi nejpodstatnější.